Koszalińsko-kołobrzeska
Bp Dajczak: „Fiat” plus „ale” prowadzi w świat egoizmu
W sanktuarium w Skrzatuszu 9 czerwca spotkały się przedstawicielki żeńskich zgromadzeń zakonnych działających w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. W dniu skupienia wzięło udział kilkadziesiąt sióstr.
Koszalin: rozmowy o formacji do kapłaństwa
Mała liczba kandydatów, wpływ mediów – także społecznościowych, sytuacja rodzin – to tylko niektóre współczesne wyzwania formacji do kapłaństwa. W Koszalinie 7 czerwca spotkali się wychowawcy seminariów duchownych z metropolii szczecińsko-kamieńskiej.
Ruch Szensztacki na Górze Chełmskiej
Doroczna pielgrzymka czcicieli Matki Bożej Pielgrzymującej zgromadziła ponad 400 członków Ruchu Szensztackiego z całego Pomorza: od Gdańska, przez Kaszuby, po Szczecin. Tematem spotkania były 3 oryginalne łaski pielgrzymkowe.
Góra Chełmska: łaski dla 400 pielgrzymów
Doroczna pielgrzymka czcicieli Matki Bożej Pielgrzymującej zgromadziła ponad 400 członków Ruchu Szensztackiego z całego Pomorza: od Gdańska, przez Kaszuby, po Szczecin. Tematem spotkania były 3 oryginalne łaski pielgrzymkowe.
Koszalin: dziecko w oknie życia
Alarm w Domu Samotnej Matki rozległ się 2 czerwca o godz. 18.43. W oknie znajdowała się świeżo urodzona płacząca dziewczynka. To już drugie dziecko w koszalińskim oknie życia.
Bp Zadarko: największe pragnienie to głód zbawienia, miłości, jedności
Jesteśmy w tej procesji zdążającym do wiecznego zbawienia ludem Bożym, który nie tylko oddaje dziś cześć Jezusowi Chrystusowi, ale też zaspokaja swoje największe pragnienie: głód zbawienia, głód miłości i głód jedności – powiedział do zebranych na miejskim rynku bp Krzysztof Zadarko. Ulicami Koszalina wierni przeszli w procesji, by publicznie wyznać wiarę w Najświętsze Ciało i Krew Pana Jezusa.
Skrzatusz: 1,7 tys. uczestników Diecezjalnego Dnia Dziecka
Spotkanie odbyło się 26 maja. – To jest bodziec, który zostaje często na całe lata. Dziecko doświadcza tutaj wspólnoty wiary. Widzi, że nie jest samo w poszukiwaniu Boga – mówi biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak.
Sławno: I ministranckie mistrzostwa w tenisie stołowym
Ministranci z diecezji mają nową motywację do uprawiania sportu: rywalizację o tytuł mistrza diecezji w ping-pongu. To pierwsze mistrzostwa diecezjalne w tej dyscyplinie. Do rozgrywek przy 8 stołach stanęło 26 ministrantów z 7 parafii.
Koszalin: otwarto wypożyczalnię rowerów rehabilitacyjnych
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Rzecznej w Koszalinie ruszyła wypożyczalnia trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych. Zainteresowani będą je mogli wypożyczać na co najmniej dwa tygodnie.
Polanów: majówka leśników to okazja do rachunku sumienia
Kilkuset leśników wspięło się na Świętą Górę Polanowską, by integrować się i świętować. Na głębszy sens świętowania niż biesiada, wskazywał im wędrowny katecheta ks. Nikos Skuras: „Na to spotkanie wprasza się Chrystus i mówi: chcę się z Tobą spotkać, właśnie tu, na tym wydarzeniu tak bardzo świeckim, tak bardzo towarzyskim, kulinarnym. Nie udało mi się ciebie spotkać ani na Rezurekcji, ani na Pasterce”.


