Koszalińsko-kołobrzeska

24 kwietnia 2015 | 11:30

Skrzatusz: odbędzie się III Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji

W ostatni weekend maja – 28-31 – odbędzie się III Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Jego tematem przewodnim będzie: Ewangelizacja środowisk wiejskich, Skarb w roli. Miejscem Kongresu będzie sanktuarium Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Skrzatuszu, na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

31 marca 2015 | 21:39

Skrzatusz: spotkanie nt. III Kongresu Nowej Ewangelizacji

„Jak głosić nadzieję tym, którzy jej nie mają?” – takie pytanie w pierwszym dniu spotkania Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji KEP postawił biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak. Robocze spotkanie Zespołu w dn. 30-31 marca w całości było poświęcone przygotowaniom do III Kongresu Nowej Ewangelizacji, który pod koniec maja odbędzie się w Skrzatuszu koło Piły. Tematem spotkania będzie ewangelizacja w środowiskach wiejskich.

29 marca 2015 | 09:45

Ponad 4 tys. osób na czuwaniach wielkopostnych

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej 28 marca zakończyła się tegoroczna edycja wielkopostnych czuwań młodych pod hasłem: "Krzyż stał się mi bramą". Na wieczorne spotkania modlitewne prowadzone przez bp. Edwarda Dajczaka przyszło w sumie ponad 4 tys. młodych ludzi.

28 marca 2015 | 20:06

Bp Dajczak: jesteśmy kimś więcej niż zlepkiem komórek

W Pile w ramach diecezjalnych obchodów Dnia Świętości Życia, 28 marca odbył się pierwszy pogrzeb dzieci utraconych. Nie jesteśmy tylko zlepkiem komórek. Jesteśmy ludźmi, a to coś znacznie więcej – podkreślił bp Edward Dajczak.

20 marca 2015 | 13:08

Koszalin: doszło do ugody pomiędzy Marcinem K. a stroną kościelną w procesie o zadośćuczynienie

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie doszło dziś do ugody Marcina K. ze stroną kościelną. Mężczyzna, molestowany w przeszłości przez duchownego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej domagał się od tej diecezji, parafii pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu oraz byłego księdza Zbigniewa R. zadośćuczynienia w wysokości 200 tys. zł. oraz przeprosin w prasie. Teraz zdecydował się wycofać swój pozew, a diecezja i parafia mają pokryć koszty jego terapii.

12 marca 2015 | 08:50

Bp Dajczak do młodzieży: Bóg nie chce, żebyście wegetowali

Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przewodniczył Mszy św. na zakończenie rekolekcji wielkopostnych dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Na hali widowiskowo-sportowej, która jest największym krytym obiektem w Koszalinie, od 9 do 11 marca każdego dnia gromadziło się ponad 2 tys. osób. – Jeszcze wczoraj uważałam się za neopogankę – mówiła jedna z uczennic w czasie godziny świadectw.

01 marca 2015 | 17:53

Koszalin: zakończyły się obrady Krajowej Rady KSM

Do Centrum Edukacyjno-Formacyjnego przyjechało ponad 80 osób reprezentujących zarządy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w różnych diecezjach w Polsce. Z delegatami spotkał się także bp Edward Dajczak. – Nie można ciągle czekać, że ludzie do nas przyjdą. W różnych miejscach w Polsce można jeszcze się łudzić, że da się w duszpasterstwie stosować ciągle te same metody, co przed wiekami. My już złudzeń nie mamy. Wiemy, że trzeba szukać nowych sposobów i form głoszenia Ewangelii – mówił do młodych ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski.

26 lutego 2015 | 09:33

Koszalin: ponad 2 tys. gimnazjalistów na wielkopostnych rekolekcjach

Na koszalińskiej hali "Gwardii" w środę 25 lutego zakończyły się trzydniowe rekolekcje wielkopostne dla uczniów gimnazjów prowadzone przez Szkołę Nowej Ewangelizacji. Po raz pierwszy odbyły się one w jednym miejscu dla wszystkich szkół. Jak podkreślił bp Edward Dajczak, taka propozycja jest próbą realizacji wezwania papieża Franciszka do szukania nowych form dotarcia do młodych z Dobrą Nowiną.

18 lutego 2015 | 18:10

Bp Zadarko: posypanie popiołem nie oznacza unicestwienia

W koszalińskiej katedrze Mszy św. w Środę Popielcową przewodniczył biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko. – Panu Bogu nie chodzi o nasze unicestwienie. On chce, abyśmy żyli. Dlatego przez ten gest, znak upokorzenia, dochodzimy do wiary w zmartwychwstanie, bo zmartwychwstanie jest właśnie powstaniem z prochu do nowego życia – mówił biskup.

13 lutego 2015 | 18:05

Koszalin: kolejna rozprawa ofiary molestowania seksualnego przez księdza

W Sądzie Okręgowym w Koszalinie odbyła się dziś kolejna rozprawa z powództwa Marcina K. przeciwko kurii koszalińsko kołobrzeskiej. Marcin K. jest ofiarą molestowania seksualnego, którego dopuścił się wobec niego były już ksiądz, Zbigniew R.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.