Diecezje
Bp Guzdek poświęcił obelisk upamiętniający Prymasa Wyszyńskiego
Biskup polowy WP Józef Guzdek poświęcił 16 listopada obelisk upamiętniający kardynała Stefana Wyszyńskiego podczas wieczornej Mszy św. w parafii wojskowo-cywilnej w Warszawie-Boernerowie. Parafia nosząca wezwanie Matki Bożej Ostrobramskiej obchodziła tego dnia swój odpust. Prymas Tysiąclecia był w czasie Powstania Warszawskiego kapelanem Grupy Kampinos, a w 1973 roku konsekratorem świątyni, dlatego parafianie wraz ze swoim proboszczem, ks. płk. Janem Domianem postanowili upamiętnić Prymasa Wyszyńskiego.
Chrześcijańskie powołanie polega na pielęgnowaniu wzajemnego zaufania
Chrześcijańskie powołanie polega na pielęgnowaniu ziarna wzajemnego zaufania, braterstwa i solidarności w przestrzeniach społecznych, kulturowych, ekonomicznych i politycznych – powiedział abp Celestino Migliore. Nuncjusz apostolski celebrował 16 listopada wieczorem Mszę św. w kościele Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Miejscowe sanktuarium, które obchodzi 25-lecie powstania, jest wierną kopią wileńskiej Ostrej Bramy. Od wielu lat rozwija się przy nim działalność charytatywna.
W tym miejscu człowiek może łatwiej się zbawić
W tym miejscu człowiek może łatwiej się zbawić – powiedział rozmowie z KAI ksiądz emeryt Kazimierz Kuracki. 16 listopada zakończyły się trzydniowe rekolekcje w Domu Księży Emerytów w Otwocku. Mszy św. na ich zakończenie przewodniczył biskup nominat Marek Solarczyk.
Trasa ewangelizacyjna Darka Malejonka
Darek Malejonek odwiedził 16 listopada Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii przy ul. Ratajskiej w Łodzi. Podczas trwającego niemal dwie godziny spotkania mówił o swoim życiu, muzyce, braniu narkotyków i odkrywaniu miłości Boga. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie gimnazjum i liceum.
Ks. Stryczek zastanawia się czy mógłby zostać szefem lewicy
Ks. Jacek Stryczek, prezes krakowskiego Stowarzyszenia Wiosna zastanawia się, czy miałby szansę zostać nowym szefem lewicy. Przygotował także CV i List Motywacyjny, które w tej sprawie przesłał do partii. W odpowiedzi szef krakowskiego SLD zaprosił go do rozmowy. W rozmowie z KAI ks. Stryczek podkreśla, że nie może pełnić funkcji politycznych, ale swoim oświadczeniem chciał wywołać debatę.
Logo tarnowskiej Caritas znajdzie się na produktach firmy Gold Drop
Kupując m.in. płyny do mycia okien czy naczyń limanowskiej firmy Gold Drop, można pomóc podopiecznym Caritas Diecezji Tarnowskiej. Naklejki z taką informacją pojawią się na większości produktów, które są do nabycia w całej Polsce.
Wyszatyce: w cerkwi powstanie centrum naukowe
Przed laty odbywały się tu nabożeństwa, teraz ma powstać park rekreacyjno-naukowy. Takie plany ma Towarzystwo Ulepszania Miasta z Przemyśla, które od niedawna stało się nowym właścicielem dawnej cerkwi greckokatolickiej w Wyszatycach k. Przemyśla.
Studzianna: przy sanktuarium powstało Centrum Turystyczno-Pielgrzymkowe
Promocja ziemi opoczyńskiej ma być głównym celem Centrum Turystyczno-Pielgrzymkowego, które powstało przy sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie. Okolice tej miejscowości zostały włączone w Łódzki Szlak Konny, czyli największy kompleks tras konnych w Europie.
Łódź: D. Malejonek chce muzycznie ewangelizować w poprawczakach
Dariusz Malejonek, znany jako Maleo, muzyk i członek zespołów chrześcijańskich, przyjeżdża do Łodzi, by ewangelizować w poprawczakach i aresztach. Dwudniowa trasa zaczyna się 16 listopada.
Bielsko-Biała: powstał film o niezwykłych dziejach szkoły Zgromadzenia Córek Bożej Miłości
Oryginalny film opowiadający o niezwykłych dziejach gimnazjum i liceum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej zrealizowali uczniowie i nauczyciele szkolni. Film, który będzie miał oficjalną premierę 17 listopada w bielskim kinie Helios w ramach uroczystości jubileuszu katolickiej placówki, jest rejestracją przedstawienia interaktywnego pt. „Cafe Dekada”, będącego niezwykłą wędrówką w czasie i przestrzeni.


