Diecezje
Bp Nitkiewicz: konieczne konkretne działania stowarzyszeń katolickich
Na konieczność podjęcia przez stowarzyszenia katolickie konkretnych inicjatyw i działań we współczesnym świecie, by zmieniać go w ewangelicznym duchu – wskazał bp Krzysztof Nitkiewicz w wigilię uroczystości Chrystusa Króla w bazylice katedralnej w Sandomierzu podczas uroczystości przyrzeczenia nowych członków Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
Święto patronalne Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu
Uroczystość Chrystusa Króla jest patronalnym świętem Wyższego Seminarium Duchownego diecezji zielonogórsko–gorzowskiej w Gościkowie-Paradyżu. W tym dniu zbierane są ofiary na wsparcie katolickiej uczelni, a diakoni udają się do parafii, aby podziękować wiernym za wsparcie modlitewne i materialne.
Bp Tomasik: formacja intelektualna chrześcijan jest konieczna
O potrzebie formacji intelektualnej chrześcijan oraz o walce z Kościołem, która dzisiaj bazuje na kłamstwie mówił biskup Henryk Tomasik, który celebrował Mszę św. w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne KSM i Akcji Katolickiej. Uroczystości z tej okazji odbyły się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.
Bydgoszcz: kolejarze uczcili św. Katarzynę Aleksandryjską
Rodziny kolejarskie, sympatycy kolejnictwa oraz osoby podróżujące koleją spotkały się na wspólnej modlitwie w bydgoskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, czcząc swoją patronkę – św. Katarzynę Aleksandryjską, której wspomnienie przypada 25 listopada.
Opole: sympozjum o komunii we wspólnotach życia konsekrowanego
Ponad 200 zakonnic, dziewic konsekrowanych i członkiń instytutów świeckich wzięło udział w sympozjum „Kościół naszym domem. Duchowość komunii we wspólnotach życia konsekrowanego”, które odbyło się 19 listopada w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Spotkanie przebiegało w ramach Roku Życia Konsekrowanego, który od 2 lutego trwa na terenie metropolii górnośląskiej.
Jasna Góra: 21. Pielgrzymka Górników
W intencji polskiego górnictwa, o bezpieczną pracę w kopalniach oraz mądre decyzje rządzących – po raz 21. modlili się na Jasnej Górze górnicy. Do Sanktuarium w galowych strojach, z pocztami sztandarowymi przybyli pracownicy kopalni węgla kamiennego, brunatnego, soli, rud miedzi, ołowiu i cynku.
Gliwice: 100-lecie chóru katedralnego
Mszą św. w gliwickiej katedrze i uroczystym koncertem w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II uczczono wielki jubileusz chóru katedralnego. Uroczystościom 100-lecia przewodniczył biskup gliwicki Jan Wieczorek.
Dni Trzeźwości na Podhalu
Spotkania z młodzieżą, warsztaty dla rodziców, świadectwa – to wybrane punkty programu XXVIII Dni Trzeźwości na Podhalu, które odbywały się od 17 do 20 listopada w największej podhalańskiej parafii w Nowym Targu.
Abp Budzik do KSM: od waszych wyborów zależy przyszłość Kościoła i Polski
Od waszych wyborów zależy przyszłość Kościoła i Polski – mówił abp Stanisław Budzik do członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży 20 listopada w Lublinie. Metropolita lubelski odprawił w archikatedrze Mszę św. w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, święto patronalne KSM i Akcji Katolickiej. W tym roku obchody święta odbyły się w ramach jubileuszu 20-lecia istnienia KSM.
Płock: sympozjum Akcji Katolickiej o bł. Janie Pawle II jako wychowawcy
„Błogosławiony Jan Paweł II autorytetem w wychowywaniu młodego pokolenia” – taki tytuł nosiło IV sympozjum naukowe, inicjowane przez Akcję Katolicką Diecezji Płockiej, które odbyło się 19 listopada w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku. Rozpoczęła je Msza św. koncelebrowana w bazylice katedralnej w Płocku, przewodniczył jej wikariusz generalny ks. dr Mirosław Milewski.


