Gdańska
Gdańsk: w języku migowym o Chrystusie
W celu poszerzenia zakresu działań duszpasterstwa osób głuchoniemych w parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku zorganizowany został niedawno kurs języka migowego (8–9.11, 15–16.11, 22–23.11).
Bp Szlachetka: zadaniem państwa demokratycznego jest gwarantowanie wolności sumienia i religii
– Zadaniem państwa demokratycznego jest gwarantowanie wolności sumienia i religii – mówił bp Wiesław Szlachetka podczas Mszy św. z okazji Święta Niepodległości, którą w zastępstwie abp. Sławoja Leszka Głódzia sprawował w bazylice mariackiej w Gdańsku.
Gdańsk: Bazylika Mariacka ma nowego proboszcza
Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź mianował dotychczasowego proboszcza Archikatedry Oliwskiej ks. prałata Zbigniewa Zielińskiego proboszczem Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. Uroczyste wprowadzenie na urząd odbyło się 9 listopada.
Abp Głódź w wywiadzie dla TVP dziękuje za modlitwę
Abp Sławoj Leszek Głódź w wywiadzie udzielonym Panoramie Gdańskiej TVP podziękował za modlitwę w swojej intencji. W rozmowie powiedział, jak zmienia się życie w obliczu choroby i jak dalej planuje pełnić swoją posługę w archidiecezji gdańskiej.
Asyż w Gdańsku
Tradycją stały się już międzyreligijne spotkania u Gdańskich Franciszkanów, w których biorą udział przedstawiciele wyznań chrześcijańskich, a także przedstawiciele gminy żydowskiej i muzułmańskiej. W dniach 29-30 października br. wspólną Modlitwą o Pokój rozpoczęła się debata pod hasłem „Duch ekonomii”, poświęcona zagadnieniom związanym z problemami współczesnego świata, w dobie kryzysów ekonomicznych, materialnych, ale też i duchowych.
Bp Szlachetka: mówienie o byciu dobrym bez Boga to wyraz pychy
Każde prawdziwe dobro rodzi się z Bożego natchnienia i jest uzgodnione z wolą Boga. Mówienie, że mogę być dobry bez Boga, jest wyrazem pychy – mówił bp Wiesław Szlachetka podczas jubileuszu 40-lecia parafii prowadzonej przez ojców redemptorystów pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni. Uroczystość, której towarzyszyła Msza św. odprawiona pod przewodnictwem biskupa pomocniczego archidiecezji gdańskiej, była także okazją do spotkania Rodziny Radia Maryja.
Gdyńska Pielgrzymka Ludzi Pracy
Sprzed Pomnika Ofiar Grudnia’70 w Gdyni wyruszyła dziś XXI Piesza Pielgrzymka Ludzi Pracy. Co roku jej celem jest oddalona o ponad 10 km parafia pw. Matki Bożej Licheńskiej w Gdyni w Babich Dołach. Pielgrzymom towarzyszyły relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Gdańsk: Parada Niepodległości 11 listopada 2014
11 listopada ulicami Głównego Miasta w Gdańsku przejdzie po raz dwunasty Parada Niepodległości. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie SUM. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków UM Gdańsk.
Abp Głódź wrócił do Gdańska
Abp Sławoj Leszek Głódź wyszedł ze szpitala i powrócił do Gdańska. We wtorek przed południem spotkał się z m.in. pracownikami gdańskiej kurii metropolitalnej. Podziękował też za modlitwy w intencji powrotu do zdrowia, jakie otrzymał od wiernych archidiecezji. Solidarność w modlitwie za ciężko chorego metropolitę gdańskiego wyraziły także listownie Kościoły chrześcijańskie i wspólnoty religijne w Gdańsku, m.in. prawosławni, protestanci, muzułmanie i przedstawiciele gminy żydowskiej.
Ekumeniczne modlitwy za abp. Głódzia
Solidarność w modlitwie za ciężko chorego abp. Leszka Sławoja Głódzia wyraziły listownie Kościoły chrześcijańskie i wspólnoty religijne w Gdańsku, m.in. prawosławni, protestanci, muzułmanie i przedstawiciele gminy żydowskiej. Metropolita gdański pozostaje w jednym z warszawskich szpitali, gdzie przeszedł poważną operację. Obecnie powraca do zdrowia, być może już za tydzień powróci do Gdańska.


