Kielecka
Bp J. Piotrowski: ten rok był czasem spotkania z miłosierdziem Boga
Pragnęliśmy, aby ten rok był prawdziwym czasem spotkania z miłosierdziem Boga. Chcieliśmy doświadczyć bliskości Boga w Jezusie Chrystusie i dostąpić Jego miłosierdzia – napisał w Słowie Pasterskim na zakończenie Roku Miłosierdzie biskup kielecki Jan Piotrowski. Podkreślił też bogactwo Roku Miłosierdzia: możliwości doświadczenia łask, ofiarowanych – za pośrednictwem Kościoła – wszystkim wiernym, szczególnie w kościołach stacyjnych.
Zgórsko k. Kielc: ruszają poszukiwania kolejnych nieznanych grobów ofiar terroru komunistycznego
Fundacja Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” rozpoczyna kolejny etap poszukiwań mogił ofiar komunistycznego terroru w lesie w Zgórsku k. Kielc. W ciągu ostatnich miesięcy odnaleziono tu szczątki ośmiu osób, ustalono tożsamość czterech z nich.
Kielce: Instytut Designu wyprodukował dla papieża wyjątkową filiżankę w 3D
Instytut Designu w Kielcach stworzył unikatową filiżankę dla papieża Franciszka – wykonano ją na drukarce 3D. To prototyp zaprojektowany i wykonany przez ceramiczkę Martę Dachowską z Instytutu Designu Kielce.
Kielce: Gerson mniej znany – wystawa w Muzeum Diecezjalnym
„Wojciech Gerson. Zapomniany tryptyk” to tytuł wystawy, którą od dzisiaj można oglądać w Muzeum Diecezjalnym. Eksponatem nr 1 jest ołtarzyk podróżny ofiarowany bp. Tomaszowi Kulińskiemu pędzla artysty oraz inne jego dzieła.
Film „Przy Planty 7/9” nagrodzony na festiwalu filmowym w USA
Obraz filmowy Michała Jaskulskiego i Lawrence’a Loewingera pt. „Przy Planty 7/9” został uznany za najlepszy film dokumentalny przez jury amerykańskiego festiwalu filmowego Jersey City International Television Film Festival. Podczas festiwalu, który zakończył się 6 listopada, zaprezentowano obrazy promujące dialog i porozumienie między kulturami.
Kielce: blisko 55 tys. zł z kwesty na kieleckich cmentarzach
Podczas tegorocznej kwesty na kieleckich cmentarzach wolontariusze zebrali 54 tys. 733 zł. To ponad 12 tys. zł mniej niż w ubiegłym roku. Jak informują organizatorzy, kwestowało znacznie mniej wolontariuszy.
Kielczanie okazali się hojni dla rodaków we Lwowie
Padł rekord – ponad 14 tys. 500 zł uzbierano podczas listopadowej kwesty, przeznaczonej na wsparcie rodaków we Lwowie, zorganizowanej przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowowschodnich.
Kielce: kwestowali na karetkę dla hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty
Podczas kwesty na cmentarzu komunalnym w podkieleckiej Cedzynie, wolontariusze Caritas kieleckiej zebrali 1620 zł, jako cegiełkę na zakup specjalistycznego ambulansu dla stacjonarnego hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty na osiedlu Czarnów w Kielcach. Zostało ono wybudowane przez Caritas ze składek i zbiórek społecznych.
Kielce: biskupi i wierni modlili się za zmarłych hierarchów kieleckich
Biskupi Jan Piotrowski, Marian Florczyk i Kazimierz Ryczan modlili się dzisiaj w bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny za zmarłych pasterzy Kościoła kieleckiego. Była to okazja dla wiernych, aby zejść do podziemi świątyni i zobaczyć krypty, w których spoczywają ordynariusze i sufragani kieleccy.
Bp Piotrowski: nasze życie jest pielgrzymką przez świat doczesny
„Dzisiejszy dzień przypomina, że nasze życie jest pielgrzymką przez ten doczesny świat” – mówił bp Jan Piotrowski podczas Mszy św. na Cmentarzu Starym w Kielcach odprawionej w uroczystość Wszystkich Świętych. Biskup kielecki przypomniał, że tegoroczną uroczystość Wszystkich Świętych obchodzimy w bogatym duchowo klimacie Roku Świętym Miłosierdzia.


