Gdańska

20 czerwca 2018 | 19:59

Gdańsk: wizyta arcybiskupa z Aleppo

Na zaproszenie metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia gościł dziś w Gdańsku katolicki arcybiskup maronickiej diecezji Aleppo Joseph Tobji. Gość z Syrii spotkał się przedpołudniem z nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół Katolickich im. św. Kazimierza w Gdańsku Zaspie. Placówka ta planuje nawiązanie współpracy charytatywnej na rzecz Syrii. Następnie abp Tobji wziął udział w spotkaniu duszpasterskim kapłanów archidiecezji gdańskiej.

18 czerwca 2018 | 14:42

O wolności, suwerenności i praworządności – „Polonia Restituta” w Gdańsku

Wolność kulturowa, rodzin i obywatelska to podstawowe wymiary współczesnej suwerenności, na które wskazywał Jan Paweł II. Z trudem jednak wytrzymują próbę czasu w obliczu problemów codzienności i wyzwań społeczno-politycznych – wskazywali uczestnicy konferencji „Wolność – Suwerenność – Praworządność”, która odbyła się w poniedziałek 18 czerwca w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Było to kolejne spotkanie w ramach cyklu „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Realizacji całego projektu podjęło się Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Radą do spraw Społecznych Konferencji Episkopatu Polski.

16 czerwca 2018 | 21:44

Abp Głódź laureatem wyróżnienia „Człowiek Pojednania i Pokoju”

Dziś w Łęgowie k. Gdańska odbyła się doroczną uroczystość wręczenia wyróżnienia „Człowiek Pojednania i Pokoju”. W uznaniu zasług dla dialogu między religiami i wyznaniami chrześcijańskimi Kapituła wybrała na tegorocznego laureata arcybiskupa gen. dyw. Sławoja Leszka Głódzia.

16 czerwca 2018 | 19:46

Abp Głódź zainaugurował maraton rowerowy Vienna Life Lang Team

W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w Gminie Trąbki Wielkie gościła 4. edycja maratonu rowerowego Vienna Life Lang Team. Maraton uroczyście zainaugurował arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź.

16 czerwca 2018 | 18:53

Gdańsk: ośmiu nowych diakonów w archidiecezji gdańskiej

W kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Królowej w Gdańsku-Oruni Górnej bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej, udzielił święceń diakonatu ośmiu alumnom piątego roku Gdańskiego Seminarium Duchownego. Liturgia zgromadziła ogromną rzeszę wiernych oraz wspólnotę seminaryjną, kapłanów, jak i rodziny i przyjaciół przyjmujących święcenia.

15 czerwca 2018 | 20:58

Siostra Małgorzata Borkowska przeoryszą w Żarnowcu

Nową przeoryszę w opactwie benedyktynek w Żarnowcu na Pomorzu została dziś s. Małgorzata Borkowska OSB. Znana publicystka i autorka książek nową funkcję będzie pełniła przez trzyletnią kadencję.

11 czerwca 2018 | 14:42

Polonia Restituta o wolności, suwerenności i praworządności

Pod hasłem „Wolność – Suwerenność – Praworządność” odbędzie się kolejna konferencja z cyklu „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Spotkanie odbędzie się 18 czerwca w Gdańsku. W realizację całego projektu włącza się Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Radą do spraw Społecznych Konferencji Episkopatu Polski.

11 czerwca 2018 | 06:31

Grajewski: Abp. Głodzia nie można traktować jako informatora wywiadu PRL

Po pierwsze w artykule „Rzeczypospolitej” i Onetu nie ma żadnych dowodów, że abp Sławoj Leszek Głódź nawiązał kontakt ze służbami, po drugie nie ma w tych dokumentach żadnych istotnych informacji, które przekazał – mówi KAI dr Andrzej Grajewski, zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, pierwszy przewodniczący Kolegium IPN, autor wielu publikacji nt. działania służb specjalnych wobec […]

09 czerwca 2018 | 01:19

Abp Głódź zaprzecza oskarżeniom o współpracę z PRL

„Byłem ofiarą inwigilacji, ale nigdy nie podjąłem żadnej współpracy ze służbami komunistycznymi, co zresztą wynika z przedstawionych dokumentów” – czytamy w oświadczeniu abp. Sławoja Leszka Głódzia ws. inwigilacji służb komunistycznych. Publikujemy treść oświadczenia: Po raz kolejny padam ofiarą systemu totalitarnego. Po raz pierwszy padłem ofiarą tego systemu przed maturą, mając 17 lat. Zostałem wtedy osadzony […]

08 czerwca 2018 | 11:50

Abp Głódź: tytuł z „Rzeczpospolitej” jest kłamstwem i manipulacją

Tytuł ze strony „Rzeczpospolitej” „Ksiądz Głódz informatorem wywiadu PRL” jest kłamstwem i manipulacją – stwierdza abp Sławoj Leszek Głódź. W przekazanym KAI oświadczeniu metropolita gdański odniósł się w ten sposób do tytułu, jakim opatrzono artykuł na jego temat zamieszczony na internetowej stronie dziennika.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.