Kielecka

23 sierpnia 2018 | 15:16

Kukiz`15 chce wznowienia śledztwa ws. pogromu kieleckiego

O wznowienie przez IPN śledztwa dotyczącego pogromu Żydów w Kielcach w 1946 r. zwróciło się Stowarzyszenie Kukiz ’15. W środę do kieleckiej delegatury IPN trafił list otwarty w tej sprawie. Autorzy wniosku podkreślają, że pojawiły się nowe fakty dotyczące pogromu, ujawniające m.in. większe zaangażowanie NKWD.

22 sierpnia 2018 | 12:11

Wolica – Tokarnia: diecezjalne spotkanie na podsumowanie miesiąca trzeźwości

Od Mszy św. pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego w sanktuarium św. Maksymiliana w Wolicy – Tokarni rozpocznie się III Diecezjalne Spotkanie Trzeźwościowe, z udziałem wspólnot, stowarzyszeń i grup propagujących abstynencję w parafiach i swoich środowiskach. Organizatorem jest Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej.

21 sierpnia 2018 | 18:22

Młodzież z Kielc przygotowuje się na spotkanie z papieżem

Ok. 50 osób z całej diecezji przygotowuje się w Kielcach podczas regularnych spotkań do wyjazdu do Panamy, aby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. Diecezja wspiera zbiórką pieniędzy na wyjazd młodzieży, który odbędzie się w styczniu 2019 roku.

20 sierpnia 2018 | 16:04

Na Jasną Górę wyruszyła Rowerowa Pielgrzymka Kielecka

VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej złożona z 550 osób, wyruszyła dzisiaj na pątniczy szlak, spod kościoła św. Maksymiliana w Kielcach. Na Jasną Górę pątnicy rowerowi dotrą 23 sierpnia.

19 sierpnia 2018 | 16:06

Suków: 100 lat unikatowego kościoła zaprojektowanego przez prof. Sas-Zubrzyckiego

Jedna z nielicznych świątyń diecezji, której projektantem był wybitny architekt lwowski prof. Jan Sas-Zubrzycki, obchodzi stulecie. Jubileuszową Eucharystię w święto patrona – św. Augustyna 28 sierpnia – będą koncelebrowali trzej biskupi kieleccy, opat jędrzejowskich cystersów, księża związani z parafią i dekanatem. Z parafii pochodzi bp Marian Florczyk.

17 sierpnia 2018 | 19:23

Kielce: młodzież diecezji pielgrzymuje z bp. Piotrowskim do Zabawy

„Karolina – ta, która zawstydza” – pielgrzymkę młodzieży diecezji kieleckiej pod takim hasłem poprowadzi 1 września w sobotę bp Jan Piotrowski, a jej celem jest nawiedzenie sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

16 sierpnia 2018 | 12:36

Bp Piotrowski prosi o pomoc w organizacji obozu dla syryjskich dzieci

W odpowiedzi na prośbę maronickiego biskupa Lattaki i Tartous w Syrii, bp Jan Piotrowski zachęca diecezjan do pomocy w organizacji obozu misyjnego dla pięciuset dzieci zamieszkałych tereny ogarnięte wojną w Syrii. Diecezja Lattaki zamierza zabrać dzieci z rejonu walk do spokojnych zakątków kraju, aby pod opieką duszpasterzy i psychologów mogły odpocząć od ciągłego lęku o przetrwanie kolejnego dnia.

16 sierpnia 2018 | 11:04

800-lecie przybycia bł. Wincentego Kadłubka do Jędrzejowa

Abp Marek Jędraszewski w asyście biskupów kieleckich i zaproszonych hierarchów z innych diecezji oraz opatów i kapłanów będzie przewodniczył uroczystej Sumie w niedzielę 26 sierpnia, wieńczącej ważny dla cystersów jubileusz – 800 lat przybycia do miasta bł. Wincentego Kadłubka. Ówczesny mąż stanu i wybitny hierarcha Kościoła przyszedł tu na pieszo, został mnichem i jest pochowany w jędrzejowskim archiopactwie.

15 sierpnia 2018 | 18:53

Kielce: obchody święta Wojska Polskiego i Wniebowzięcia NMP

Uroczysta Msza św. polowa w kościele garnizonowym, parady wojskowe, oficjalna uroczystości na Placu Wolności z udziałem mundurowych, samorządowców, parlamentarzystów i przedstawiciele organizacji społecznych, wręczenie medali, w tym m.in. dla 102-letniego zasłużonego kielczanina oraz Piknik Rodzinny złożyły się na obchody 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej i święta Wojska Polskiego. To także w Kościele dzień Wniebowzięcia NMP.

14 sierpnia 2018 | 20:30

Bp Piotrowski: św. Maksymilian był znakiem miłości Boga

Św. Maksymilian był znakiem, że Bóg jest miłością, tej miłości służył i dla tej miłości oddał życie – mówił dzisiaj bp Jan Piotrowski w jedynym w Kielcach kościele św. Maksymiliana, przewodnicząc w dniu odpustu uroczystej Eucharystii. Uczestniczyły w niej tłumy parafian i kielczan.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.