Krakowska
Kraków: modlitwy, gry i zabawy dla dzieci i rodziców z okazji 97. rocznicy urodzin Jana Pawła II
Koncerty, wspólne gry i zabawy dla dzieci i rodziców to wydarzenia upamiętniające 97. rocznicę urodzin Jana Pawła II, które odbywają się dzisiaj przy sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Wydarzenia rozpoczęła Msza św. dla dzieci, której przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.
Dominikański chór zaśpiewał dla osób bezdomnych
W niedzielne popołudnie w Krakowie odbył się wyjątkowy koncert. W klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów dla osób bezdomnych będących pod opieką Dzieła Pomocy św. Ojca Pio zaśpiewał Chór Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.
Bp Muskus: instrumentalizacja modlitwy prowadzi do pogłębiania podziałów społecznych
Nie można modlitwy traktować instrumentalnie, jako formy manifestacji swoich poglądów i środka perswazji – mówił w Zakopanem bp Damian Muskus OFM, który w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach przewodniczył Mszy św. w ramach obchodów Niedzieli Fatimskiej w stulecie objawień. W homilii hierarcha podkreślał, że instrumentalizacja modlitwy potęguje podziały społeczne.
Kraków: ulicami miasta przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny
Marsz dla Życia i Rodziny to przede wszystkim święto rodzin – mówi Piotr Podlecki, organizator krakowskiej edycji Marszu dla Życia i Rodziny. W niedzielne przedpołudnie z Placu Matejki do Parku Jordana przemaszerowało kilkaset osób. Hasło tegorocznego marszu brzmi: „Czas na rodzinę!”.
Kraków: wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny
W niedzielne przedpołudnie z krakowskiego Placu Matejki wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny. Według wstępnych szacunków Policji na Placu Matejki zgromadziło się kilkaset osób i ciągle dołączają nowe.
Order Orła Białego kard. Jaworskiego wotum dziękczynnym
Przychodzę tu, by Matce Bożej złożyć losy naszej Ojczyzny i prosić o spokój, bezpieczeństwo i zgodę – mówił kard. Marian Jaworski, który w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej przewodniczył 20 maja Mszy św., podczas której złożył Matce Bożej Kalwaryjskiej jako wotum otrzymany w marcu Order Orła Białego. Odznaczenie zostało umieszczone w kaplicy Cudownego Obrazu w bazylice.
Kraków: gala finałowa Dominikańskiego Festiwalu Filmowego „Slavangard”
W sobotę wieczorem w krakowskim Kinie Kijów odbyła się gala finałowa Dominikańskiego Festiwalu Filmowego „Slavangard”. W czasie jej trwania 11 z blisko 100 krótkometrażowych filmów nadesłanych na konkurs rywalizowało ze sobą m.in. w kategorii najlepszy film czy o nagrodę publiczności.
Ludźmierz: finaliści III Archidiecezjalnego Konkursu Gazetek Parafialnych polecą w nagrodę do Lourdes
Laureaci III Archidiecezjalnego Konkursu Gazetek Parafialnych im. ks. prałata Tadeusz Juchasa polecą w nagrodę do Lourdes. Finał konkursu, nad którym honorowy patronat objął metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski odbył się 20 maja w sanktuarium w Ludźmierzu.
Kraków: dominikanie mają ośmiu nowych diakonów
Ośmiu dominikanów przyjęło 20 maja w Krakowie święcenia diakonatu. „Bycie uczniem Jezusa oznacza zgodę na dzielenie Jego losu w świecie” – mówił do braci bp Damian Muskus OFM w dominikańskiej bazylice św. Trójcy, gdzie odbyła się uroczystość.
Abp Jędraszewski: Z nadzieją patrzę na Polskę!
„Iskrę, która wyjdzie z Polski” należałoby interpretować jako odkrycie Boga, który jest pełen miłosierdzia – wyjaśnia w rozmowie z KAI abp Marek Jędraszewski. Natomiast mówiąc o przemianach idących ostatnio przez świat, a w Polsce realizowanych pod hasłem „dobrej zmiany”, metropolita krakowski wyjaśnia, że „jedno jest wspólne: chwieje się gmach dotychczas obowiązujących paradygmatów, będących owocem kulturowej rewolucji 1968 r.”.


