Kielecka
Masłów: Droga Krzyżowa dla św. Jana Pawła II w miejscu jego pielgrzymki (zapowiedź)
W 14. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II – 2 kwietnia – bp Marian Florczyk poprowadzi Drogę Krzyżową w Masłowie, gdzie w 1991 r. gościł Jan Paweł II. Stacje i rozważania będą przygotowane od kościoła do lotniska, a nabożeństwo poprzedzi Msza św. o godz. 18. 30 w masłowskim kościele Przemienienia Pańskiego.
Bp Piotrowski: potrzeba nieustannej troski o poszanowanie życia
Potrzeba nieustannej troski, by życie każdego człowieka było szanowane w sposób absolutny jako dar samego Stwórcy – pisze w komunikacie dotyczącym Dnia Świętości Życia bp Jan Piotrowski. Biskup kielecki przypomina w nim, że 25 marca wspólnota Kościoła będzie przeżywała uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jednocześnie jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia.
Jędrzejów: przypomniano świętość życia ludzkiego
W wykładach i rozmowach, a także w śpiewie przypominano o ważności i niekwestionowanej świętości ludzkiego życia w przededniu Dnia Świętości Życia. Wydarzenie w Jędrzejowskim Centrum Kultury zorganizowała Fundacja Wioska Aniołów.
Bp Andras Veres: niezliczeni święci i władcy łączą narody Polski i Węgier
Niezliczeni święci i władcy łączą narody Polski i Węgier na przestrzeni wieków – wskazywał bp Andras Veres, przewodniczący Konferencji Episkopatu Węgier podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej z okazji trwających obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej 23 marca w kieleckiej katedrze.
Rycerze Niepokalanej pielgrzymowali do Kalwarii Świętokrzyskiej
Pod przewodnictwem bp. Andrzeja Kalety z udziałem ponad 250 Rycerzy Niepokalanej odbyła się w sobotę XXII Pielgrzymka Pokutna do Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy, terenową Drogą Krzyżową którą poprowadził o. Stanisław Piętka OFMCons., krajowy prezes stowarzyszenia.
Kielce: ponad 300 osób w nocnej Drodze Krzyżowej na Święty Krzyż
Ponad 320 osób wyruszyło wczoraj w nocy w 37-kilometrową Drogę Krzyżową prowadzącą z podkieleckiej Dąbrowy do sanktuarium na Świętym Krzyżu. Po raz piąty wydarzenie zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Do sanktuarium pielgrzymi docierają w sobotnie przedpołudnie.
O. Wiśniewski OP: nadszedł czas, żeby katolicy świeccy wzięli sprawy Kościoła w swoje ręce
Nadszedł czas, żeby katolicy świeccy wzięli sprawy Kościoła w swoje ręce – mówił dominikanin o. Ludwiki Wiśniewski OP, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, podczas ostatniego dnia II Festiwalu Literatury Faktu i Poezji „Dialog przeciw nienawiści”, który odbywał się od 4 do 21 marca w Kielcach.
Kielczanie zbierają odzież na pomoc krajom misyjnym
Kielecka zbiórka odzieży przy kościołach dołączyła do diecezjalnej zbiórki elektrośmieci, aby wesprzeć akcje pomocy misjom realizowane przez Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej. Za zebrane w ub. roku 300 ton elektrośmieci uzyskano fundusze umożliwiające budowę kliniki okulistycznej na Jamajce oraz zbudowane już cztery studnie w Afryce.
Przewodniczący episkopatu i prezydent Węgier przyjadą do Kielc
Msza św. koncelebrowana przez biskupa kieleckiego i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Węgier, uroczysta Gala z udziałem par prezydenckich Polski i Węgier, turnieje sportowe, wystawy, pokazy historyczne, spotkanie głów państw z kielczanami – takie wydarzenia odbędą się w ramach obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kielcach od 21 do 24 marca.
Kieleccy maturzyści na Jasnej Górze
Ponad 2,1 tys. maturzystów z 30 szkół na terenie diecezji kieleckiej uczestniczyło we wtorek 19 marca w pielgrzymce na Jasną Górę. W częstochowskim sanktuarium uczniowie w ciszy i skupieniu uczniowie zawierzali swoją przyszłość Matce Bożej.


