Kielecka
Kielce: obchody 25-lecia KSM w diecezji
Msza św., świadectwa, prezentacje, „urodzinowy” tort oraz bal złożyły się na dzisiejsze diecezjalne obchody 25 – lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Gala odbywała się w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej.
Reprezentacja piłkarska księży rusza na mistrzostwa Europy do Czarnogóry
Reprezentacja polskich księży w halowej piłce nożnej rusza dziś na Mistrzostwa Europy do Czarnogóry. Turniej potrwa od 25 lutego do 1 marca. Wśród 18 zawodników jest aż pięciu księży z diecezji kieleckiej, którzy od lat stanowią trzon polskiej reprezentacji.
Kielce: bogaty w wydarzenia Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Modlitwa i znicze w miejscach potajemnych straceń Żołnierzy Wyklętych, Eucharystia w ich intencji, spotkania pod pomnikami, salwy honorowe, apele pamięci, prelekcje i wystawy – tak zapowiadają się w Kielcach obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w piątek 1 marca.
Chęciny: 5 mln zł na odrestaurowanie renesansowej synagogi
Ponad 5 mln. zł. na odrestaurowanie zabytkowej synagogi i stworzenie w niej Centrum Pamięci Kultury Żydowskiej otrzyma gmina Chęciny w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Taką decyzję podjął w środę Zarząd Województwa Święokrzyskiego.
Blisko 5,7 mln na cenne opactwa, kościoły, kaplice diecezji kieleckiej
Zespół klasztorny cystersów w Jędrzejowie, kaplica św. Anny w Pińczowie, kaplica Firlejów w Bejscach, czy zespół kolegiacki w Wiślicy – to cenne zabytki sakralne diecezji kieleckiej, które znalazły się na liście obiektów dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na ten cel ministerstwo przeznaczyło łącznie dla regionu świętokrzyskiego blisko 5,7 mln złotych.
Skorzeszyce: biblijny weekend z Lectio divina (zapowiedź)
„Weekend z Lectio divina z Wielkimi Nawróconymi” to propozycja rekolekcyjnych duchowych ćwiczeń – spotkania z księgą Pisma Świętego i pogłębienia jego lektury. Od 1 do 3 marca 2019 r. w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach można bliżej poznawać biblijne postaci „Wielkich Nawróconych”.
Kielce: bal na wsparcie franciszkańskiego ośrodka terapeutycznego „San Damiano”
Dla odbywających terapię narkomanów we franciszkańskim ośrodku „San Damiano” zostanie przeznaczony z dochód z bezalkoholowego balu studenckiego, który w sobotę 23 lutego organizuje wspólnota „Zarażę Cię Bogiem”. Wydarzenie odbędzie się w kieleckim klubie Wspak.
Caritas kielecka tworzy mieszkania chronione dla chorych po kryzysach psychicznych
Caritas Diecezji Kieleckiej przygotowuje mieszkania chronione dla osób, które przeszły kryzys psychiczny, ale nie wymagają już całodobowej opieki lekarskiej. Lokale znajdować się będą na pierwszym piętrze ośrodka zdrowia w Wiśniówce.
Bp Piotrowski: młodzi, wstępujcie w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży
– Zachęcam Was, Młodzi, abyście wstępowali w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W stowarzyszeniu znajdziecie wielu przyjaciół, a przede wszystkim Jezusa Chrystusa – pisze bp Jan Piotrowski w komunikacie wystosowanym z okazji obchodów 25-lecia KSM w diecezji kieleckiej.
Kielce: walentynkowe słodkie serduszka na wsparcie Hospicjum
Na miejskim deptaku przy ul. Sienkiewicza w Kielcach zakończyła się dziś walentynkowa kwesta na rzecz stacjonarnego Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty, prowadzonego przez Caritas kielecką. Wolontariusze hospicjum i uczniowie z kilku szkół upiekli ok. dwóch tysięcy pięknie dekorowanych pierniczków w kształcie serc, do których dołączono cytaty św. Matki Teresy z Kalkuty.


