Krakowska
Duchowe pielgrzymowanie z Wawelu na Jasną Górę
Z racji ograniczeń związanych z trwającą pandemią nie wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w jubileuszowej, 40. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę. Zainteresowani, którym nie uda się wyruszyć na pątniczy szlak, mogą jednak wędrować duchowo.
Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego
W sobotę odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Wydarzeniu patronowało hasło „Wierni Bogu i Ojczyźnie w służbie człowiekowi”.
100. rocznica poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
W poniedziałek 27 lipca o godz. 18.00 w kościele Sióstr Wizytek w Krakowie przy ul. Krowoderskiej 16 zostanie odprawiona dziękczynna Msza św. w 100. rocznicę Aktu poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, jakiego dokonali polscy biskupi na Jasnej Górze.
Łagiewnickie biskupie prymicje abp. Henryka Jagodzińskiego
W sobotę w Kaplicy Klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyły się prymicje biskupie nuncjusza apostolskiego w Ghanie, abp. Henryka Jagodzińskiego. – Zanosimy modlitwy do Miłosiernego Pana, by On sam był dla ciebie ostoją i mocą, światłem i nadzieją w obliczu wszystkich wyzwań, jakie na ciebie czekają – mówił w homilii kard. Stanisław Dziwisz.
Trwa akcja “Wakacje z Janem Pawłem II”
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do udziału w inicjatywie “Wakacje z Janem Pawłem II”. Akcja ma przybliżać i przypominać postać papieża Polaka.
Zakończył się e-obóz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
Dziś w Krakowie zakończył się e-obóz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jak co roku w wakacje młodzi i zdolni podopieczni Fundacji uczestniczyli w formacyjnym wypoczynku. Spotkania te stanowią część programu stypendialnego dla ambitnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.
Abp Jędraszewski do pielgrzymów: niech św. Jan Paweł II oręduje za wami
Abp Marek Jędraszewski przed nadchodzącą 40. Pieszą Pielgrzymką Krakowską z Wawelu na Jasną Górę skierował do pątników specjalny list. – Niech orędownictwo u Boga św. Jana Pawła II Wielkiego, którego setną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku, wybłaga wszelkie potrzebne łaski uczestnikom Pieszej Pielgrzymki, jej organizatorom i ludziom dobrej woli – pisze w nim metropolita krakowski.
O. Piotr Jackowski OCD nowym prowincjałem karmelitów bosych
Dotychczasowy przeor wspólnoty lubelskiej o. Piotr Jackowski OCD został wybrany prowincjałem Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych.
Władze Zakopanego przeznaczą 60 tys. zł. na odnowienie zabytkowych kapliczek
Władze miasta w Zakopanem zdecydowały o przeznaczeniu 60 tys. złotych odnowienie zabytkowych kapliczek w stolicy polskich Tatr. Prace konserwatorskie rozpoczną się jeszcze w te wakacje.
Kościół św. Antoniego z Padwy w Zakopanem archidiecezjalnym sanktuarium
Od 9 sierpnia 2020 r. Archidiecezja Krakowska wzbogaci się o kolejne sanktuarium diecezjalne. Tego dnia, w czasie Mszy św. o godz. 11.30, metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, ogłosi kościół pw. św. Antoniego z Padwy w Zakopanem archidiecezjalnym sanktuarium.


