Gdańska

17 grudnia 2020 | 16:02

Uroczystości pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 w Gdyni

Uroczystość upamiętniająca 50. rocznicę tragicznych wydarzeń związanych z protestami robotniczymi odbyła się dziś rano pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 w Gdyni. W uroczystości uczestniczyli Prezydent RP Andrzej, Duda, wojewoda pomorski Dariusz Drelich, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej Wiesław Szlachetka, przedstawiciele NSZZ „Solidarność”, przedstawiciele Sejmu RP i samorządowcy.

17 grudnia 2020 | 02:21

Msza św. z okazji 50. rocznicy wydarzeń grudniowych na Wybrzeżu

O to, by nie pielęgnować wrogości wobec innych apelował bp Jacek Jezierski, Administrator Apostolski Archidiecezji Gdańskiej w homilii podczas Mszy św. z okazji 50. rocznicy wydarzeń grudniowych na Wybrzeżu. Bp Jezierski przewodniczył Eucharystii sprawowanej w środę, 16 grudnia w bazylice św. Brygidy w Gdańsku.

03 grudnia 2020 | 10:50

Benedyktynki z Żarnowca dziękują za 1% podatku

Mniszki z Żarnowca podziękowały za 1 proc. podatku przekazany na cele opactwa. „Pieniądze te zostaną przeznaczone na tworzenie Zacisza św. Benedykta” – informują na swojej stronie internetowej benedyktynki.

11 listopada 2020 | 03:09

Żarnowiec: budowa Zacisza św. Benedykta postępuje

Zacisze św. Benedykta to miejsce, w którym benedyktynki z Żarnowca chcą stworzyć odpowiednie miejsce dla przybywających na rekolekcje i dni skupienia. Pierwszym etapem jest przebudowa tzw. Dom Matki Edyty, która jesienią postępuje.

04 listopada 2020 | 18:40

#anielskieGRONO – reakcja duszpasterzy na Strajk Kobiet

Młodzi z jezuickiego duszpasterstwa akademickiego postanowili odpowiedzieć na akcje protestacyjne, wymierzone również w kościoły, inicjatywą #anielskieGRONO. Wesprą hospicjum Pomorze Dzieciom w Gdańsku modlitwą, finansami i wolontariatem.

30 października 2020 | 05:00

Ewa Kowalewska: Wyrok TK pokazuje, że coś przegapiliśmy w edukacji młodych

– Przejęcie młodych i wmówienie im – że kobiety są przez Kościół i prawicowych polityków straszliwie krzywdzone – i na tej bazie wzbudzenie młodzieńczego buntu, spowoduje, że już za kilka lat ci młodzi sami całkowicie zmienią naszą rzeczywistość. To jest największe zagrożenie obecnej sytuacji! – mówi KAI Ewa H. Kowalewska, stojąca na czele Human Life International Polska-Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia.

11 października 2020 | 10:27

Koronawirus u 18 kleryków gdańskiego seminarium duchownego

U 18 kleryków Gdańskiego Seminarium Duchownego zdiagnozowano zakażenie koronawirusem – poinformował w sobotę w komunikacie rektor uczelni ks. dr Krzysztof Kinowski. Zakażeni zostali odizolowani przez zakwaterowanie w odrębnym budynku i nie mają kontaktu z innymi osobami. Ogólny stan wszystkich zakażonych jest dobry i nikt z nich nie wymaga hospitalizacji.

01 września 2020 | 11:13

Bp Jezierski: wciąż potrzebni są ludzie gotowi do szukania porozumienia i kompromisu

-Wciąż potrzebni są nam ludzie pokoju, gotowi do szukania porozumienia i kompromisu, szanujący oponentów, szukający wspólnego dobra – mówił bp Jacek Jezierski, administrator apostolski sede vacante archidiecezji gdańskiej podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w kościele pw. św. Brygidy w Gdańsku w 40. rocznicę Porozumień Sierpniowych. W Eucharystii uczestniczą m.in. prezydent Andrzej Duda, pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność” i b. prezydent Lech Wałęsa oraz premier Mateusz Morawiecki.

01 września 2020 | 10:16

Za nami uroczystości 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Z udziałem najwyższych władz państwowych pod pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte w Gdańsku odbyły się 1 września uroczystości 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Szczególnym momentem obchodów było zapalenie Znicza Pokoleń przez kombatantów, żołnierzy i harcerzy oraz wręczenie not identyfikacyjnych rodzinom poległych w 1939 r. – To symbol bohaterstwa polskiego, a dla świata przestroga, co znaczy imperializm i brutalna polityka prowadząca do wojny – mówił o Westerplatte prezydent Andrzej Duda. Po raz pierwszy organizatorem uroczystości było Wojsko Polskie.

01 września 2020 | 00:46

Za nami uroczysta Msza św. w 40. rocznicę Porozumień Sierpniowych

Wciąż potrzebni są nam ludzie pokoju, gotowi do szukania porozumienia i kompromisu, szanujący oponentów, szukający wspólnego dobra – mówił bp Jacek Jezierski, administrator apostolski sede vacante archidiecezji gdańskiej podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w kościele pw. św. Brygidy w Gdańsku w 40. rocznicę Porozumień Sierpniowych. W Eucharystii uczestniczyli m.in. prezydent RP Andrzej Duda oraz pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność” prezydent Lech Wałęsa.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.