Krakowska
„Serce Paczki” – cykl Mszy św. i spotkań o Szlachetnej Paczce
Co tydzień w niedzielę, aż do Świąt Bożego Narodzenia, środowisko tworzące Szlachetną Paczkę zaprasza wszystkich zainteresowanych na Msze św. i spotkania, podczas których zostaną zaprezentowane związane z tą akcją charytatywną wartości pod hasłem „Lubię ludzi”. Spotkania odbywają się w kościele św. Józefa na krakowskim Podgórzu.
„Pola Dialogu” – o kobietach, które dokonały aborcji
Decyzja aborcyjna to jest śmierć, część kobiety też wtedy umiera. Tu czas nie leczy ran, to jest zbyt głęboki ból i walka duchowa. Tylko Bóg przez prawdę uwalnia i daje im nowe życie – mówiła s. Małgorzata Słomka ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, pomagająca kobietom po aborcji. Debata pt. „Oszukane – prawdziwa cena aborcji” odbyła się 22 listopada w Krakowie w ramach projektu „Pola Dialogu” Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Kraków: #JESTEM – nowa inicjatywa modlitewna franciszkanów
Franciszkanie z krakowskiej Prowincji Matki Bożej Anielskiej chcą stworzyć społeczność modlącą się o powołania. Nową akcję #JESTEM promuje hasło „Bo moja modlitwa daje siłę”.
IHS czy PAX? Wyjaśnienie wątpliwości w sprawie medalika św. Benedykta
„Zastąpienie chrystogramu IHS słowem PAX nie wynika z żadnych antychrześcijańskich pobudek” – wyjaśniają tynieccy benedyktyni, którzy promują medalik św. Benedykta.
Kraków: wierni będą rozmawiać z metropolitą o śmierci i wieczności
Już jutro odbędzie się kolejne spotkanie abp. Marka Jędraszewskiego z diecezjanami w ramach „Dialogów u św. Anny”. Temat listopadowej edycji wydarzenia brzmi: „Życie nasze zmienia się, ale się nie kończy. Śmierć i co dalej?”.
Pijarzy w Fatimie dziękowali za 400 lat istnienia zgromadzenia
Mszą św. odprawioną w Kaplicy Objawień w sanktuarium w Fatimie ojcowie pijarzy z Polski dziękowali w niedzielę 19 listopada za czas jubileuszu 400-lecia swojego zgromadzenia. Wizytą w Portugalii zakonnicy zakończyli czas rekolekcji, które przeżywali w Hiszpanii.
S. Teresa Pawlak, albertynka: Światowy Dzień Ubogich się nie kończy
Potrzeba miejsca, w którym ubodzy i bezdomni mogą się schronić i spotkać, pomoc osobom zagrożonym ubóstwem i zagospodarowanie potencjału wolontariuszy – to najważniejsze wyzwania, które pojawiły się przed organizatorami Światowego Dnia Ubogich w archidiecezji krakowskiej po zakończeniu wydarzenia. Jak poinformowała w rozmowie z KAI albertynka s. Teresa Pawlak, w przyszłym tygodniu twórcy Namiotu Spotkań spotkają […]
Pożegnanie ks. Andrzeja Szpaka SDB
W najbliższy piątek i sobotę w Krakowie odbędą się uroczystości pogrzebowe ks. Andrzeja Szpaka – salezjanina, duszpasterza młodzieży „różnych dróg”. Kapłan zmarł 18 listopada w wieku 73 lat, po długiej i ciężkiej chorobie.
Kościelisko: XVI „Majowe Granie”
Po raz szesnasty przyjaciele Marka „Mai” Łabunowicza spotkali się w Kościelisku, aby uczcić pamięć wybitnego muzykanta, który zginął w akcji niesienia pomocy jako ratownik TOPR. Na scenie Domu Ludowego w Kościelisku wspominano Maję oraz tych muzykantów, którzy odeszli od nas w mijającym roku. W koncercie wzięli udział: Zespół 9 Sił, Chór Turliki, Polaniorze oraz Zespół Harni.
Kraków: akcja „Z Wieszaka” – dla ubogich i bezdomnych
Ściągnijcie coś z wieszaka i podzielcie się dobrem – namawiają studenci z dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka”, którzy organizują zbiórkę odzieży dla osób bezdomnych. Akcja „Wieszak” potrwa do końca tygodnia.


