Krakowska

11 czerwca 2017 | 12:10

Amazonki Podhalańskie świętowały u Gaździny Podhala

Uroczystym aktem zawierzenia siebie i swoich rodzin Matce Boskiej Ludźmierskiej Amazonki Podhalańskie zakończyły 10 czerwca pielgrzymkę do sanktuarium Gaździny Podhala. Góralki świętują 5-lecie swojej działalności.

11 czerwca 2017 | 09:58

Kard. Dziwisz: Jan Paweł II spalał się w dziele głoszenia Ewangelii

Świadectwo swojej wiary w Boga Jan Paweł II złożył miłością, która przyjęła kształt niezmordowanej służby Kościołowi i światu, codziennego spalania się w dziele głoszenia Ewangelii – mówił kard. Stanisław Dziwisz w niedzielę podczas porannej Mszy św. w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Dawny sekretarz świętego papieża przewodniczył modlitwie dziękczynnej w 6. rocznicę ustanowienia sanktuarium.

10 czerwca 2017 | 21:04

Maków Podhalański: rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin

Mszą św. pod przewodnictwem bp. Damiana Muskusa OFM i uroczystą procesją mieszkańcy Makowa Podhalańskiego i okolicznych miejscowości uczcili rocznicę koronacji słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Makowskiej. Dokonał jej Jan Paweł II na krakowskich Błoniach w 1979 r.

10 czerwca 2017 | 21:02

Kraków: metropolita zaprasza do udziału w procesji Bożego Ciała

Abp Marek Jędraszewski skierował do wiernych specjalne zaproszenie do udziału w centralnej krakowskiej procesji Bożego Ciała. „Wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem na ulice i place królewskiego Miasta Krakowa, aby wyznać naszą wiarę i prosić Zbawiciela o Jego błogosławieństwo” – napisał hierarcha.

10 czerwca 2017 | 16:48

Kraków: odbył się IX Archidecezjalny Kongres Misyjny Dzieci

„Idźcie i głoście” – pod takim hasłem odbył się 10 czerwca w Krakowie IX Archidiecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. W trakcie wydarzenia najmłodsi spotkali się z misjonarzami, uczestniczyli w zabawach i konkursach na temat misji i wzięli udział w rozgrywkach sportowych. Celem spotkania było promowanie idei wolontariatu wśród dzieci i przekazanie im wiedzy na temat różnorodności kulturowej.

10 czerwca 2017 | 14:31

Abp Gądecki: potrzebny jest oddolny solidaryzm społeczny

Konieczny jest oddolny solidaryzm społeczny, a więc taka dobroczynność, która rodzi się poza instytucjami, jest spontaniczna i wyczulona na to, co w danym momencie się dzieje – mówił abp Stanisław Gądecki w homilii wygłoszonej podczas ogólnopolskich obchodów Roku św. Brata Alberta w Krakowie. Przewodniczący KEP apelował, aby zamiast utyskiwać na zło, skupić się na czynieniu dobra.

10 czerwca 2017 | 13:49

Kraków: bezdomni pielgrzymują śladami św. Brata Alberta

W sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie trwają centralne uroczystości Roku św. Brata Alberta. Na Białe Morza przybyli pielgrzymi z parafii noszących imię Świętego, a także bezdomni i podopieczni mieszkający w domach prowadzonych przez braci i siostry św. Brata Alberta.

09 czerwca 2017 | 18:29

Ks. Kazimierz Sowa wróci do archidiecezji krakowskiej

Ksiądz Kazimierz Sowa zgodnie z decyzją metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego ma do końca czerwca wrócić do Archidiecezji Krakowskiej. Spotkanie odbyło się 27 kwietnia z inicjatywy ks. Sowy – powiedział KAI rzecznik prasowy archidiecezji ks. Piotr Studnicki. Dziś TVP Info ujawniła taśmy nagrane przed trzema laty w restauracji „Sowa&Przyjaciele”, na których ks. Sowa rozmawia z politykami PO. Ich treść i forma nie licuje z powołaniem kapłańskim – ocenił w rozmowie z KAI ks. Studnicki.

09 czerwca 2017 | 15:30

Kraków: Uroczystości ku czci św. Brata Alberta (zapowiedź)

Pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego 10 czerwca w Sanktuariun św. Jana Pawła II w Krakowie, odbędą się centralne uroczystości obchodzonego w Kościele polskim Roku św. Brata Alberta. W Eucharystii wezmą udział biskupi polscy oraz przedstawiciele władz świeckich.

09 czerwca 2017 | 10:56

Kard. Dziwisz: Bóg zawsze prowadzi nas do drugiego człowieka

Jeżeli chcemy służyć Bogu, On zawsze poprowadzi nas do drugiego człowieka, do służby braciom i siostrom – mówił kard. Stanisław Dziwisz, który 9 czerwca odprawił Mszę św. w kaplicy Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie, obchodzącego 100-lecie istnienia. Dokładnie 20 lat temu placówkę odwiedził jej patron, który spotkał się wówczas z lekarzami, personelem medycznym, chorymi i ich rodzinami.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.