Krakowska
„Dialogi u św. Anny” o związkach homoseksualnych i uchodźcach
Pytania o to, jak powinna wyglądać pomoc potrzebującym, czy osoba świecka powinna być posłuszna biskupowi, jak Kościół pomaga osobom homoseksualnym i jakie jest stanowisko Episkopatu w tej sprawie, a także jak powinna wyglądać pomoc uchodźcom – padały w czwartek wieczorem podczas „Dialogów u św. Anny” z udziałem abp. Marka Jędraszewskiego. „Trudno w moim przekonaniu najgłębszym, żeby Kościół aprobował od strony prawnej i często także aprobaty społecznej coś co jest niezgodne z nauczaniem Kościoła o ludzkiej naturze” – wyjaśniał arcybiskup stanowisko Episkopatu.
Międzynarodowe Forum Posługi Więziennej
W opactwie benedyktynów w Tyńcu w dniach 23-24 czerwca odbywa się pierwsze w Europie Forum Posługi Więziennej – PMC 17 Europe. W wydarzeniu uczestniczą pracownicy służby więziennej, kapelani i wolontariusze zaangażowani w prowadzenie kursów Alpha wśród osadzonych. Uczestnicy rozmawiają o tym jak skutecznie posługiwać w więzieniu i w jaki sposób opiekować się byłymi więźniami.
Kard. Dziwisz: człowiek potrzebuje Serca Chrystusa, by poznać Boga i samego siebie
Kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył dziś uroczystościom odpustowym w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa sióstr sercanek w Krakowie. „Zranione Serce Chrystusa jest dla nas wyzwaniem, aby upodabniać nasze serca do Jego Serca, to znaczy utożsamiać się z Nim” – mówił podczas Mszy św. hierarcha.
Kraków: proboszcz pallotyńskiej parafii w Nowej Hucie „Filantropem Krakowa”
Ks. Wiesław Wilmański SAC, proboszcz parafii pallotyńskiej w Nowej Hucie, otrzymał tytuł „Filantropa Krakowa”, przyznany w kategorii za najciekawszą formę i efektywność filantropii. Wraz z pozostałymi laureatami pallotyn odebrał w krakowskim magistracie nagrodę – symboliczne berło św. Królowej Jadwigi oraz akty nadania tytułu i znaczki „Filantrop Krakowa”.
Abp Jędraszewski do gimnazjalistów: miejcie serce wypełnione miłością do Boga i drugiego człowieka
Im więcej będzie w was prawdziwego, radosnego świadczenia o Bogu, który kocha, tym bardziej udane będą wasze wakacje – powiedział abp Marek Jędraszewski do młodzieży kończącej rok szkolny w Gimnazjum Ruchu Światło-Życie im. ks. Franciszka Blachnickiego. Metropolita krakowski odprawił Mszę świętą dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców.
Abp Jędraszewski: Serce Jezusa uczy miłości do drugiego człowieka
Serce Jezusa uczy nas miłości do drugiego człowieka, świętości ludzkiego życia od początku aż do chwili odejścia z tego świata – mówił abp Marek Jędraszewski w homilii wygłoszonej 23 czerwca w kościele sióstr sercanek w Krakowie. Metropolita krakowski odprawił tam Mszę św. w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
54. rocznica święceń kapłańskich kard. Dziwisza
Jan Paweł II żył w kręgu duchowości Serca Jezusowego i czerpał z niej siłę – mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św., której przewodniczył w piątek rano w katedrze na Wawelu. Dziś dawny sekretarz świętego papieża obchodzi 54. rocznicę święceń kapłańskich.
Już niebawem obchody 1. rocznicy ŚDM
Ruszyła rejestracja na koncert „Młodość – projekt życia”, organizowany w Krakowie w ramach obchodów 1. rocznicy Światowych Dni Młodzieży. Odbędzie się on 29 lipca w Tauron Arena Kraków. Tego dnia planowana jest również katecheza dla młodych, a w niedzielę – Msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego.
Kraków: UPJPII będzie współpracował medialnie z diecezją tarnowską
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II będzie współpracował medialnie z diecezją tarnowską. List intencyjny w tej sprawie podpisano 20 czerwca w Tarnowie.
Bogata oferta propozycji wakacyjnych od zgromadzeń zakonnych
Obóz studencko-młodzieżowy w opactwie benedyktynów w Tyńcu, rekolekcje survivalowe PIJAR CAMP, rekolekcje franciszkańskie „Come & See”, górskie wędrówki, mazurskie rejsy, rekolekcje pod żaglami i na rowerze, indywidualne i w grupie – to tylko niektóre z propozycji jakie na wakacje przygotowały dla dzieci i młodzieży krakowskie zgromadzenia zakonne.


