Krakowska
Ludźmierz: cykliści dziękowali za tegoroczny sezon rowerowy
Cykliści z całego Podhala, Orawy i Spisza wzięli dziś udział w rowerowej pielgrzymce gwiaździstej do Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej Gaździny Podhala, by podziękować za miniony sezon rowerowy.
Górale organizują wielki marsz w obronie Telewizji Trwam
Górale ze wszystkich podhalańskich parafii wezmą udział 13 października w Gwiaździstej Pielgrzymce Podhala, Orawy i Spisza. Pątnicy przejdą z Nowego Targu do Ludźmierza, niosąc w rękach własnoręcznie wykonane krzyże. Marszowi w obronie Telewizji Trwam będzie towarzyszyć hasło „W obronie Krzyża stanę”.
Kraków: wkrótce rozpocznie się ewangelizacja miasta
Trwają przygotowania do ewangelizacji Krakowa, która odbędzie się w dniach 19-21 października na stadionie Cracovii oraz w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wydarzenie wpisuje się w rozpoczynający się 11 października Rok Wiary w Kościele katolickim.
Nagłaśniane są wszystkie potknięcia i słabości ludzi Kościoła
Zdaniem kard. Stanisława Dziwisza, w mediach „nie zawsze przedstawia się obiektywny obraz księdza. Czasem jest to obraz zdeformowany, czasem karykaturalny”.
Łagiewniki: pielgrzymka księży archidiecezji krakowskiej przed Rokiem Wiary
– Szczególnie na nas kapłanach spoczywa odpowiedzialność za losy Ewangelii we współczesnym świecie. Chcemy ją sami przeżywać i nieskażoną przekazywać następnym pokoleniom – mówił kard. Stanisław Dziwisz do księży archidiecezji krakowskiej, którzy a okazji zbliżającego się Roku Wiary pielgrzymowali w sobotę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Kraków: otwarto Panteon Narodowy w 400. rocznicę śmierci ks. Piotra Skargi
W 400. rocznicę śmierci ks. Piotra Skargi, który spoczywa w krypcie kościoła św. Piotra i Pawła w Krakowie, 27 września została uroczyście otwarta pierwsza cześć Panteonu Narodowego w podziemiach tej świątyni. Ma on być miejscem pochówku ludzi kultury, sztuki i nauki rozsławiających Polskę na świecie, niezależnie od ich politycznych zapatrywań i wyznawanej wiary.
Kraków: w sobotę odbędzie się II Małopolskie Święto Młodego Wolontariatu
II Małopolskie Święto Młodego Wolontariatu odbędzie się 29 września na terenie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Łagiewnikach. W ramach wydarzenia młodzi ludzie będą mogli obejrzeć prezentację organizacji zajmujących się wolontariatem, a także porozmawiać z ciekawymi ludźmi, którym bliska jest idea wolontariatu.
Kraków: jutro otwarcie Panteonu Narodowego w kościele świętych Piotra i Pawła
Pierwszy fragment Panteonu Narodowego, który powstaje przy kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, zostanie otwarty 27 września w Krakowie, dokładnie w 400. rocznicę śmierci ks. Piotra Skargi, spoczywającego w krypcie tej świątyni. Ma to być miejsce spoczynku najbardziej zasłużonych dla kultury, sztuki i nauki Polaków.
Nowy Targ: 50-lecie największej podhalańskiej parafii z udziałem kard. Dziwisza
Od poświęcenia figury Najświętszego Serca Pana Jezusa na placu przed kościołem rozpoczęły się uroczystości 50-lecia nowotarskiej, największej parafii na Podhalu. Przewodniczyli im kard. Stanisław Dziwisz i abp Józef Wesołowski. Hierarchowie przez 4 lata chodzili do tamtejszego liceum.
Młodzi Europejczycy przyjechali do Krakowa i Auschwitz, aby apelować o świat bez przemocy
Blisko 2 tys. młodych ludzi z krajów Europy Środkowo–Wschodniej przyjechało do Krakowa i Auschwitz-Birkenau, aby wziąć udział w III międzynarodowym spotkaniu pt. „Młodzi Europejczycy dla świata bez przemocy”. Organizatorem wydarzenia jest Wspólnota św. Idziego (Sant’Egidio).


