Gnieźnieńska

23 czerwca 2026 | 12:34

Nagroda Orła Jana Karskiego 2026 w Gnieźnie

W środę 24 czerwca o 12.00 w katedrze gnieźnieńskiej sprawowana będzie Msza św. w intencji Jana Karskiego, legendarnego kuriera i emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego oraz Rządu RP na uchodźstwie, który z narażeniem życia przedostał się na Zachód, by poinformować świat o eksterminacji Żydów. Po Eucharystii w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody Orła Jana Karskiego, której tegorocznym laureatem jest Prymas Polski abp Wojciech Polak.

17 czerwca 2026 | 15:24

Prymas Polski o koniecznej spójności w kapłańskim życiu i posługiwaniu

O koniecznej w kapłańskim życiu i posługiwaniu spójności między tym „co przed ludźmi, a tym, co widzi Bóg” mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas jubileuszu święceń kapłańskich księży wyświęconych w 2001 roku. Ta spójność – podkreślił – chroni przed rutyną i jest warunkiem skutecznego świadectwa.

16 czerwca 2026 | 19:56

Prymas Polski w Rogoźnie: Kościół zamknięty zaczyna chorować

O tym, że Kościół nie jest i nigdy nie może być schronem czy miejscem ucieczki przed coraz bardziej skomplikowanym światem mówił 15 czerwca w Rogoźnie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Za papieżem Leonem i jego poprzednikiem Franciszkiem powtórzył, że Kościół, który przyjmuje to Kościół, który głosi, taki zaś, który się zamyka, to Kościół, który zdradza swoją tożsamość.

14 czerwca 2026 | 05:00

Prymas Polski: miłość wzrasta poprzez miłość

W życiu błogosławionych i świętych Eucharystia była zawsze źródłem życia – przypomniał Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas Mszy św. z wprowadzeniem relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego do Sanktuarium Kapłanów Męczenników w Płonkowie. W archidiecezji gnieźnieńskiej trwa Kongres Eucharystyczny, który jest zachętą do odnowy wiary i pobożności eucharystycznej w życiu osobistym i wspólnotowym.

13 czerwca 2026 | 14:13

Gniezno – Dzień Wspólnoty LSO

W sobotę 13 czerwca w Gnieźnie odbyła się szczególna zbiórka LSO. Najpierw w katedrze gnieźnieńskiej z bp. Radosławem Orchowiczem, a potem w ogrodach Centrum Edukacyjno-Formacyjnego spotkali się ministranci, lektorzy, ceremoniarze, kantorzy i animatorzy LSO z całej archidiecezji gnieźnieńskiej.

12 czerwca 2026 | 20:25

Prymas na Zjeździe Szkół im. św. Jana Pawła II: zdobywając wiedzę, kształtujmy też nasze serca

Prawdziwie mądrym człowiekiem jest nie tylko ten, który posiada wiedzę, który się wiele nauczył, ale ten, który ma również dobre, wrażliwe i odpowiedzialne serce. Trzeba więc, abyśmy zdobywając wiedzę, kształtowali także nasze serce, abyśmy dbali o nasze ludzkie wnętrze – mówił abp Wojciech Polak podczas dorocznego zjazdu szkół papieskich działających na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej.

08 czerwca 2026 | 12:09

Gniezno – XXI Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Halowej o Puchar KnC (zapowiedź)

W dniach 28-30 czerwca w Gnieźnie odbędą się XXI Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Halowej o Puchar KnC. O szczegółach wydarzenia poinformowano podczas konferencji prasowej 8 czerwca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie. Odbyło się także losowanie drużyn.

06 czerwca 2026 | 21:12

Bp Suchodolski: Lednica ma sens, gdy staje się miejscem decyzji

Lednica nie jest festiwalem emocji, nie jest tylko koncertem, tańcem i braterskim spotkaniem. Lednica ma sens tylko wtedy, gdy staje się miejscem decyzji, gdy jest miejscem nowego genesis – mówił bp Grzegorz Suchodolski w homilii Mszy św. sprawowanej podczas XXX Ogólnopolskiego Spotkania Młodych na Lednicy.

06 czerwca 2026 | 19:20

Papież do młodych na Lednicy: w świecie cyfrowych rozproszeń usłyszcie pytanie Boga: gdzie jesteś?

W liście do młodych modlących się 6 czerwca na Polach Lednickich k. Gniezna papież Leon XIV zachęca, by w „świecie pełnym hałasu, pośpiechu i cyfrowych rozproszeń usłyszeli pytanie Pana: gdzie jesteś?” – Niech ono pomaga wszystkim chętniej korzystać z sakramentów oraz wracać do prawdziwych relacji i odpowiedzialnego świadectwa – podkreślił Ojciec Święty.

06 czerwca 2026 | 19:17

Prymas Polski do młodych na Lednicy: dziękuję za waszą odwagę wiary

Dziękuję za waszą obecność, za waszą odwagę wiary – mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak do młodych modlących się 6 czerwca na Polach Lednickich k. Gniezna, gdzie trwa XXX Ogólnopolskie Spotkanie Młodych pod hasłem „Genesis”.

1 2 3 329
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.