Diecezje

04 grudnia 2011 | 22:04

Prymas Polski na obchodach 100-lecia kopalni soli w Wapnie

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk uczestniczył 4 grudnia w uroczystościach setnej rocznicy powstania kopalni soli w Wapnie. Kopalnia ta – dziś już nieistniejąca – była niegdyś drugim co do wielkości w Polsce zakładem wydobywającym sól kamienną.

04 grudnia 2011 | 22:00

Bp Gębicki na uroczystościach barbórkowych w Turku

W kościele św. Barbary w Turku włocławski bp pomocniczy Stanisław Gębicki przewodniczył uroczystej Mszy św. odpustowej w intencji górników. „Niech spojrzenie na postać św. Barbary – Patronki górników, pomoże nam wiernie trwać przy Chrystusie, być Jego świadkami w XXI wieku. Niech Ona wyprasza wam, bracia górnicy i waszym rodzinom, wszelką pomoc i błogosławieństwo Boże” – powiedział do zebranych ks. biskup. W Eucharystii uczestniczył Zarząd i pracownicy Kopalni Węgla Brunatnego „Adamów” oraz liczni mieszkańcy Turka.

04 grudnia 2011 | 21:26

Relikwie błogosławionego papieża na Górze Chełmskiej

Do szensztackiego sanktuarium Przymierza zostały uroczyście wprowadzone relikwie bł. Jana Pawła II. Uroczystościom na Górze Chełmskiej przewodniczył bp pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Paweł Cieślik.

04 grudnia 2011 | 21:22

Zakończyły się „Ligawki” – konkurs gry na instrumentach pasterskich

Ponad 140 muzyków – także Białorusini, Ukraińcy, Litwini i Słowacy – wzięło udział w dorocznym konkursie gry na instrumentach pasterskich „Ligawki” w Ciechanowcu. W jury zasiadali profesjonalni muzycy i etnografowie.

04 grudnia 2011 | 20:13

Abp Nowak na zakończenie misji ewangelizacyjnych i peregrynacji relikwii Krzyża świętego

Do wdzięczności Bogu za dar misji ewangelizacyjnych i peregrynacji relikwii Krzyża świętego zaapelował abp Stanisław Nowak. Metropolita częstochowski napisał do wiernych Zawiercia i okolic na zakończenie peregrynacji Krzyża świętego w 2011 roku. Słowo metropolity zostało odczytane we wszystkich kościołach i kaplicach regionu zawierciańskiego w drugą niedzielę Adwentu.

04 grudnia 2011 | 20:12

Potrzebna nam odwaga św. Barbary

Prośmy o odwagę świadczenia jak św. Barbara – mówił podczas Mszy św. w intencji pracowników kopalń i ich rodzin ordynariusz gliwicki bp Jan Wieczorek. 5 grudnia Kościół wspomina patronkę górników. Tradycyjnie wspólna modlitwa odbyła się w kościele św. Jacka w Gliwicach Sośnicy w oprawie górniczej orkiestry dętej, z licznymi sztandarami, z udziałem władz samorządowych, dyrekcji kopalni oraz samych górników wraz z rodzinami.

04 grudnia 2011 | 18:45

Caritas krakowska uhonoruje dziś swoich wolontariuszy

Ponad 3 tys. ton żywności przekazał najuboższym w tym roku Punkt Socjalny prowadzony przez krakowską Caritas. 2400 ton pochodziło z unijnego Programu Pomocy Żywnościowej (PEAD). Podczas dzisiejszego Koncertu Adwentowego najbardziej zaangażowani w program wolontariusze otrzymają dyplomy z podziękowaniami od kard. Stanisława Dziwisza.

04 grudnia 2011 | 18:39

Zepchnięcia odpowiedzialności za zło nie można tłumaczyć okolicznościami życia

„Być chrześcijaninem to nieustannie trwać w postawie pokuty i nawrócenia” – podkreślał 4 grudnia w sanktuarium Barbary w Strumieniu biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger. Duchowny, który przyjął sakrę biskupią tydzień temu, przewodniczył w niedzielę uroczystościom odpustowym w tym jednym z najstarszych polskich ośrodków kultu patronki górników.

04 grudnia 2011 | 18:07

Msza św. w intencji Marszałków Piłsudskiego i Rydza Śmigłego

Mszą św. w katedrze polowej WP uczczono dziś pamięć marszałków Józefa Piłsudskiego i Edwarda Rydza Śmigłego. Eucharystii przewodniczył wikariusz generalny biskupa polowego ks. płk January Wątroba. We Mszy św. uczestniczyli członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec”, z których piętnastu złożyło ślubowanie.

04 grudnia 2011 | 17:52

Jubileusz „Rozmów o wierze” w Radio Kraków

Dziś została wyemitowana w Radiu Kraków setna, jubileuszowa audycja z cyklu: „Rozmowy o wierze”. Audycje podejmują szerokie spektrum tematów z zakresu wiary, duchowości, Kościoła, aktualnych problemów społecznych, dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.