Gdańska

25 grudnia 2014 | 10:58

Gdańsk: Pasterka pod przewodnictwem abp. Głódzia

Tradycyjnie, jak co roku o północy, w Wigilię Bożego Narodzenia, tłumy wiernych wypełniły oliwską katedrę, aby tam, wraz z metropolitą gdańskim abp. Sławojem Leszkiem Głódziem, uczestniczyć w uroczystej Pasterce. Podczas procesjonalnego wejścia do ołtarza mrok nocy rozświetlały jedynie światełka choinkowych lampek.

25 grudnia 2014 | 02:28

Sopot: abp Głódź spotkał się na wigilii z bezdomnymi

Około 300 osób uczestniczyło w przygotowanej w sopockiej jadłodajni Caritas wigilii dla bezdomnych, samotnych i ubogich. W spotkaniu uczestniczył abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański oraz Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Poczujmy dzisiaj, że jesteśmy w Betlejem, czyli w Domu Chleba. Że mamy tutaj dach nad głową, że tego dnia nie jesteśmy bezdomni, zapomniani, opuszczeni – mówił do zgromadzonych abp Głódź.

22 grudnia 2014 | 13:03

Abp Głódź: rodziny wielodzietne doświadczają większej ilości problemów

Rodziny wielodzietne wykazują niezwykle silne więzi. Doświadczają także większej ilości problemów. Cieszę się, że te rodziny zasiądą do stołu w najbliższą wigilię przy tych pięknych nakryciach – mówił 21 grudnia abp Sławoj Leszek Głódź podczas wręczenia nagród w konkursie „Rodzinna opowieść wigilijna”.

22 grudnia 2014 | 10:32

Abp Głódź: kapłani muszą być blisko ludzi

– Kapłani muszą być blisko ludzi. Jeżeli nastąpi oddalenie od wspólnoty, idzie za tym oddalenie od kapłaństwa – mówił do księży archidiecezji gdańskiej zgromadzonych na spotkaniu opłatkowym, abp Sławoj Leszek Głódź.

14 grudnia 2014 | 13:54

Abp Głódź: powróćmy do wartości, które jednoczą naród (dokumentacja)

Wiatr wolności, który jest specyfiką regionu gdańskiego, nie zgasł – zapewnił abp Sławoj Leszek Głódź w trzecią niedzielę Adwentu. Metropolita gdański odprawił dziś Mszę św. w pojezuickim kościele św. Ignacego Loyoli na Starych Szkotach w Gdańsku. Zaapelował do rodaków, aby powrócili do wartości, które jednoczą naród, podjęli trud przemiany ku dobru i prawdzie – wartości, w których Polska trwa – chrześcijańska, wierna Chrystusowi. Abp Głódź, który odprawił publicznie Mszę św. po długiej przerwie spowodowanej ciężką chorobą, dziękował wszystkim, którzy wspierali go modlitwą i okazywali życzliwość.

14 grudnia 2014 | 13:53

Abp Głódź: powróćmy do wartości, które jednoczą naród

Wiatr wolności, który jest specyfiką regionu gdańskiego, nie zgasł – zapewnił abp Sławoj Leszek Głódź w trzecią niedzielę Adwentu. Metropolita gdański odprawił dziś Mszę św. w pojezuickim kościele św. Ignacego Loyoli na Starych Szkotach w Gdańsku. Zaapelował do rodaków, aby powrócili do wartości, które jednoczą naród, podjęli trud przemiany ku dobru i prawdzie – wartości, w których Polska trwa – chrześcijańska, wierna Chrystusowi. Abp Głódź, który odprawił publicznie Mszę św. po długiej przerwie spowodowanej ciężką chorobą, dziękował wszystkim, którzy wspierali go modlitwą i okazywali życzliwość.

09 grudnia 2014 | 11:12

Gdańsk: trzy siostry brygidki złożyły śluby wieczyste

W bazylice pw. św. Brygidy w Gdańsku 8 grudnia trzy siostry z Zakonu Najświętszego Zbawiciela św. Brygidy – s. Aneta Turek, s. Matea Koperska i s. Mirella Malik złożyły profesję wieczystą. Uroczystej Eucharystii przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź.

30 listopada 2014 | 08:43

Gdańsk: Nieszpory na rozpoczęcie Adwentu

W archikatedrze oliwskiej 29 listopada odprawione zostały uroczyste Nieszpory na rozpoczęcie Adwentu, którym przewodniczył abp senior Tadeusz Gocłowski. Duchowny w czasie nabożeństwa zapalił pierwszą świecę z adwentowego wieńca i zainaugurował akcję Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

28 listopada 2014 | 11:02

Gdańsk: Boże Narodzenie w muzyce kilku epok na Festiwalu Actus Humanus

Średniowieczny, renesansowy i barokowy repertuar muzyczny nawiązujący do okresu Bożego narodzenia zostanie zaprezentowany podczas czwartej edycji festiwalu Actus Humanus w Gdańsku. W wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 8-14 grudnia wystąpią czołowi reprezentanci wykonawstwa historycznego z całego świata.

16 listopada 2014 | 15:11

Abp Głódź: głosowanie w wyborach to obowiązek, ale i przywilej

Głosowanie w wyborach samorządowych to moralny obowiązek, ale i przywilej – powiedział dziś dziennikarzom abp Sławoj Leszek Głódź. Metropolita gdański, po raz pierwszy pojawił się publicznie po tym, jak przed miesiącem przeszedł poważną operację.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.