Kielecka
Kielce: 500 osób na wigilii dla bezdomnych i samotnych z biskupami i wojewodą
To jedna z największych wigilii w regionie – ok. 500 osób bezdomnych i samotnych zasiadło do wieczerzy wigilijnej przy stołach zastawionych w reprezentacyjnych salach Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Wieczerza odbywała się z udziałem biskupów, wojewody świętokrzyskiego, parlamentarzystów, księży i wolontariuszy Caritas oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Bp Piotrowski przewodniczył jubileuszowi parafii zdrojowej
Dwaj biskupi kieleccy: bp Jan Piotrowski i bp Andrzej Kaleta, księża związani z Buskiem–Zdrój i licznie przybyli kuracjusze oraz parafianie, uczestniczyli w jubileuszu 35-lecia parafii św. Brata Alberta. Powstała ona z myślą o rozbudowującym się mieście uzdrowiskowym, ale i o potrzebach kuracjuszy, licznie korzystających z uzdrowiska i oczekujących opieki duszpasterskiej.
Szeroka pomoc przedświąteczna Caritas
Ok. 2500 paczek z żywnością na święta, 10 tys. osób w programie Pomoc Żywnościowa, ponad 500 osób na spotkaniu wigilijnym, wzbogaconym o wręczanie paczek żywnościowych i wydzierganych przez chętnych szalików – tak wygląda przedświąteczna pomoc Caritas kieleckiej.
Kielce: uczczono pamięć poległych na misjach
Porannym apelem o godzinie 6:50 oraz wystawą tematyczną, wojskowi z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach uczcili dzisiaj pamięć żołnierzy, którzy polegli w misjach i operacjach wojskowych poza granicami kraju.
Włoska zakonnica otrzymała polskie obywatelstwo
Sycylijka s. Nazarena Scopelliti, założycielka przedszkola katolickiego, wolontariuszka w areszcie śledczym, dołączyła dzisiaj do grona Polaków, wraz z 40-osobową grupą innych mieszkańców świętokrzyskiego. Wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski wręczył akty nabycia obywatelstwa 29 osobom pochodzącym z Ukrainy oraz Węgrom, Rosjanom, Białorusinom i Ormianom, a także obywatelom Bułgarii, Włoch i Egiptu.
Czarownica nie będzie już promować regionu świętokrzyskiego?
Zarząd województwa świętokrzyskiego rozważa zmianę charakterystycznego elementu, który obecnie promuje region tzn. czarownicy na miotle nawiązującej do Łysogór i Łysicy, które mogą być zastąpione symbolami związanymi z chrześcijaństwem np. opactwem na św. Krzyżu.
Bp Florczyk do dziennikarzy: jesteście najczęstszym gościem w domach
Dziennikarze są najczęstszym gościem w domach, w słowach wypowiadanych, w obrazie, w słowie pisanym, literackim. Szczególnie dla tak wielu dzisiaj ludzi samotnych, jest to słowo pokrzepienia, a dziennikarz staje się domownikiem – mówił dzisiaj bp Marian Florczyk do dziennikarzy, podczas świątecznego spotkania zorganizowanego w urzędzie wojewódzkim w Kielcach.
Udany kiermasz franciszkańskiego ośrodka uzależnień
1500 zł zebrano podczas niedzielnego kiermaszu zorganizowanego 16 grudnia na potrzeby pacjentów Ośrodka Rehabilitacyjnego dla Uzależnionych od Substancji Psychoaktywnych „San Damiano”, prowadzonego przez franciszkanów w Chęcinach.
Bp Piotrowski przyjął Betlejemskie Światło Pokoju
Betlejemskie Światło Pokoju harcerze w niedzielny wieczór uroczyście przekazali na ręce biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego w kościele parafialnym św. Kazimierza w Bilczy. Polscy harcerze angażują się w akcję od 28 lat.
Kielce: „Betlejem Świętokrzyskie” kolęduje w Muzeum Wsi Kieleckiej
Wspólne kolędowanie, Mikołaj z workiem słodyczy, wystawa ilustrująca specyfikę tradycji bożonarodzeniowej regionu świętokrzyskiego, warsztaty wykonywania ozdób choinkowych – tak wygląda trwający dzisiaj w Dworku Laszczyków w Kielcach kiermasz „Betlejem Świętokrzyskie”. Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Wsi Kieleckiej.


