Kielecka
Kieleccy maturzyści na Jasnej Górze
Ponad 2,1 tys. maturzystów z 30 szkół na terenie diecezji kieleckiej uczestniczyło we wtorek 19 marca w pielgrzymce na Jasną Górę. W częstochowskim sanktuarium uczniowie w ciszy i skupieniu uczniowie zawierzali swoją przyszłość Matce Bożej.
Kielce: 1800 maturzystów z diecezji pielgrzymowało na Jasną Górę
Bp Jan Piotrowski przewodniczył dzisiaj pielgrzymce 1800 maturzystów z 21 szkół na terenie diecezji kieleckiej, którzy przed obrazem Madonny Jasnogórskiej zawierzali swoją maturę i przyszłość.
Bp Piotrowski: mamy obowiązek modlić się za misje i misjonarzy
Ciąży na nas niejako obowiązek modlitwy za misje i misjonarzy, a każdy ochrzczony nosi w sobie wielki dynamizm misyjny – powiedział bp Jan Piotrowski w programie „Misjonarz na Post” zrealizowanym z okazji Tygodnia Misyjnego.
Mieronice: kościół św. Jakuba typowany do ministerialnej nagrody Zabytek Zadbany
Jeden z najpiękniejszych i najmniejszych wczesnogotyckich kościołów diecezji kieleckiej – w Mieronicach, pw. św. Jakuba, został wytypowany do prestiżowej nagrody Zabytek Zadbany, przyznawanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Jędrzejów: cystersi mają nowego opata
Ojciec Rafał Ściborowski został nowym opatem cysterskim w Jędrzejowie. Decyzję podjęła wczoraj Kapituła Archiopactwa Cystersów. 39-letni zakonnik zastąpił na tym stanowisku o. opata Edwarda Stradomskiego, który tę funkcję sprawował przez 22 lata.
Ok. 35 tys. osób skorzystało w 2018 roku z pomocy Caritas
Ok. 35 tysięcy osób – chorych, starszych, niepełnosprawnych, bezrobotnych, bezdomnych i z ubogich rodzin, skorzystało w ubiegłym roku z różnych form pomocy Caritas diecezji kieleckiej.
Kielce: nocna Droga Krzyżowa do świętokrzyskiego sanktuarium
Noc, górzysty teren z gołoborzami i ok. 37 kilometrów pieszej trasy – takie wyzwanie czeka uczestników bodaj najtrudniejszej terenowej Drogi Krzyżowej, prowadzącej z podkieleckiej Dąbrowy na św. Krzyż, którą po raz piąty organizuje Katolickie Stowarzyszenie Diecezji Kieleckiej. Pomimo wyzwania, rokrocznie przybywa chętnych.
Roberto Alborghetti: dla Franciszka nawet jedzenie ma znaczenie
– Dla Franciszka nawet jedzenie ma znaczenie religijne i kulturowe – mówi Roberto Alborghetti, autor książki „Przy stole z papieżem Franciszkiem”, która ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa „Jedność” z Kielc. To swoista biografia opowiedziana przez pryzmat stosunku Ojca Świętego do żywności. Jak dotąd publikacja została wydana w 14 krajach. W Polsce ukazała się w związku z 6. rocznicą wyboru kard. Bergoglio na Stolicę Piotrową.
„Przy stole z papieżem Franciszkiem”
– Ojciec Bergoglio potrafił przyrządzić faszerowanego prosiaka jak nikt inny – m.in. takie opowieści znalazły się w najnowszej publikacji Wydawnictwa „Jedność” z Kielc zatytułowanej „Przy stole z papieżem Franciszkiem”. Książka, która w Polsce ukazała się w 6. rocznicę wyboru kardynała Bergoglio na Stolicę Piotrową, została do tej pory wydana w 14 krajach. Jej autor, Roberto Alborghetti, jest prawdziwym znawcą Franciszka. Poświęcił mu w sumie sześć publikacji.
Jędrzejów: zakończyła się piesza pielgrzymka w intencji kanonizacji bł. Wincentego Kadłubka
We wtorek wieczorem 12 marca zakończyła się piesza pielgrzymka podążająca diecezjalnymi śladami bł. Wincentego Kadłubka, czyli z Krakowa do Jędrzejowa. Najsłynniejszy z cystersów odbywał ją z Wawelu i pieszo szedł do archiopactwa, a pielgrzymi pod kierunkiem cystersów poszli jego śladem.


