Diecezje

14 listopada 2011 | 19:45

Abp Hoser: brak szacunku dla kapłana jest wyrazem upodlenia społeczeństwa

Brak szacunku wobec kapłana jest wyrazem upodlenia społeczeństwa – podkreślił 14 listopada abp Henryk Hoser w trakcie Mszy św. pogrzebowej śp. ks. kan. Jana Kuleszy, która została odprawiona w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w podwarszawskich Ząbkach.

14 listopada 2011 | 19:26

Mszana Dolna: V Zagórzańskie Spotkania Chórów „Laudate Dominum”

Kilka chórów z regionu limanowskiego i nowotarskiego wystąpiło 13 listopada wieczorem w czasie V Zagórzańskich Spotkań Chórów „Laudate Dominum” w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej. – To były muzyczne poprawiny, po niedawnym poświęceniu naszego kościoła – mówił ks. proboszcz Stanisław Parzygnat.

14 listopada 2011 | 15:18

Bp Tomasik o potrzebie stałej formacji kapłańskiej

O potrzebie formacji kapłańskiej mówił bp Henryk Tomasik, inaugurując 14 listopada Dni Duszpasterskie w diecezji radomskiej. Są to doroczne spotkanie formacyjne dla duchowieństwa, które odbywają się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Prelegentami byli dzisiaj m.in. ks. Tomasz Jaklewicz z „Gościa Niedzielnego” i ks. Tomasz Grzyb z polskiej sekcji Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

14 listopada 2011 | 15:00

Otwarto wystawę „Bydgoszcz w Madrycie”

Kilkadziesiąt fotografii różnego formatu na specjalnych planszach tworzy wystawę „Bydgoszcz w Madrycie”, którą otwarto uroczyście 14 listopada w Domu Mody Drukarnia. Jest ona relacją fotograficzną z tegorocznego XXVI Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie.

14 listopada 2011 | 14:55

Jędrzejów: początek działalności fundacji dla niepełnosprawnych

Od niedzielnego koncertu charytatywnego zespołu „Kairos” w parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie, rozpoczęła się akcja zbierania funduszy na rzecz budowy ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Jędrzejowie. „Koncerty i turnieje charytatywne odbędą się w najbliższych tygodniach w różnych miejscach diecezji” – zapowiada ks. Paweł Ścisłowicz, współorganizator akcji.

14 listopada 2011 | 13:24

Duszpasterz motocyklistów wzywa do propagowania życzliwości i trzeźwości

Do propagowania życzliwości, odpowiedzialności i trzeźwości na drogach zachęca ks. Wiesław Lenartowicz, duszpasterz radomskich motocyklistów. Natomiast z apelem z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych zwrócił się do kierowców nadinspektor Ryszard Szkotnicki, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji. Taki dzień będzie obchodzony w trzecią niedzielę listopada.

14 listopada 2011 | 13:13

Kard. Dziwisz na Adwent: odkryjmy na nowo słowa „przepraszam” i „przebaczam”

Usuńmy z naszego języka słowa raniące, zachowania wprowadzające niepokój i dzielące ludzi, niech refleksja nad tajemnicą miłosierdzia skłania do odkrycia na nowo takich słów, jak „przepraszam” i „przebaczam” – zachęca kard. Stanisław Dziwisz w liście adwentowym, który 27 listopada zostanie odczytany w świątyniach archidiecezji krakowskiej.

14 listopada 2011 | 10:42

Bp Tomasik: polityk powinien być wzorem kultury i troski o dobro wspólne

Każdy polityk powinien być wzorem kultury politycznej, troski o dobro wspólne i przykładem dla młodego pokolenia – powiedział biskup Henryk Tomasik w cotygodniowej audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom.

14 listopada 2011 | 10:30

Od jakości rodzin dużo zależy

Konflikt w rodzinach przekłada się na konflikt społeczny, a ten na konflikt polityczny – zwraca uwagę abp Henryk Hoser.

14 listopada 2011 | 10:18

Koziegłówki: „Dzień Pamięci” ks. Antoniego Marchewki więźnia PRL i b. redaktora naczelnego „Niedzieli”

„Ksiądz Antoni Marchewka był kapłanem mocnym i odważnym” – mówił w homilii ks. Mariusz Frukacz, redaktor tygodnika katolickiego „Niedziela”. 13 listopada w parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Koziegłówkach odbył się „Dzień Pamięci” ks. Antoniego Marchewki trzeciego redaktora naczelnego „Niedzieli” w latach 1945-53 i więźnia PRL.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.