Diecezje

18 czerwca 2026 | 11:30

Biskup opolski rozpoczął IV Camino Diecezjalne

„Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili” – tymi słowami z Ewangelii według św. Jana biskup opolski Andrzej Czaja rozpoczął rozważanie podczas jutrzni inaugurującej IV Camino Diecezjalne, prowadzące z sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie do katedry opolskiej. Pielgrzymka odbywa się pod hasłem „Uczniowie-Misjonarze. Wezwani, aby owoc przynosili”. Jej uczestnicy podejmują refleksję nad chrześcijańską dojrzałością, modląc się o nowe powołania, pokój na świecie oraz odnowę Kościoła. Otwarta formuła Camino umożliwia dołączenie do pielgrzymów na każdym etapie wędrówki. Na pierwszy etap drogi wyruszyło ponad 140 osób.

18 czerwca 2026 | 11:27

Święto Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych

Mszą św. w katedrze polowej Wojska Polskiego rozpoczęły się obchody Święta Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Eucharystii przewodniczył bp Wiesław Lechowicz, biskup polowy Wojska Polskiego. Dalsza część uroczystości odbyła się w Ossowie, przy Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r., gdzie żołnierze i pracownicy DGRSZ uczestniczyli w uroczystym apelu oraz pikniku w plenerze.

18 czerwca 2026 | 10:47

Konferencja naukowa o słudze Bożym o. Józefie Andraszu w Krakowie

W sobotę 20 czerwca na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie odbędzie się konferencja o słudze Bożym jezuicie o. Józefie Andraszu – kierowniku duchowym świętych (m.in. s. Faustyny Kowalskiej), promotorze kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa i Miłosierdzia Bożego oraz zasłużonym wydawcy i tłumaczu. 1 lutego 2025 r. rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny.

18 czerwca 2026 | 09:15

Komunikat bp. Lityńskiego w sprawie spotkania organizowanego przez wspólnotę „Miłość i Miłosierdzie Jezusa”

Na stronie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej 17 czerwca opublikowano specjalny komunikat bp. Tadeusza Lityńskiego w sprawie spotkania organizowanego przez wspólnotę „Miłość i Miłosierdzie Jezusa” w Strzelcach Krajeńskich. Biskup informuje, że organizatorzy i kierujący wspólnotą ks. Daniel Galus nie działają w pełnej jedności z Kościołem. Przestrzega diecezjan, by nie brali udziału w spotkaniu oraz innych inicjatywach wspólnoty.

17 czerwca 2026 | 23:58

Poznań: modlitwa w intencji Bolesława Chrobrego i królowej Rychezy

W poznańskiej katedrze, w 1001. rocznicę śmierci Bolesława Chrobrego,  modlono się w intencji pierwszego króla Polski i pierwszej królowej Polski Rychezy. „Podczas dzisiejszej Mszy św. wznosimy nasze modlitwy do Boga w intencji króla Bolesława I Chrobrego oraz królowej Rychezy, którzy w czasach piastowskich wznosili zręby polskiej państwowości i umacniali fundamenty chrześcijaństwa na polskiej ziemi” – mówił w homilii abp Stanisław Gądecki, który przewodniczył uroczystej Mszy św.

17 czerwca 2026 | 17:59

Ekumeniczne spotkanie w domu biskupów łódzkich

Na spotkanie i wspólny obiad zaprosił kard. Konrad Krajewski duchownych z bratnich Kościołów chrześcijańskich. Wydarzenie odbyło się w domu biskupów łódzkich. – Stół łączy i jest okazją do podzielenia się swoją codziennością – radościami i troskami, które przeżywają Kościoły i ich duszpasterze w naszym mieście – mówił kard. Krajewski.

17 czerwca 2026 | 17:33

Jubileusz 25-lecia Zespołu Szkół Katolickich w Piszu

We wtorek 16 czerwca 2026 r. Zespół Szkół Katolickich im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Piszu świętował 25. lat istnienia.   Uroczystości Jubileuszowe rozpoczęły się Mszą św., której przewodniczył i homilię wygłosił bp Jerzy Mazur, biskup ełcki.

17 czerwca 2026 | 17:16

Niepełnosprawni w drodze do Matki, która uczy miłości

Kilkadziesiąt osób z niepełnosprawnościami wraz ze swoimi opiekunami uczestniczyło w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. Pątnicy przeszli z parafii Świętej Trójcy do Katedry świętego Marcina i świętego Mikołaja, powierzając Maryi swoje intencje, prosząc o potrzebne łaski.

17 czerwca 2026 | 17:04

„Nie stańcie się maszynami religijnego marketingu” – kapłani na rekolekcjach o sercu, które wyprzedza algorytmy

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Bydgoskiej trwają rekolekcje dla księży. Duchowni uczestniczą w konferencjach, modlitwie, pracy indywidualnej oraz grupowej, szukając odpowiedzi na pytania o współczesne kapłaństwo, jego wyzwania oraz źródła duchowej siły.

17 czerwca 2026 | 15:26

Kościół św. Jakuba Starszego Apostoła ma już 650 lat

Kościół św. Jakuba Starszego Apostoła w Jakubowie ma już 650 lat. Uroczystości w tutejszym sanktuarium zaplanowano na piątek 19 czerwca. Weźmie w nich udział przewodniczący Penitencjarii Apostolskiej ds. Sumienia – bp Krzysztof Nykiel.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.