Krakowska
Nowy Targ: XXXII Dni Trzeźwości na Podhalu
Ponad 300 osób z całej Polski, a także ze Słowacji wzięło udział w XXXII Dniach Trzeźwości na Podhalu, które zakończyły się 22 listopada w Nowym Targu.
Krakowska debata: jedność w rodzinie jest znakiem dla współczesnego świata
„Jedność oraz żywe doświadczenie Ducha św. w rodzinach jest żywym znakiem i wyjątkową katechezą dla współczesnego świata” – powiedział dziś w Krakowie Dariusz Basiński. Znany artysta kabaretowy, wspólnie z Arturem Sporniakiem z „Tygodnika Powszechnego” uczestniczył w sobotniej debacie „Kraków czyta Jana Pawła II”, moderowanej przez o. Macieja Ziębę OP.
Kraków: o mediach podczas debaty „Kraków czyta Jana Pawła II”
W Krakowie z okazji obchodów Roku Jana Pawła II, 1050-lecia chrztu Polski, Dnia Niepodległości oraz XX-lecia Instytutu Tertio Millennio w klasztorze oo. dominikanów odbywa się debata „Kraków czyta Jana Pawła II”. O mediach w kontekście tekstów św. Jana Pawła II dyskutowali Przemysław Babiarz i Bogusław Chrabota.
Kraków: dziękczynienie za franciszkańskich misjonarzy – męczenników z Pariacoto
W sobotę 5 grudnia w Chimbote w Peru zostaną wyniesieni na ołtarze pierwsi polscy misjonarze-męczennicy: o. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek z krakowskiej prowincji franciszkanów. Dla tych, którzy nie będą mogli udać się na beatyfikację do Peru, franciszkanie organizują w tym samym czasie uroczystości dziękczynne przy Franciszkańskiej 2 w Krakowie.
Kraków: modlono się za zmarłych dziennikarzy
Msze św. w intencji zmarłych dziennikarzy oraz zmarłych z rodzin dziennikarzy sprawowano w piątkowy wieczór w kościele ss. Felicjanek pw. Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie. Eucharystię współkoncelebrowali ks. dr hab. Robert Nęcek, rzecznik prasowy archidiecezji krakowskiej oraz ks. Piotr Studnicki, jego zastępca.
Wadowice: sztafeta modlitwy w intencji ŚDM
Diecezjalna sztafeta modlitwy za Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) w 2016 r. , którą niemal rok temu zainaugurowano w archidiecezji krakowskiej, dotarła do Wadowic. W piątek 20 listopada za dzieło ŚDM modlą się wadowiczanie w bazylice Ofiarowania NMP.
Kawa, jabłko i ŚDM – dla studenta
Rozdawali kawę, jabłka i ulotki o swoich akcjach oraz gadżety ŚDM – członkowie Diecezjalnego Centrum ŚDM w Łodzi w czwartkowy poranek przygotowali kawę i ok. 1000 jabłek po to, by zainteresować młodzież akademicką Światowymi Dniami Młodzieży, przygotowaniami do nich i tym, co w ramach ŚDM dzieje się w Łodzi.
Ks. Michał Olszewski SCJ: grzechy nie mają nóg
„Grzech nie ma niczego na wzór nóg i nie przechodzi z pokolenia na pokolenie. Każdy z nas i nasze rodziny odczuwamy tylko i wyłącznie jego skutki” – podkreśla ks. Michał Olszewski SCJ, komentujący uchwałę KEP w sprawie tzw. grzechu międzypokoleniowego.
Kraków: Msza św. dla osób osieroconych
W środowy wieczór w bazylice oo. franciszkanów z inicjatywy „Hospicjum św. Łazarza” w Krakowie odbyła się Msza św. „w intencji tych, którzy odeszli przed nami”. „Chcemy podziękować Bogu za ich życie i za każdy dar, który od Niego otrzymali” – mówił w homilii do zgromadzonych osieroconych, a także pracowników, wolontariuszy i przyjaciół hospicjum kard. Stanisław Dziwisz.
Szlachetna Paczka rusza po raz 15.
W sobotę 21 listopada zostanie otwarta baza rodzin w potrzebie. W ten sposób Szlachetna Paczka zostanie zainicjowana po raz piętnasty.


