Krakowska
Kard. Dziwisz: historia Kościoła to historia duchowej walki
Historia Kościoła to historia duchowej walki, jaka toczy się w sercu każdej uczennicy i każdego ucznia ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Pana – mówił kard. Stanisław Dziwisz w kościele św. Stanisława Kostki na krakowskich Dębnikach, gdzie przewodniczył liturgii stacyjnej. W świątyni, z którą związani byli św. Jan Paweł II i sł. Boży Jan Tyranowski, hierarcha podkreślał, że historia Kościoła naznaczona jest również duchową wolnością „swoich wybitnych synów i córek”.
Abp Jędraszewski: cierpienie nie może stać się bożkiem
W środę wieczorem odbyło się kolejne spotkanie krakowskiej wspólnoty Mężczyzn św. Józefa. Prelegentem wydarzenia pod hasłem „Mężczyzna wobec cierpienia” był abp Marek Jędraszewski.
Kraków: w piątek Droga Krzyżowa z udziałem więźniów
Droga Krzyżowa z udziałem więźniów odbędzie się 23 marca o godz. 16 w kaplicy Zakonu Przenajświętszej Trójcy przy ul. Łanowej w Krakowie. Drogi Krzyżowa, w której uczestniczą więźniowie organizowana jest co roku przez duszpasterstwo więzienne ojców trynitarzy.
Zakopiańscy maturzyści pielgrzymowali do Kalwarii
Młodzież maturalna z zakopiańskich szkół średnich pielgrzymowała 21 marca do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Z maturzystami spotkał się bp Damian Muskus OFM, który odprawił dla nich Mszę św. „Wasza przyszłość będzie piękna, jeżeli tylko będziecie żyli w przyjaźni z Bogiem” – mówił hierarcha.
Zakopane: w piątek Ekstremalna Droga Krzyżowa
Do przejścia uczestnicy będą mieć ciemną nocą aż 36 km. W najbliższy piątek 23 marca z Zakopanego do Ludźmierza początek Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która będzie wiodła po Drodze Papieskiej.
Kraków: w Niedzielę Palmową prezentacja Rady Młodych
Forum Młodych, Msza św. w katedrze na Wawelu oraz prezentacja powołanej po raz pierwszy Rady Młodych, a także specjalne menu z zupą panamską – w ten sposób młodzi archidiecezji krakowskiej świętować będą XXXIII Światowy Dzień Młodzieży. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Pana”.
Abp Jędraszewski odebrał Nagrodę im. Jánosa Esterházy’ego
Abp Marek Jędraszewski odebrał we wtorek w Budapeszcie nagrodę im. Janosa Esterhazy’ego, przyznawaną za działalność na rzecz zachowania duchowej spuścizny tego węgierskiego polityka. Uroczystość odbyła się w Parlamencie Republiki Węgierskiej.
Medal św. Brata Alberta dla Pierwszej Damy
Jest to dla mnie przede wszystkim zobowiązanie, ale też naprawdę głębokie i wzruszające przeżycie – napisała Pierwsza Dama w liście do uczestników 18. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ALBERTIANA, dziękując za wyróżnienie. Agata Kornhauser-Duda została uhonorowana Medalem św. Brata Alberta za działalność społeczną na rzecz organizacji pozarządowych i osób niepełnosprawnych. Gala Finałowa odbyła […]
Medal Pro Ecclesia et Pontifice dla Antoniego Zięby
Podczas poniedziałkowej uroczystości św. Józefa w bazylice Mariackiej w Krakowie abp Marek Jędraszewski wręczył dr. inż. Antoniemu Ziębie, znanemu działaczowi pro-life, papieski medal Pro Ecclesia et Pontifice. – Udało nam się przede wszystkim zmienić świadomość społeczną. Mamy współcześnie większość społeczeństwa za prawem do życia – to wielka łaska i sukces – powiedział wyróżniony w wywiadzie przeprowadzonym przez Joannę Adamik z Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej po otrzymaniu odznaczenia.
Abp Jędraszewski: człowiek musi być odpowiedzialny za los drugiego
W poniedziałek wieczorem abp Marek Jędraszewski przewodniczył w bazylice Mariackiej Eucharystii odprawionej w uroczystość św. Józefa, patrona Krakowa. – Człowiekiem w pełni okazuje się ten, który czuje się odpowiedzialny za los drugiego – mówił do zebranych metropolita krakowski.


