Krakowska

21 sierpnia 2021 | 13:58

Bp Jonas Ivanauskas w Kalwarii Zebrzydowskiej: Na wzór Maryi trudne sprawy zachowywać w sercu i rozważać w świetle Bożego słowa

– W obliczu trudnych i niewytłumaczalnych wydarzeń jest tylko jedna konkretna rada: „chować wiernie wszystkie te wydarzenia w swym sercu”, jak to czyniła Maryja, i za Jej przykładem rozważać o wszystkim w świetle słowa Bożego – mówił bp Jonas Ivanauskas w czasie Nieszporów w Domku Matki Bożej. Ordynariusz diecezji koszedarskiej na Litwie przewodniczył liturgii na rozpoczęcie procesji Pogrzebu Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. W nabożeństwie wzięli udział także abp Marek Jędraszewski i bp Robert Chrząszcz.

21 sierpnia 2021 | 13:56

Abp Jędraszewski: z Maryją nie utracimy wiary i nadziei

– W czasach ogromnego kulturowego zamieszania jesteśmy wydani na pokusę utraty nadziei w wieczność. (…) Jeśli będziemy trzymać się Maryi, nie utracimy nadziei, nie zatracimy naszej wiary – mówił abp Marek Jędraszewski przy kościele Grobu Matki Bożej, przy którym zakoń-czyła się tradycyjna procesja Pogrzebu Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie trwa odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

16 sierpnia 2021 | 04:00

Abp Jędraszewski: Jeszcze Polska nie zginęła póki się modlimy

Do modlitwy za siebie i za ojczyznę zachęcał abp Marek Jędraszewski w czasie Mszy św. w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Metropolita krakowski w Ludźmierzu zwrócił uwagę na współczesną walkę z Matką Bożą i jej dziećmi przez neomarksistowską ideologię LGBT, której narzędziami są kłamstwo i finansowe naciski m.in. na samorządy.

15 sierpnia 2021 | 22:57

Abp Marek Jędraszewski poświęcił odnowiony ołtarz Wita Stwosza

Uroczystościom odpustowym w krakowskiej bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przewodniczył abp Marek Jędraszewski, który poświęcił odnowiony ołtarz autorstwa Wita Stwosza.

15 sierpnia 2021 | 17:46

Kard. Dziwisz: błogosławimy Maryję za to, że jest Matką Kościoła

Nie powinniśmy się zamykać w kręgu trudnych i przytłaczających nas spraw, ale dostrzegać światło pełnej prawdy o nas i o naszym losie: jesteśmy w ręku Boga – mówił kard. Stanisław Dziwisz w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. Krakowski metropolita senior przewodniczył tam Pasterce Maryjnej wraz ze srebrnymi jubilatami kapłaństwa.

15 sierpnia 2021 | 08:56

Abp Jędraszewski o konieczności „współczucia z Ojczyzną”

– Musimy współczuć naszej Ojczyźnie, czyli czuć nasz ból razem z nią, by ten ból przetworzyć w dobro, w lepszą przyszłość Polski i pokoleń, które będą kształtowały życie całej naszej Ojczyzny – mówił abp Marek Jędraszewski, który przewodniczył uroczystej liturgii w kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach w 30. rocznicę jego konsekracji przez Jana Pawła II.

15 sierpnia 2021 | 04:00

Rozpoczyna się jeden z największych odpustów maryjnych w Polsce

Mszą św. pod przewodnictwem o. Teofila Czarniaka OFM, ministra prowincjalnego ojców bernardynów, oraz procesją Boleści Maryi do Domku Matki Bożej i nieszporami rozpocznie się w Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę tradycyjny odpust Wniebowzięcia NMP. Uroczystości potrwają tydzień.

13 sierpnia 2021 | 14:00

W poniedziałek rozpoczynają się Warsztaty Muzyki Niezwykłej

Pod hasłem „Pieśń o nadziei” odbędzie się 16-22 sierpnia w Krakowie 6. edycja Warsztatów Muzyki Niezwykłej. Pasjonaci muzyki liturgicznej spotkają się w krakowskim klasztorze ojców dominikanów, aby wziąć udział w tygodniowym programie ćwiczeń, konferencji, koncertów i wspólnej modlitwy.

12 sierpnia 2021 | 22:19

Abp Jędraszewski o gen. Tadeuszu Rozwadowskim: Wzór żołnierza, Polaka, patrioty

– Swój wybitny etos żołnierza, generała, Polaka, budował na niezłomnej wierze w Boga – Pana dziejów i historii – mówił o generale Tadeuszu Rozwadowskim abp Marek Jędraszewski, który na Wawelu sprawował Mszę św. w 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

12 sierpnia 2021 | 16:46

W niedzielę poświęcenie odnowionego ołtarza Wita Stwosza

W uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia w bazylice Mariackiej obchodzony będzie odpust parafialny. W tym roku będzie on połączony z dziękczynieniem za zakończoną konserwację ołtarza dłuta Wita Stwosza.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.