Krakowska

02 marca 2018 | 09:20

Abp Marek Jędraszewski wygłosi rekolekcje dla studentów

„O tym, co najważniejsze” opowie młodzieży akademickiej abp Marek Jędraszewski podczas rekolekcji w bazylice św. Trójcy w Krakowie. Beczkowe Akademickie Rekolekcje Wielkopostne potrwają od niedzieli 4 marca do środy 7 marca.

01 marca 2018 | 13:53

Kraków: rozpoczęło się studium na temat „Księgi życia” św. Teresy od Jezusa

W środę wieczorem w Karmelitańskim Instytucie Duchowości w Krakowie rozpoczęło się studium na temat „Księgi życia”. Kurs dotyczy pierwszego dzieła św. Teresy od Jezusa i jest kierowany do tych, którzy poszukują w swoim życiu mistrzów duchowych. Podczas pierwszych zajęć poruszona została między innymi kwestia polityki władców katolickich, dominujących nurtów duchowości, Inkwizycji, sytuacji konwertytów oraz temat sytuacji kobiety w XVI-wiecznej Hiszpanii.

01 marca 2018 | 10:18

Kraków: wyjątkowe nabożeństwo na pamiątkę odnalezienia relikwii bł. Salomei

W Jubileuszowym Roku bł. Salomei w kościele św. Andrzeja w Krakowie odbędzie się 6 marca specjalne nabożeństwo ku czci pierwszej polskiej klaryski. Upamiętnia ono odnalezienie jej relikwii w krakowskiej bazylice ojców franciszkanów.

01 marca 2018 | 09:15

Ks. Niepsuj: Hanna Chrzanowska w cierpiącym człowieku widziała rysy cierpiącego Chrystusa

O szczegółach procesu beatyfikacyjnego Hanny Chrzanowskiej i swoim spotkaniu z krakowską pielęgniarką opowiadał postulator jej procesu ks. Mieczysław Niepsuj podczas wykładu w ramach przygotowań archidiecezji krakowskiej do uroczystości wyniesienia na ołtarze służebnicy Bożej. Kapłan podkreślał, że Hanna Chrzanowska w cierpiącym człowieku widziała cierpiącego Chrystusa.

01 marca 2018 | 09:03

Kraków: „Jaki Kościół?” – debata z udziałem s. Chmielewskiej, ks. Bonieckiego i red. Terlikowskiego

O tym, że biskupi nie powinni stawać się stroną w sporach politycznych, ale powinni zabierać głos, po to, aby przypominać podstawowe zasady ewangeliczne i sprowadzać dyskusję na właściwy poziom oraz o tym, że największym zagrożeniem dla Kościoła jest pogarda dla drugiego człowieka – mówili uczestnicy debaty społecznej pt. „Jaki Kościół?”, która odbyła się 28 lutego w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wskazywali, że w Kościele nie należy troszczyć się o to, by być „jednakowymi”, ale „zjednoczonymi”.

01 marca 2018 | 07:54

Bp Muskus: nie możemy ustawać w obronie życia i jego godności

Wciąż trzeba nam stawać po stronie życia, w obronie jego wartości i godności – mówił bp Damian Muskus OFM w kościele św. Maksymiliana w Nowej Hucie, gdzie przewodniczył wielkopostnej liturgii stacyjnej. Według biskupa, wzorem takiej postawy jest patron świątyni, którego śmierć w Auschwitz była zwycięstwem życia. „Nie może nam nigdy spowszednieć jego ofiara” – zaapelował.

28 lutego 2018 | 09:20

Konkurs pieśni religijnej na 40-lecie pontyfikatu Jana Pawła II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie we współpracy z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” organizuje po raz pierwszy Małopolski Konkurs Pieśni Religijnej „Nie lękajcie się” im. Jana Pawła II. Okazją do ogłoszenia konkursu jest jubileusz 40-lecia pontyfikatu papieża Polaka.

28 lutego 2018 | 07:25

Festiwal „Misteria Paschalia”

Arcydzieła muzyki renesansu i baroku w wykonaniu najsłynniejszych zespołów i solistów z Wysp Brytyjskich zaprezentowane zostaną w najpiękniejszych krakowskich kościołach podczas 15. edycji Festiwalu „Misteria Paschalia”, który tradycyjnie odbędzie się w Wielkim Tygodniu. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych europejskich festiwali muzyki dawnej.

27 lutego 2018 | 21:45

Bp Muskus: módlmy się o jedność Polaków

W niełatwym czasie sporów społecznych i politycznych warto przypomnieć postać św. Jacka Odrowąża, który może stać się dziś dla nas patronem odnowionej jedności Polaków – mówił bp Damian Muskus OFM, który przewodniczył liturgii stacyjnej w bazylice ojców dominikanów w Krakowie. Hierarcha zachęcał, by o tę jedność modlić się za wstawiennictwem założyciela polskich dominikanów.

27 lutego 2018 | 19:57

Ks. prof. Andrzej Witko nowym dyrektorem Muzeum Archidiecezji Krakowskiej

Ks. prof. Andrzej Witko został mianowany przez metropolitę krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego dyrektorem Muzeum Archidiecezjalnego Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie. Zastąpi na tym stanowisku ks. Józefa Andrzeja Nowobilskiego, który pełnił funkcję dyrektora placówki przez ostatnich 25 lat.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.