Diecezje

01 stycznia 2012 | 17:34

Powitanie 2012 roku na Jaworzynie Krynickiej

Ok. 2 tys. osób przywitało Nowy Rok na Jaworzynie Krynickiej (1114 m n.p.m.) w Beskidzie Sądeckim. Do Krynicy przyjechali mieszkańcy m.in. Tarnowa, Bochni, Brzeska, Limanowej, Szymbarku, Torunia, Warszawy, Piwnicznej, Muszyny, Bobowej, Nowego Sącza, Krakowa. Były też osoby, które przyjechały z zagranicy m.in. z Niemiec, Anglii, Irlandii.

01 stycznia 2012 | 17:29

Bp Szlaga na Nowy Rok: pokój w rodzinach wpływa na pokój światowy

Podczas Mszy św. noworocznej w bazylice katedralnej w Pelplinie, biskup Jan Bernard Szlaga powiedział, że światowy pokój jest również zależny od pokoju w rodzinach. Życzył więc rodzinom, aby „było jak najmniej dni złych, kiedy biorą górę nieopanowane humory, fochy, dąsy – to wszystko rozbija jedność, podkopuje miłość i harmonię w rodzinie”.

01 stycznia 2012 | 17:26

Dziś święto Bożej Rodzicielki – msza radiowa

Do powierzenia Maryi swojego życia zachęcił 1 stycznia wiernych ks. prałat Walenty Królak. W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki duchowny wygłosił homilię w czasie Mszy św. sprawowanej w Bazylice św. Krzyża w Warszawie i transmitowanej w 1 programie Polskiego Radia.

01 stycznia 2012 | 11:35

Chrystusa trzeba szukać z wiarą i odwagą

Zbliżająca się uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, uświadamia nam, że Jezusa Chrystusa trzeba szukać na ziemi z wiarą i odwagą – napisał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w „Słowie na dzień 1 stycznia 2012 roku”, odczytywanym w niedzielę we wszystkich kościołach archidiecezji katowickiej.

01 stycznia 2012 | 09:04

Nie może brakować Boga w codziennych doświadczeniach

„Nie możemy sprowadzić tych świąt do mile przeżytych kilku dni, do rozświetlonych choinek i ulic, do prezentów przekazanych bliskim. To wszystko jest ważne, ale nie najważniejsze” – mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas mszy noworocznej w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach.

31 grudnia 2011 | 22:57

Bp Greger: tylko światłość Jezusa pozwala ujrzeć sens każdej chwili życia

„Miłość pomnaża czas, który możemy ofiarować innym” – podkreślał 31 grudnia w bielskiej katedrze bp Piotr Greger. Biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej przewodniczył w kościele św. Mikołaja w Bielsku-Białej uroczystej Mszy św. w ostatni dzień 2011 roku.

31 grudnia 2011 | 22:52

Abp Hoser podsumowując rok 2011: żywotność Kościoła w Polsce jest duża

Kościół nadal jest dla większości Polaków światłem i nadzieją – powiedział abp Henryk Hoser podsumowując rok 2011. Biskup warszawsko-praski zwraca uwagę na spadek praktyk religijnych w aglomeracjach miejskich i odpływ młodych z Kościoła, ale też na kolejki do konfesjonałów oraz udział dzieci w nabożeństwach adwentowych. Wskazuje też na zadania, jakie stoją przed Kościołem w przyszłości.

31 grudnia 2011 | 22:02

Kielce: bp Florczyk z orszakiem Trzech Króli rozpoczną 6 stycznia „Królewskie Pieśniobranie”

Bp Marian Florczyk z Trzema Królami, członkowie pierwszoligowych klubów sportowych i chętni do wspólnego kolędowania kielczanie, wezmą 6 stycznia udział w ulicznej imprezie „Królewskie Pieśniobranie”, którą uczczą święto Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli.

31 grudnia 2011 | 20:28

Ks. Stanisław Bartmiński pierwszym laureatem Nagrody im. ks. Romana Indrzejczyka

Emerytowany proboszcz parafii Krasiczyn koło Przemyśla został laureatem przyznanej po raz pierwszy Nagrody im. ks. Romana Indrzejczyka ustanowionej przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów (PRChiŻ). Laureat znany jest z działalności na rzecz dialogu międzyreligijnego oraz postaw otwartości i tolerancji.

31 grudnia 2011 | 19:48

Bp Nitkiewicz: w nowym roku nie marnujmy szans na czynienie dobra

Niech w nadchodzącym roku nie umknie nam najdrobniejsza okazja, żeby uczynić coś dobrego – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 31 grudnia podczas Mszy św. sprawowanej kościele rektoralnym Ducha Świętego w Sandomierzu.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.