Diecezje

28 listopada 2011 | 14:03

Młodzieżowe Dni Radości na dobry początek Adwentu

„Kościół nie żyje sam z siebie, ale Panem” – słowa Benedykta XVI towarzyszyły trzydniowym Dniom Radości zorganizowanym w Słupcy w ostatni weekend listopada. Rekolekcje miały przygotować młodzież z archidiecezji gnieźnieńskiej do dobrego przeżycia Adwentu.

28 listopada 2011 | 14:01

Po raz 14. młodzi chrześcijanie modlili się o jedność

Blisko tysiąc młodych katolików i ewangelików modliło się w Opolu o jedność chrześcijan podczas Ekumenicznej Modlitwy Młodych. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”. Nabożeństwu, które 27 listopada po raz 14 odbyło się w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu przewodniczyli biskup pomocniczy diecezji opolskiej Paweł Stobrawa i proboszcz opolskiej parafii ewangelicko-augsburskiej ks. Marian Niemiec.

27 listopada 2011 | 23:50

„Szalone Kaczory” i „Drink Team” w salezjańskiej lidze piłkarskiej

Ponad 250 zawodników wzięło udział 27 listopada w inauguracji Łódzkiej Amatorskiej
Ligi Halowej u Salezjanów. Rywalizacja potrwa do marca 2012 roku. Wśród uczestniczących zespołów amatorskich są m.in. „Koksy Łódź”, „Drink Team” i „Szalone Kaczory”.

27 listopada 2011 | 22:50

Parafia pw. bł. Jana Pawła II

Parafia pw. błogosławionego Jana Pawła II od pierwszej niedzieli Adwentu oficjalnie istnieje w Piotrkowie Trybunalskim. Dekret powołujący wspólnotę podpisał arcybiskup łódzki Władysław Ziółek. Tymczasowo Msze święte odprawiane będą w parafiach Miłosierdzia Bożego i Najświętszego Serca Jezusowego. W tej ostatniej działa też kancelaria nowej parafii.

27 listopada 2011 | 21:54

Blisko 800 wykonawców zaśpiewało na Archidiecezjalnym Sacrosongu

Pod hasłem „Świętymi bądźcie” odbywał się w tym roku XXII Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej na Podhalu. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 800 uczestników z całej Małopolski. Sacrosong zakończył się 27 listopada koncertem laureatów.

27 listopada 2011 | 21:30

Jedna z ulic nosi imię ks. Romualda Biniaka

Imię ks. prałata Romualda Biniaka, twórcy Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki i budowniczego kościoła Świętych Polskich Braci Męczenników, od dzisiaj nosi jedna z ulic grodu nad Brdą. Kapłan zmarł 27 listopada 2010 roku.

27 listopada 2011 | 21:27

Eucharystia tematem IX Sympozjum Liturgiczne Diecezji Siedleckiej

W Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbyło się 26 listopada IX Sympozjum Liturgiczne Diecezji Siedleckiej. Sesji, której temat brzmiał: „Eucharystia – dar uzdalniający do czynienia daru z siebie”, przewodniczył biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski. Głównymi prelegentami byli: ks. prof. dr hab. Franciszek Drączkowski z Lublina, ks. dr Mateusz Czubak z Siedlec, o. Wojciech Giertych OP – Teolog Domu Papieskiego z Watykanu oraz mgr lic. Dorota Franków z Siedlec.

27 listopada 2011 | 21:26

Znieczulica sumienia najgroźniejszą chorobą współczesnego świata

Znieczulica sumienia to jedna z najgroźniejszych chorób współczesnego świata – powiedział dziś abp Henryk Hoser podczas uroczystości poświęcenia sanktuarium Ojca Pio na warszawskim Gocławiu.

27 listopada 2011 | 21:00

Album z nawiedzenia kopii obrazu jasnogórskiego

Album pt. „Pośredniczko nasza…” dokumentujący nawiedzenie kopii obrazu jasnogórskiego w 12 parafiach dekanatu krotoszyńskiego w dniach 26 lipca–7 sierpnia 2011 r. to pierwsza publikacja opisująca wydarzenie, jakie miało miejsce w diecezji kaliskiej od września 2010 do października 2011 r.

27 listopada 2011 | 19:42

Św. Jozafat przykładem nowej ewangelizacji

Św. Jozafat jest dla nas przykładem nowej ewangelizacji – powiedział w rozmowie z KAI abp Jan Martyniak. Zwierzchnik Kościoła greckokatolickiego w Polsce przewodniczył 27 listopada uroczystościom odpustowym ku czci św. Jozafata w kościele ojców bazylianów w Warszawie.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.