Diecezje

16 stycznia 2012 | 18:13

Sieradz: biskup i rabin pomodlą się w intencji Żydów – ofiar sowieckiego nalotu

Już po raz czwarty Sieradz będzie miejscem celebracji XV Dnia Judaizmu w diecezji włocławskiej. Wybrany na te obchody dzień 20 stycznia związany jest z tragicznym wydarzeniem jakie rozegrało się w mieście na dwa dni przed wyzwoleniem w 1945 roku. Tego dnia katolicy i Żydzi o godz. 11.30 modlić się będą pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa oraz Głównego Rabina Polski Michaela Schudricha przy ścianie memorialnej znajdującej się przy Kolegiacie Sieradzkiej w intencji ofiar sowieckiego nalotu oraz w intencji Żydów zabitych w czasie likwidacji getta w 1942 r.

16 stycznia 2012 | 17:31

Kęty: ukazał się album o dorobku sakralnym ziemi kęckiej na 20-lecie diecezji bielsko-żywieckiej

Niezwykły dorobek sakralny ziemi kęckiej prezentuje album, jaki przygotował ks. dr Stanisław Cader – kapłan z Łodygowic i dyrektor katolickiego przedszkola w Kętach. Publikacja „Dawne i współczesne obiekty sakralne ziemi kęckiej” jest jednocześnie formą uczczenia 20-lecia diecezji bielsko-żywieckiej i zachętą do zapoznania się z bogatą historią ziemi na pograniczu Małopolski i Śląska – „zagłębia” świętych i błogosławionych.

16 stycznia 2012 | 17:31

Płock: akcja pomocy misjom katolickim

Płocka parafia św. Stanisława Kostki w nowym roku kontynuować będzie akcję zbiórki makulatury, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc ośrodkom misyjnym w Mongolii. Zbiórka prowadzona będzie przez dwa dni w każdym miesiącu, do kontenerów ustawionych przy kościele.

16 stycznia 2012 | 17:31

Diecezja płocka: przygotowania do VII Światowego Spotkania Rodzin w Mediolanie

W diecezji płockiej trwają przygotowania do VII Światowego Spotkania Rodzin w Mediolanie z Ojcem Świętem Benedyktem XVI (30 maja – 3 czerwca). W parafiach odbywają się specjalne katechezy i konferencje tematyczne. Organizowana będzie także Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Mediolanu i Włoch.

16 stycznia 2012 | 17:24

Abp Hoser: w sprawach moralnych nie ma kompromisów

W sprawach moralnych nie ma kompromisów – powiedział w rozmowie z KAI abp Henryk Hoser, przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych. Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski referował on kwestie bioetyczne w zawiązku z pracami parlamentarnymi nad ustawą bioetyczną.

16 stycznia 2012 | 17:15

Sandomierz: rodzice księży misjonarzy spotkali się na modlitwie w seminarium

Rodzice księży diecezji sandomierskiej, którzy pracują na misjach w różnych częściach świata spotkali się 15 stycznia na wspólnej modlitwie i opłatku noworocznym ze wspólnotą Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

16 stycznia 2012 | 16:28

Gniezno: konferencja „Polski obraz Żyda” głównym punktem Dni Judaizmu

Konferencja naukowa „Polski obraz Żyda” będzie głównym punktem rozpoczynających się dziś w Gnieźnie XV Dni Judaizmu. Sympozjum odbędzie się w dniach 18-19 stycznia w gnieźnieńskim Kolegium Europejskim. Patronat nad przedsięwzięciem objął Prymas Polski abp Józef Kowalczyk.

16 stycznia 2012 | 16:08

II Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko Żydowskie Tikkun-Naprawa rozpoczęte

Kompozycja Jerzego Maksymiuka "Lament Serca. Kielcom In Memoriam" oraz wręczenie Nagrody im. Hany Goldszajd i Dawidka Rubinowicza zainaugurowały II Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie Tikkun – Naprawa. Do 12 lutego odbywać się one będą w kieleckich instytucjach, placówkach kultury i świątyniach.

16 stycznia 2012 | 15:51

Tarnów: po ciepły posiłek do kuchni Caritas

W zimowe dni coraz więcej potrzebujących odwiedza w Tarnowie miejsca, gdzie można dostać ciepły posiłek. Codziennie ok. 200 osób może liczyć na bezpłatną zupę wydawaną w Domu Dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Prostopadłej 9a w Tarnowie. Samych podopiecznych placówki Caritas jest teraz 75. Potrzebujący są także kierowani na posiłki przez parafie. Z kuchni Caritas korzystają także mieszkańcy miasta, którym pomaga Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

16 stycznia 2012 | 15:49

Ostrów Wlkp.: „Swojacy” zatańczyli kolędy

Kolędy i pastorałki w formie tanecznej zaprezentował w niedzielę 15 stycznia Zespół Tańca Ludowego „Swojacy” z Raszkowa. Nietypowy koncert odbył się w kościele św. Antoniego Padewskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Tylko trzy zespoły w Polsce mają w swoim repertuarze tańce towarzyszące pastorałkom.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.