Krakowska
Wadowice: zaproszenie do udziału w projekcie „Wojtyła od-czytany”
W roku 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach przygotowało projekt „Wojtyła od-czytany”, w ramach którego dzieła literackie papieża Polaka będą prezentowali specjalni goście. Muzeum zaprasza też wszystkich do publikowania na profilach społecznościowych swoich interpretacji tych utworów poetyckich i dramatycznych.
Ks. Jaklewicz do góralskich dzieci: zwracajcie się do św. Jana Pawła II jak do ukochanego ojca
Zwracajcie się do św. Jana Pawła II jak do ukochanego Ojca kiedy tylko coś jest nie tak, ale i dziękujcie mu za wszelkie dobro – mówił ks. Tomasz Jaklewicz do góralskich dzieci z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, która 21 czerwca przeżywa uroczystości odpustowe.
„Zakopane się doczekało i ja się doczekałem” – papieska wystawa na Krupówkach
„Zakopane się doczekało i ja się doczekałem” – to tytuł wystawy, którą będzie można oglądać przez wakacje przy oczku wodnym na zakopiańskich Krupówkach. Przedstawia ona miejsca związane ze św. Janem Pawłem II i jego pielgrzymką do stolicy polskich Tatr w 1997 r.
Abp Marek Jędraszewski o śp. ks. prał. Andrzeju Fryźlewiczu: To był człowiek ewangelicznego radykalizmu
– Nie ulega wątpliwości, że był to człowiek ewangelicznego radykalizmu, który budził szczególny szacunek, zważywszy na długotrwałą, ciężką chorobę i cierpienie – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w intencji śp. ks. Andrzeja Fryźlewicza, odprawionej w bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie.
Archidiecezja krakowska: 41 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.
W sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie 41 nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. z 27 parafii archidiecezji krakowskiej pobłogosławił w sobotę do nowej posługi metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
„Życie i wolność – dar i zadanie” – XVI Konkurs Papieski rozstrzygnięty
W sobotę odbył się finał XVI Konkursu Papieskiego Instytutu Tertio Millennio, przebiegającego w tym roku pod hasłem „Życie i wolność – dar i zadanie”. Z racji sytuacji epidemicznej nie miał miejsca w Krakowie jak dotychczas, ale odbył się jednocześnie w 9 regionach Polski.
Kard. Dziwisz: miłość nikogo nie może wykluczać
Żyjemy w świecie pogruchotanym i podzielonym, ale ta rzeczywistość powinna nas mobilizować, by zaczynać od siebie – mówił kard. Stanisław Dziwisz w kościele sióstr sercanek w Krakowie. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jest patronalnym świętem zgromadzenia, które było bliskie św. Janowi Pawłowi II.
Wadowice: „Święto Małopolski” w Domu Rodzinnym Ojca Świętego
Już w najbliższy weekend Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na mini grę muzealną „Przygoda w wadowickim Muzeum”. Każde dziecko, które 20 i 21 czerwca odwiedzi progi domu rodzinnego papieża Polaka będzie miało okazję do wzięcia udziału w grze muzealnej.
Msza św. za dusze ś.p. pary prezydenckiej i wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej
– Zgromadzeni dzisiaj, w tym świętym dla Kościoła i dla polskiego narodu miejscu, w katedrze na Wawelu, gdzie spoczywają prochy naszych królów i wodzów, i prochy naszych narodowych wieszczów, i gdzie od 10 lat znajduje się sarkofag pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii, wołamy więc do naszego Ojca, aby zesłał Ducha Świętego i sprawił, aby obudził się duch naszego narodu, aby ten duch zaczął żyć nowym życiem – życiem wolności Bożych dzieci – i z nadzieją w zwycięstwo, podjął walkę o to, by naszej polskiej, chrześcijańskiej ziemi zostały przywrócone jej prawa – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski 18 czerwca podczas Mszy św. za dusze śp. Marii i Lecha Kaczyńskich oraz wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.
Rektor UPJPII na Jasnej Górze zawierzył opiece Maryi nowe władze uczelni
W czwartek 18 czerwca 2020 r. podczas rozważań przed modlitwą apelową na Jasnej Górze rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zawierzył nowe władze uczelni opiece Matki Bożej. – Prosimy o mądrość dla nich, by z Bożą łaską prowadzili uczelnię w kolejnych latach – mówił ks. prof. Wojciech Zyzak.


