Krakowska
Kalwaria Zebrzydowska: trwa odpust ku czci Wniebowzięcia NMP
– Jest w nas pierwiastek nieśmiertelności. Nie jesteśmy zwierzętami, jesteśmy powołani do wieczności, a prawdę o nas najgłębiej wyrażają Najświętsza Matka i święci. Mamy żyć nadzieją życia wiecznego – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, który przewodniczył uroczystościom w Kalwarii Zebrzydowskiej 14 sierpnia. – Prawda o człowieku wyraża się w stwierdzeniu, że jest on uduchowionym ciałem i ucieleśnioną duszą – dodał.
Kard. Dziwisz: bądźmy ludźmi sumienia
– Chrońmy pokój społeczny, unikając podziałów, złych i jątrzących słów i gestów, które ranią i dzielą – apelował kard. Stanisław Dziwisz w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Wieloletni sekretarz papieski odprawił tam Mszę św. w uroczystość Wniebowzięcia NMP.
Wadowice: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II wesprze talenty młodszych pokoleń
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach przygotowało kolejną edycję projektu „Z Lolkiem do szkoły – GO!”. W tym roku jego celem jest wsparcie talentów dzieci i młodzieży.
Uroczystość Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej
Jesteśmy świadkami pogłębiających się podziałów społeczeństwa, antagonistycznych stronnictw walczących o władzę lub o utrzymanie władzy – mówił kard. Stanisław Dziwisz w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii
Zebrzydowskiej. Hierarcha przewodniczył Mszy św. w uroczystość Matki Bożej Kalwaryjskiej. – Wyciągajmy rękę do zgody, bądźmy gotowi do pojednania i przebaczenia – zaapelował.
Zmiany personalne w klasztorze karmelitów bosych w Wadowicach
Po czternastu latach kierowania wadowickim klasztorem ojców karmelitów bosych w Wadowicach ze wspólnotą i mieszkańcami pożegnał się o. Grzegorz Irzyk OCD. Zastąpił go w tej funkcji dotychczasowy przeor klasztoru w podkrakowskiej Czernej o. Leszek Stańczewski OCD.
W Kalwarii Zebrzydowskiej trwa odpust ku czci Wniebowzięcia NMP
W Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej trwają obchody odpustu ku czci Wniebowzięcia NMP. Rozpoczęły się 9 sierpnia i będą trwały tydzień.
Bp Muskus: pycha staje się często umiłowaną siostrą ludzi żyjących w Kościele
Pycha staje się często umiłowaną siostrą ludzi żyjących w Kościele – powiedział bp Damian Muskus OFM, który spotkał się z krakowskimi pielgrzymami na Przeprośnej Górce. Jak dodał, o pysze ludzi Kościoła świadczą słowa czy gesty pogardy wobec tych, którzy inaczej myślą, a nawet „wobec tych, którzy kierując się troską o swoje zdrowie czy swoich bliskich przyjmują Komunię na rękę”.
Papieskie muzeum w Wadowicach wyróżnione międzynarodową nagrodą
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zostało laureatem międzynarodowej nagrody „La stele della Ienca”, przyznawanej przez Stowarzyszenie Kulturalne San Pietro della Ienca za wkład w rozwój dziedzictwa św. Jana Pawła II.
Z Wadowic na hulajnogach wyruszyła Ekosztafeta Stulecia
Z papieskiego miasta wyruszyła 10 sierpnia na hulajnogach elektrycznych Ekosztafeta Stulecia. Kilkoro uczestników tego oryginalnego projektu zamierza przemierzyć ok. pół tysiąca kilometrów, by dotrzeć do Radzymina na setna rocznicę Bitwy Warszawskiej. Przedsięwzięcie odbywa się w ramach inicjatywy „Klimat jest dobrem wspólnym. Ekologiczne dziedzictwo Jana Pawła II”.
Stawisza uczciła św. Jana Pawła II
W niedzielę 9 sierpnia kard. Stanisław Dziwisz poświęcił kaplicę i pomnik św. Jana Pawła II w Stawiszy w diecezji tarnowskiej. – Chcemy dzisiaj w szczególny sposób uczcić 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II – mówił podczas Mszy św. ks. prał. Józef Rosiek, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Śnietnicy.


