Krakowska
Biskupi obradowali w Zakopanem
– Jeśli chodzi o Wytyczne dotyczące duszpasterstwa małżeństw i rodzin, to praca nad nimi będzie jeszcze kontynuowana – powiedział KAI abp Stanisław Gądecki, w trakcie dzisiejszych obrad Episkopatu w Zakopanem. Dodał, że uzupełnione i zaktualizowane – w świetle adhortacji papieskiej „Amoris Laetitia” – zostanie także Dyrektorium ws. duszpasterstwa małżeństw i rodzin, przyjęte przez Episkopat w 2003 r.
Biskupi na Kasprowym śladami Jana Pawła II
Polscy biskupi wyjechali przedpołudniem 6 czerwca na Kasprowy Wierch i oglądali wystawę eksponatów po Janie Pawle II, obejrzeli fragment filmu i wysłuchali fragmentów wspomnień pracowników PKL o wizycie Białego Pielgrzyma na tym znanym górskim szczycie. Od tej pamiętnej wizyty dokładnie 20 lat.
Abp Skworc: we wrześniu prezentacja nowego programu duszpasterskiego
We wrześniu odbędzie się prezentacja nowego programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce – zapowiedział podczas zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Zakopanem abp Wiktor Skworc. Opracowany według nowej formuły program duszpasterski będzie obwiązywać od grudnia, wraz z rozpoczęciem nowego roku liturgicznego.
Nuncjusz apostolski w Pustelni Brata Alberta
Abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce z grupą kilku biskupów zwiedzali Pustelnię Brata Alberta na Kalatówkach powyżej Kuźnic.
Abp Depo w Zakopanem: Teatry wzmogły walkę z krzyżem
– Jan Paweł II mówił o krzyżu na Giewoncie, że patrzy na całą Polskę. Ubolewam nad tym, że kilka teatrów w naszym kraju wzmogło w ostatnim czasie walkę z krzyżem. Trzeba zapytać: komu zależy na budowaniu takiej Polski? – podkreślał abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski 5 maja wieczorem przewodniczył Mszy św. w kaplicy sióstr urszulanek na Jaszczurówce, gdzie odbyła się promocja albumu „Miałem tam dom” – o wizytach Jana Pawła II.
Zakopane: Wanda Półtawska honorowym obywatelem miasta
Podczas uroczystej sesji Rady Miasta Zakopane związanej z 20.rocznicą pielgrzymki Jana Pawła II do stolicy polskich Tatr Wanda Półtawska, lekarka i przyjaciółka papieża z Polski, otrzymała 5 maja tytuł honorowej obywatelki Zakopanego.
IV edycja „Jezusa na Lodowisku”
Pod hasłem „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie…” w najbliższą sobotę 10 czerwca br., odbędzie się IV edycja wydarzenia ewangelizacyjnego „Jezus na lodowisku” w Hali Lodowej w Nowym Targu.
Zakopane: wspomnienia komitetu organizacyjnego wizyty św. Jana Pawła II pod Giewontem
Takiego wydarzenia w historii miasta już nie będzie – zgodnie przyznają członkowie komitetu organizacyjnego papieskiej wizyty pod Giewontem sprzed 20 lat. Wieczór wspomnień, połączy z promocją książki „Na Was zawsze można liczyć” odbył się w niedzielę wieczorem 4 czerwca w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem.
Podhale uczciło 20. rocznicę goszczenia Jana Pawła II
Tłumy pielgrzymów nawiedziły w weekend sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej. Pątnicy szli w XX Pieszej Pielgrzymce Sursum Corda z Zakopanego do Ludźmierza. Do Gaździny Podhala dotarli także po raz trzynasty strażacy z całej Polski, byli też Słowacy.
Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi (dokumentacja)
Troska o małżeństwa i rodziny, prawo do życia każdego człowieka i godność kobiet to główne przesłanie Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, który zostanie odnowiony 6 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem z udziałem Konferencji Episkopatu Polski. Jest to jeden z najważniejszych punktów obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. Akt ten zostanie następnie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie 8 wrześnie br., w uroczystość Narodzenia Matki Bożej.


