Diecezje

11 grudnia 2011 | 16:13

Ruszyła budowa gigantycznej szopki franciszkańskiej

W kalwaryjskim sanktuarium pasyjno-maryjnym ruszyła budowa jednej z największych szopek bożonarodzeniowych w Polsce. Uroczyste odsłonięcie ogromniej konstrukcji, przygotowywanej przez bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, nastąpi podczas Pasterki.

11 grudnia 2011 | 16:08

Adwentowe rekolekcje dla mężczyzn u pallotynów

Adwent może kojarzyć się z perfumami, a rekolekcje w parafii może zorganizować grupa świeckich. Tak jest w Szczecinie u ojców pallotynów, gdzie członkowie Projektu Muzyczno-Liturgicznego Wschód-Zachód zaproponowali księżom rekolekcjonistę. Świąteczne nauki od soboty prowadzi redemptorysta z Torunia o. Marek Krzyżkowski.

11 grudnia 2011 | 15:49

Po raz piąty w Gorzowie Wlkp. odbyła się Wigilia Narodów

Już po raz piąty 11 grudnia w Gorzowie Wlkp. odbyła się Wigilia Narodów. Międzykulturowe spotkanie przedstawicieli grup etnicznych i mniejszości narodowych mieszkających w tym regionie odbyło się w auli Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie. Była wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i prezentowanie zwyczajów wigilijnych.

11 grudnia 2011 | 13:36

Bydgoszcz: salezjański koncert charytatywny „Kochamy Cię, Święty Mikołaju”

Ponad osiemset osób wzięło udział 11 grudnia w charytatywnym koncercie „Kochamy Cię, Święty Mikołaju” w bydgoskiej Operze Nova. Jego organizator – Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, wspiera dzieci z domów dziecka oraz pacjentów Katedry i Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Collegium Medicum, które wyjadą na letni obóz integracyjny.

11 grudnia 2011 | 13:06

Święto ku czci Matki Bożej z Guadalupe

Msza św., inscenizacja historii objawień i zabawa z piniatą – to elementy świętowania uroczystości La Guadalupany w Lublinie. Święto czczonej w obu Amerykach Matki Bożej z Guadalupe zorganizowały 10 grudnia Franciszkański Zakon Świecki i Pallotyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji.

11 grudnia 2011 | 13:00

Znany snowboardzista z Cieszyna wspiera akcję „Nie wstydzę się Jezusa”

Słynny snowboardzista z Cieszyna, dwukrotny olimpijczyk i zwycięzca Pucharu Świata, Mateusz Ligocki zachęca do odważanego wyznawania wiary chrześcijańskiej i wspiera akcję „Nie wstydzę się Jezusa”.

11 grudnia 2011 | 12:34

Abp Skworc: pamiętajmy o cenie wolności

„Pamiętajmy o cenie wolności i pamiętajmy o tych, którzy płacili za wolność najwyższą cenę. Budując naszą teraźniejszość i przyszłość, nie zapominajmy więc o przeszłości” – napisał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w komunikacie upamiętniającym 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, odczytywanym 11 grudnia we wszystkich kościołach archidiecezji.

11 grudnia 2011 | 00:43

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do Krakowa

Betlejemskie Światło Pokoju przywiezione z Groty Narodzenia Jezusa w Betlejem trafiło dzisiaj do Krakowa. Po Mszy św. w Bazylice Mariackiej z rąk harcerzy światło odbierali mieszkańcy oraz władze miasta. Płomień symbolizujący pokój, braterstwo, miłość oraz nadzieję trafi na wigilijne stoły w całym kraju, w tym m.in. do kościołów, szpitali, urzędów i szkół.

10 grudnia 2011 | 23:02

Obrzęd konsekracji dziewicy w diecezji warszawskiej-praskiej

Kinga Żebrowska złożyła dzisiaj w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie śluby czystości. To kolejna dziewica konsekrowana w diecezji warszawsko-praskiej. Obrzęd konsekracji poprowadził abp Henryk Hoser. Z jego rąk Kinga Żebrowska otrzymała obrączkę oraz księgę liturgii godzin, na znak oblubieńczej miłości do Chrystusa i Kościoła.

10 grudnia 2011 | 22:32

Mieszkańcy Żywca świętowali 88 urodziny arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg

Żywiec świętował 10 grudnia 88 urodziny arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg, która jest damą Zakonu Maltańskiego. Honorowa Obywatelka Miasta Żywca otrzymała w sobotę jedno z najważniejszych odznaczeń państwowych – Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.