Diecezje

11 listopada 2011 | 19:13

Bp Paweł Socha: nie możemy rezygnować z walki o miłość, przebaczenie i współpracę

„Nie możemy rezygnować z walki o więź miłości, przebaczenia i solidarnej współpracy w naszej ojczyźnie” – mówił bp pomocniczy diecezji zielonogórsko–gorzowskiej Paweł Socha podczas uroczystej Mszy św. za ojczyznę 11 listopada, w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim.

11 listopada 2011 | 19:08

Wrocławskie dziękczynienie za Niepodległość

Mszą świętą sprawowaną w intencji Ojczyzny przez ks. abpa Mariana Gołębiewskiego w kościele Garnizonowym p.w. św. Elżbiety przy wrocławskim Rynku, rozpoczęły się główne uroczystości związane z rocznicą Odzyskania Niepodległości.

11 listopada 2011 | 19:05

Bp Tyrawa: rozdziału społeczeństwa i religii dokonać się nie da

„Rozdziału społeczeństwa i religii dokonać się nie da. Usunięcie krzyża – jednego symbolu religijnego, tworzy automatycznie drugi symbol religijny czy antyreligijny – pustą przestrzeń” – powiedział bp Jan Tyrawa Biskup bydgoski przewodniczył dzisiaj Mszy św. w katedrze z okazji 93. rocznicy odzyskania niepodległości.

11 listopada 2011 | 19:00

Abp Gądecki: patriotyzm wymaga poświęcenia dla dobra wspólnego

Do zachowania bezwarunkowej więzi w narodzie, którą w kulturze nazywamy patriotyzmem, a także do właściwego korzystania z wolności ojczyzny i troski o trwałość polskich rodzin wezwał abp Stanisław Gądecki podczas uroczystej Mszy św., celebrowanej w poznańskiej bazylice kolegiackiej 11 listopada, z okazji Święta Niepodległości.

11 listopada 2011 | 18:59

Kard. Dziwisz: niszczenie duszy narodu jest zagrożeniem dla jego wolności

„Z tego sanktuarium narodowego, jakim jest Wawel, gdzie spoczywają ziemskie szczątki tych, którym leżało na sercu dobro narodu, wznosi się głos wezwania, abyśmy nie niszczyli duszy narodu i jego tradycji. Niszczenie bowiem duszy narodu jest zagrożeniem dla jego wolności” – mówił dziś kard. Stanisław Dziwisz w katedrze na Wawelu podczas mszy św. za Ojczyznę.

11 listopada 2011 | 18:53

Bp Zadarko: haniebna awantura o krzyż

„Potrzeba nam świadków w tej haniebnej awanturze o obecność krzyża w sferze publicznej” – podkreślił bp pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko podczas Mszy św. w koszalińskiej katedrze. Zdaniem biskupa dziś święto odzyskania niepodległości przeżywamy w atmosferze wielkiego zamętu, a w niektórych sytuacjach nawet kompromitacji.

11 listopada 2011 | 18:33

Uroczystości 93. rocznicy odzyskania niepodległości

Eucharystia za Ojczyznę w bazylice katedralnej 11 listopada była centralnym wydarzeniem płockich uroczystości z okazji 93. rocznicy odzyskania niepodległości. Przewodniczył jej bp Piotr Libera, który w homilii powiedział, że każdy, kto chce zdejmować w Sejmie krzyż, „występuje przeciwko Rzeczpospolitej”.

11 listopada 2011 | 18:24

Polskę mamy jedną – niech jedna będzie nasza miłość

W ramach wojewódzkich obchodów Święta Niepodległości, w olsztyńskiej katedrze została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył abp Wojciech Ziemba – metropolita warmiński, zaś homilię wygłosił abp Edmund Piszcz. We Mszy św. uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich, poczty sztandarowe, kombatanci, harcerze, mieszkańcy Olsztyna.

11 listopada 2011 | 18:16

500 białych krokusów na Święto Niepodległości

Pół tysiąca cebulek białych krokusów, które za kilka miesięcy mają zakwitnąć, to kolejny pomysł ewangelickiego księdza ze Szczyrku-Salmopolu na uczczenie jubileuszu 500-lecia Reformacji, a także dzisiejszego Święta Niepodległości. Rok temu ks. Jan Byrt z tej okazji sadził przy swej parafii biało-czerwone tulipany. Wypiekał także chleb w kształcie "Róży Lutra" – godła Kościoła luterańskiego.

11 listopada 2011 | 18:11

Ojciec Leon Knabit w Ełku

– Przyjechał Ojciec Leon w strony niepewne, gdzie dla benedyktynów wizyty kończyły się źle. Św. Wojciech stąd nie powrócił, następny św. Brunon – nie wrócił, ale mamy nadzieję, że Ojciec powróci do domu – tak powitał zakonnika z Tyńca bp Romuald Kamiński. W rewanżu gość z Tyńca pytał, czy tu nie został biskupem pewien Wojciech.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.