Diecezje
Młodzież KSM buduje kościół bł. Jana Pawła II
Dochód ze sprzedaży papieskich "smyczy" zasili budowę kościoła bł. Jana Pawła II na radomskim Sadkowie. Jest to pierwsza uchwała nowego zarządu KSM Diecezji Radomskiej, który ukonstytuował się na kolejne dwa lata.
Płock: bp Libera spotkał się z Kolędnikami Misyjnymi
Kolędnicy Misyjni z parafii św. Małgorzaty w Gralewie w diecezji płockiej odwiedzili 10 stycznia w Kurii Diecezjalnej bpa Piotra Liberę. Zaprezentowali okolicznościowy program misyjny i zbierali datki na pomoc dla Sudanu Południowego.
Kraków: 15 stycznia rozpoczną się obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Z okazji rozpoczynającego się 15 stycznia w Krakowie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, zaplanowano wiele nabożeństw ekumenicznych z udziałem przedstawicieli innych Kościołów. Uroczystości zakończą się ekumenicznym nabożeństwem Słowa Bożego, któremu przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz.
Bydgoszcz: intensywny czas kolędy w akademikach
Kilkuset studentów z Bydgoszczy wzięło udział w dorocznym kolędowaniu, które odbywało się w uczelnianych akademikach. Do pokojów studentów m.in. Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego zapukał diecezjalny duszpasterz akademicki. Wspólnym modlitwom towarzyszyły w tym roku relikwie św. Ojca Pio.
Pośmiertne medale „Sprawiedliwy wśród narodów świata”
Wręczenie medali „Sprawiedliwy wśród narodów świata” przyznanych pośmiertnie trojgu mieszkańcom Podkarpacia rozpocznie tegoroczne centralne obchody XV Dnia Judaizmu. Odbędzie się on 17 stycznia, tym razem w Rzeszowie. W całodziennym spotkaniu, które wypełnią dyskusje oraz wspólne modlitwy w kościele i na cmentarzu żydowskim wezmą udział m.in. rabini oraz biskupi katoliccy.
Jesteście powołani, aby służyć słowem
Jesteście powołani, aby służyć ludziom słowem, a Jezus Chrystus niech będzie dla was wzorem służenia ludziom – mówił bp Stanisław Napierała do dziennikarzy wieczorem 9 stycznia podczas dorocznego spotkania z pracownikami mass-mediów działających na terenie diecezji kaliskiej.
Spotkanie opłatkowe dziennikarzy
Dziennikarze pracujący na terenie diecezji świdnickiej uczestniczyli 9 stycznia w spotkaniu świąteczno-noworocznym, które odbyło się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.
Złoty jubileusz kapłaństwa Prymasa Polski
Prymas Polski abp Józef Kowalczyk będzie obchodził 14 stycznia złoty jubileusz kapłaństwa. Za dar powołania podziękuje wspólnie z kursowymi kolegami w katedrze gnieźnieńskiej. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się w kwietniu.
Bp Regmunt apeluje o pomoc dla TV Trwam w staraniach o koncesję na multipleksie cyfrowym
O wsparcie Telewizji Trwam w jej staraniach o uzyskanie od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji miejsca na platformie cyfrowej zaapelował w komunikacie do duszpasterzy i wiernych ordynariusz diecezji zielonogórsko–gorzowskiej bp Stefan Regmunt.
8 tysięcy osób odwiedziło żywą szopkę w katedrze
Około 8 tysięcy osób odwiedziło żywą szopkę w kaplicy w katedrze płockiej, która funkcjonowała do 9 stycznia. W gronie zwiedzających byli m.in. uczestnicy pierwszego Orszaku Trzech Króli w mieście.


