Koszalińsko-kołobrzeska
Bp Zieliński: Za jaką gwiazdą podążamy?
– Za jaką gwiazdą my podążamy? – pytał biskup Zbigniew Zieliński zebranych w kościele św. Maksymiliana w Słupsku. – To zależy od nas, od naszej mądrości, wrażliwości serca, otwartości umysłu, od tego, czy potrafimy odróżnić gwiazdę od fikcji, prawdę od kłamstwa, dobro od zła – wskazał duchowny. Po Mszy wyruszył na ulice miasta Orszak Trzech Króli.
Bp Dajczak: orszak potrzebny jest nam oraz ludziom, którzy utracili drogę
Potrzebny jest orszak, byśmy przeszli radośnie razem i potrzebny jest ludziom, którzy utracili drogę – powiedział bp Edward Dajczak podczas uroczystości Objawienia Pańskiego w koszalińskiej katedrze. Po Mszy św. z katedry do kościoła św. Wojciecha wyruszył Orszak Trzech Króli.
Koszalin: msza żałobna za Benedykta XVI
W koszalińskiej katedrze w dniu pogrzebu Benedykta XVI liturgii żałobnej przewodniczył bp Zbigniew Zieliński.
Diecezja koszalińsko-kołobrzeska: Orszaki Trzech Króli (zapowiedź)
Tradycyjne Orszaki Trzech Króli na dobre wracają na ulice miast i mniejszych miejscowości diecezji koszalińsko–kołobrzeskiej. W tym roku 6 stycznia pojawią się co najmniej w 16 z nich. Przejdą pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda!”.
Bp Zieliński: niektóre opinie o Benedykcie XVI przypominają opinie analfabetów o literaturze
– Pośród różnych opinii o Benedykcie XVI znajdują się i takie, które raczej przypominają ocenę wydawaną przez analfabetów o poetach i pisarzach – powiedział bp Zbigniew Zieliński, koadiutor diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Mszy św. w intencji zmarłego papieża-seniora przewodniczył dziś w koszalińskiej katedrze bp Edward Dajczak.
Bp Zieliński: Papież Benedykt XVI to wzór i drogowskaz
– Dla mnie postać papieża Benedykta XVI to szczególny przykład, wzór i drogowskaz w uczeniu się miłości do Kościoła – powiedział o zmarłym papieżu Benedykcie XVI biskup Zbigniew Zieliński.
Bp Dajczak po śmierci Benedykta XVI: On zawsze sięgał głębi
– Był dla mnie jednym z ważniejszych przewodników po tajemnicach wiary, Kościoła i teologii – mówi o zmarłym dziś rano Benedykcie XVI biskup Edward Dajczak. Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przyznaje, że zmarły papież był ważną osobą w jego życiu.
Zakończyły się uroczystości pogrzebowe bp. Tadeusza Werno
Kard. Kazimierz Nycz przewodniczył dziś w koszalińskiej katedrze uroczystościom pogrzebowym bp. Tadeusza Werno. Pierwszy biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zmarł 20 grudnia. Miał 91 lat – biskupem był 48 lat.
Kołobrzeg pożegnał zmarłego biskupa
Mszy św. żałobnej biskupa Tadeusza Werno w kołobrzeskiej bazylice przewodniczył bp Edward Dajczak. Mszę poprzedziło nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłego. Homilię w Kołobrzegu wygłosił bp Krzysztof Zadarko. Główne uroczystości pogrzebowe zaplanowane są na piątek 23 grudnia. Mszy św. będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.
Uroczystości pogrzebowe śp. bp. Tadeusza Werno – 22-23 grudnia
Uroczystości pogrzebowe śp. bp. Tadeusza Werno, biskupa pomocniczego seniora diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, odbędą się 22-23 grudnia. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w piątek 23 grudnia o godz. 12 w Katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie. Bp Werno zmarł 20 grudnia. Miał 91 lat.


