Diecezje

09 lutego 2012 | 21:47

Radom: pierwszy Seminaryjny Dzień Chorego

W Radomiu odbył się Seminaryjny Dzień Chorego. Spotkanie, które po raz pierwszy zorganizowali 9 lutego alumni Wyższego Seminarium Duchownego, zgromadziło chorych i ich rodziny, kapelanów, pracowników służby zdrowia oraz wolontariuszy. Mszę św. w kaplicy seminaryjnej celebrował bp Henryk Tomasik. Z kolei abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych przesłał okolicznościowy list, dziękując za zorganizowanie spotkania wpisującego się w obchody Światowego Dnia Chorego.

09 lutego 2012 | 21:13

Abp Hoser: chorzy i cierpiący są skarbem Kościoła

Chorzy i cierpiący są skarbem Kościoła – podkreślił abp Henryk Hoser 9 lutego. Biskup warszawsko-praski odwiedził Dom Pomocy Społecznej „Pod Brzozami” na Białołęce, gdzie przewodniczył uroczystej Mszy św. i udzielił osobom starszym sakramentu namaszczenia chorych.

09 lutego 2012 | 19:44

Płock: Centrum „Metanoia” apeluje o 1 procent podatku

„Pomóż pomagać” – pod tym hasłem Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Metanoia” w Płocku rozpoczęło akcję zachęcającą mieszkańców miasta i diecezji płockiej do przekazywania 1 procenta podatku dochodowego. „Metanoia” jest jedyną placówką na terenie miasta, w której można bezpłatnie uzyskać poradę psychologa, pedagoga, prawnika czy doradcy rodzinnego.

09 lutego 2012 | 19:20

Bp Kopiec: Dzień Chorego bardziej jest potrzebny zdrowym

Dzień Chorego bardziej jest potrzebny zdrowym, bo to oni muszą się nauczyć pokory i wrażliwości na cudze cierpienie – zaznaczał bp Jan Kopiec 9 lutego podczas Mszy św. w Centrum Onkologii w Gliwicach.

09 lutego 2012 | 18:12

Diecezjalne Muzeum ma już swoją stronę internetową

Motyw kwiatu róży zaczerpnięty z zabytkowego ornatu otwiera w sposób oryginalny właśnie uruchomioną internetową stronę Diecezjalnego Muzeum w Bielsku-Białej. Nowo powstała placówka muzealna zamierza dokonać gruntownej inwentaryzacji zabytków kościelnych na terenie diecezji bielsko-żywieckiej oraz troszczyć się i chronić dobra kultury oraz dziedzictwo artystyczne Kościoła.

09 lutego 2012 | 17:42

Uroczystości pogrzebowe generała Henryka Szumskiego

Dla niego niezwykle ważne było każde spotkanie z drugim człowiekiem. I troska o to, aby przez te spotkania świat stawał się choć odrobinę lepszy – mówił podczas Mszy św. pogrzebowej za gen. Henryka Szumskiego biskup polowy WP Józef Guzdek. W uroczystościach pogrzebowych w katedrze polowej WP wzięli udział m. in. były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, szef BBN Stanisław Koziej, Szef Sztabu Generalnego gen. Mieczysław Cieniuch i Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak. Po Mszy św. trumna z ciałem zmarłego spoczęła na warszawskich Powązkach Wojskowych.

09 lutego 2012 | 16:49

Ogólnopolska konferencja naukowa na temat trzeźwości

O pedagogicznych, społecznych i duszpasterskich aspektach wychowania w trzeźwości będą dyskutowali uczestnicy ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbędzie się 21 lutego w Wyższym Seminarium Duchownym i Politechnice Radomskiej. Swój udział zapowiedział bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. apostolstwa trzeźwości oraz specjaliści m.in. z KUL, UKSW, SGGW i UMCS.

09 lutego 2012 | 16:02

Obchody Światowego Dnia Chorego

„Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła” – to słowa, które będą często wypowiadanie wśród wiernych z okazji Światowego Dnia Chorego w diecezji bydgoskiej. W hospicjach, szpitalach odbywają się Eucharystie oraz liczne spotkania z chorymi.

09 lutego 2012 | 15:34

Ks. Boniecki odprawił Mszę św. w intencji Wisławy Szymborskiej

„Reakcją chrześcijanina na śmierć kogoś bliskiego jest modlitwa, dlatego tu jesteśmy” – mówił ks. Adam Boniecki 9 lutego w kościele św. Floriana w Krakowie, gdzie odprawił Mszę św. w intencji zmarłej 1 lutego br. poetki Wisławy Szymborskiej.

09 lutego 2012 | 14:30

Wiosenne rekolekcje dla kobiet

Jak wprowadzać dzieci w świat płciowości, ile może kobieta po Bożemu mądra, jak budować dom? – na te i inne pytania zamierzają odpowiedzieć siostry niepokalanki i ojcowie dominikanie z klasztoru w Ustroniu-Hermanicach podczas cyklu spotkań w trzy wiosenne weekendy marca, kwietnia i maja tego roku.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.