Krakowska
Kraków: filmowa akcja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Krakowie w ciekawy sposób zachęca do codziennej aktywności. Na fanpage’u organizowanej przez stowarzyszenie co roku Spartakiady Zimowej trwa akcja „Zapętlony? Wyrwij się!”.
„Betlejem w Krakowie” wspomoże niedożywionych
W Tauron Arenie odbędzie się koncert „Betlejem w Krakowie”. Wydarzenie będzie mieć charakter zarówno ewangelizacyjny, jak i charytatywny. – Bardzo potrzebujemy dziś być we wspólnocie i budować dobre relacje z innymi oraz wzmacniać swoją wiarę. To otwiera na potrzeby bliźniego oraz przemienia umysły i serca. A przecież nic nie łączy bardziej niż wspólne śpiewaniu o Bogu i to do tego w miejscu publicznym – podkreśla Adam Guzdek, pomysłodawca i producent koncertu.
Kraków: rozpoczęła się kompleksowa konserwacja wnętrz bazyliki dominikanów
Rozpoczęła się kompleksowa konserwacja wnętrz Bazyliki Trójcy Świętej w Krakowie. Założony w 1223 roku przez św. Jacka klasztor jest najstarszym klasztorem dominikańskim w Polsce. Ostatni raz bazylika była gruntownie remontowana w XIX w., wtedy gdy odbudowano ją po wielkim pożarze miasta.
1. rocznica śmierci Heleny Kmieć
Msze święte pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego i bp. Jana Zająca, koncert kolęd i odsłonięcie pamiątkowej tablicy – w ten sposób mieszkańcy Libiąża uczczą pamięć wolontariuszki misyjnej Heleny Kmieć. Pierwsza rocznica jej śmierci minie 24 stycznia.
Wadowice: w sanktuarium św. Józefa rusza wielka nowenna
W sanktuarium św. Józefa „Na Górce” w Wadowicach rozpoczyna się w tym tygodniu tradycyjna dziewięciotygodniowa nowenna, poprzedzająca uroczystość św. Józefa Oblubieńca. Nabożeństwa, odprawiane niezmiennie od 123 lat, zainaugurowane zostaną w tym roku 17 stycznia.
Kraków: pallotynka kolejnym kapitanem Ewangelizacji na Barce
Tylko pragnienie i przyjęcie Bożej miłości może dać prawdziwe świadectwo i odwagę, by naśladować Chrystusa – przekonywała s. Monika Cecot SAC. W niedzielę wieczorem pallotynka była prelegentem pierwszej w tym roku Ewangelizacji na Barce.
Kard. Dziwisz do Rycerzy Kolumba: w dzisiejszym czasach potrzebujemy waszej wiary i wierności
W dzisiejszym czasach potrzebujemy waszej wiary i wierności. Potrzebujemy waszej konsekwentnej postawy, waszej obrony moralnych wartości, waszego świadectwa i zaangażowania, by tu na ziemi budować królestwo dobra i miłości, sprawiedliwości i solidarności – mówił kard. Stanisław Dziwisz do Rycerzy Kolumba. Dawny metropolita krakowski był gościem honorowym spotkania opłatkowego Rycerzy Kolumba, które miało miejsce 14 stycznia w sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu.
Kraków-Łagiewniki: w Godzinie Miłosierdzia modlono się za uchodźców
W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach wierni modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia m.in. w intencji uchodźców i migrantów. W Godzinie Miłosierdzia w łagiewnickiej bazylice została odprawiona Msza św. wg specjalnego formularza za uchodźców i wygnańców.
Abp Jędraszewski odprawił Mszę św. wg formularza za uchodźców i wygnańców
Abp Marek Jędraszewski odprawił w niedzielę w kaplicy krakowskiego Seminarium Duchownego Mszę św. wg formularza za uchodźców i wygnańców. Podczas Eucharystii poprzedzającej spotkanie opłatkowe Wydziału Duszpasterstwa Rodzin zachęcał m.in. do włączania się w program Caritas „Rodzina rodzinie”.
Kard. Dziwisz: Bóg przemawia do nas w wieloraki sposób
Każdy z nas ma swoją własną, niepowtarzalną historię wiary i spotkania z Chrystusem – mówił w niedzielę kard. Stanisław Dziwisz, który w Sanktuarium Matki Bożej Gaździny Podhala w Ludźmierzu odprawił Mszę św. z udziałem Rycerzy Kolumba z całej Polski. Hierarcha podkreślał, że do każdego człowieka Bóg przemawia na wielorakie sposoby, ale potrzeba wrażliwości, by usłyszeć Jego głos.


