Krakowska
Koronawirus w łagiewnickim klasztorze
Z powodu zachorowań na COVID-19 siostry z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach objęte zostały kwarantanną. Zakonnice proszą o wsparcie modlitewne.
Ks. Marek Wrężel kanonikiem Krakowskiej Kapituły Katedralnej
W czwartek 3 września, kiedy w liturgii wspominamy św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, w katedrze na Wawelu odbyła się uroczysta instalacja ks. dr. Marka Wrężela na kanonika Krakowskiej Kapituły Katedralnej.
Abp Jędraszewski w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej o pamięci, wdzięczności i budowaniu kultury
– Nie możemy oddać tego, co najbardziej szlachetne, o czym mówi nasze sumienie i do czego wzywa nas krew tych wszystkich, którzy ginęli ze słowami: Jeszcze Polska nie zginęła! – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w katedrze na Wawelu podczas Mszy św. sprawowanej w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Bp Muskus: trzeba wychodzić z duchowych klauzur
Czas pandemii jest formą egzaminu z miłości do Boga i człowieka. Każe nam szukać nowych dróg głoszenia Ewangelii, wrażliwego i trafnego reagowania na potrzeby bliźnich – mówił bp Damian Muskus OFM podczas Mszy św. we wspomnienie bł. Bronisławy, patronki Polski i Krakowa. W kościele sióstr norbertanek na krakowskim Salwatorze rozpoczęło się triduum ku jej czci.
Kard. Marian Jaworski w ciężkim stanie
Kard. Marian Jaworski jest w ciężkim stanie – poinformował KAI ks. Jacek Waligóra z archidiecezji lwowskiej, proboszcz sanktuarium św. Jakuba Strzemię i św. Hipolita w Haliczu. Kapłan gorąco zachęca do modlitwy za ciężko chorego kardynała.
Sprawca znieważenia ołtarza w Tyńcu wyraża skruchę i przeprasza
Mężczyzna, który 23 sierpnia wszedł rozebrany na ołtarz w kościele świętych Piotra i Pawła w Tyńcu, sam zgłosił się do opactwa benedyktynów. Jak podkreślają mnisi, sprawca wyraził „głęboki żal z powodu zajścia” i w rozmowie z opatem tynieckim zadeklarował chęć zadośćuczynienia.
Modlitwa wynagradzająca za znieważenie ołtarza w Tyńcu
Modlitwę wynagradzającą przed Najświętszym Sakramentem za znieważenie ołtarza odmówią dziś popołudniu tynieccy benedyktyni wraz z parafianami. Zdarzenie miało miejsce w trakcie próby koncertu, podczas której mężczyzna wtargnął do prezbiterium i wszedł na ołtarz.
Abp Jędraszewski: niech nowy rok szkolny będzie czasem wzrostu „w łasce u Pana Boga i u ludzi”
Niech ten nowy rok szkolny będzie dla was pod każdym względem szczęśliwy i udany, niech będzie czasem wzrostu „w łasce u Pana Boga i u ludzi” – powiedział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski składając życzenia wszystkim uczniom, którzy 1 września rozpoczynają kolejny etap edukacji.
Kard. Dziwisz: słowa św. Jana Pawła II „nigdy więcej wojny” są nadal aktualne
„Nigdy więcej wojny! To pokój, pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości” – te słowa wypowiedziane przez św. Jana Pawła II trzeba powtarzać także i dziś całemu światu – podkreśla wieloletni sekretarz papieża z Polski, kard. Stanisław Dziwisz w rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Kraków: akcja “Podaruj maseczkę osobom bez domu”
Od początku pandemii Dzieło Pomocy św. Ojca Pio dzielnie wspomaga swoich podopiecznych w walce o godne warunki sanitarne. Z racji dużego wzrostu zachorowań na COVID-19 w Małopolsce krakowska organizacja aktualnie prowadzi inicjatywę “Podaruj maseczkę osobom bez domu”.


