Diecezje

02 listopada 2011 | 14:46

Radom: dyrekcja cmentarza potępiła akt przemocy na terenie zabytkowej nekropolii

Dyrekcja cmentarza przy ul. Limanowskiego w Radomiu potępiła akt przemocy, do którego doszło na terenie zabytkowej nekropolii. Dzisiaj w nocy doszło do pobicia pracownika ochrony. Zatrzymano 22-letniego mężczyznę. – Wyrażam absolutną dezaprobatę wobec takich zachowań – powiedział dyrektor cmentarza, ks. Piotr Zamaria.

02 listopada 2011 | 14:44

Gniezno: 70-lecie kapłaństwa ks. prałata Joachima Behnkego

Dziś mija 70. rocznica święceń kapłańskich ks. prałata Joachima Behnkego. Dostojny jubilat przyjął je 2 listopada 1941 roku w Krakowie. Wcześniej przygotowywał się do kapłaństwa w gnieźnieńskim seminarium duchownym pod opieką ówczesnego rektora ks. Michała Kozala – późniejszego biskupa włocławskiego i męczennika Dachau.

02 listopada 2011 | 14:38

Warszawa: odsłonięcie tablicy upamiętniającą Matkę Nieznanego Żołnierza

Dziekan stołecznego garnizonu, ks. płk Jan Domian poświęcił tablicę upamiętniającą Jadwigę Zarugiewiczową odsłoniętą dziś na frontonie budynku Dowództwa Garnizonu Warszawa, od strony Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tablica ma w symboliczny sposób upamiętniać wszystkie matki nieznanych żołnierzy. W uroczystości uczestniczyła małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. Odsłonięcie tablicy było elementem obchodów 86. rocznicy utworzenia Grobu Nieznanego Żołnierza.

02 listopada 2011 | 13:28

Gniezno: Prymas Polski modlił się za poprzedników

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk modlił się 2 listopada w intencji zmarłych arcybiskupów
gnieźnieńskich, biskupów pomocniczych archidiecezji gnieźnieńskiej oraz kanoników Kapituły Prymasowskiej. Mszę św. sprawowaną w południe w katedrze gnieźnieńskiej koncelebrowali bp Bogdan Wojtuś i bp Wojciech Polak.

02 listopada 2011 | 11:56

Kraków: inauguracja Akademii Rodzinnej z Janem Pawłem II

Rozpoczynająca 6 listopada swą działalność Akademia Rodzinna z Janem Pawłem II to bezpłatne zajęcia dla osób w każdym wieku: dzieci, ich rodziców i dziadków. Celem przedsięwzięcia, którego pomysłodawcą jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, jest promocja osoby i nauki Ojca Świętego oraz wzmocnienie więzi rodzinnych poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu.

02 listopada 2011 | 10:30

Częstochowa: abp Nowak modlił się za zmarłych biskupów

Za zmarłych biskupów częstochowskich modlił się 2 listopada abp Stanisław Nowak. Mszę św. w intencji bp. Teodora Kubiny, bp. Zdzisława Golińskiego, bp. Stanisława Czajki i bp. Stefana Bareły metropolita częstochowski celebrował rano w krypcie Archikatedry pw. Świętej Rodziny.

02 listopada 2011 | 10:10

Piotrków Trybunalski: rekordowa kwesta na rzecz nagrobków

Rekordową kwotę prawie 19 tys. zł zebrali wolontariusze podczas XXIV kwesty na ratowanie nagrobków Starego Cmentarza w Piotrkowie Trybunalskim. Zbiórka trwała 4 dni.

02 listopada 2011 | 10:09

Żołnierze PKW Afganistan wspominali poległych kolegów

Żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie wspominali w uroczystość Wszystkich Świętych swoich kolegów poległych podczas pełnienia misji.

02 listopada 2011 | 10:09

Bp Tomasik modlił się w miejscu kaźni tysięcy zamordowanych podczas II wojny światowej

Uroczystość Wszystkich Świętych jest znakiem nadziei. Jest świętem człowieka – mówił o tym bp Henryk Tomasik, który celebrował Mszę św. na największym radomskim cmentarzu – Firleju. Ordynariusz radomski modlił się przy Pomniku Ofiar Firleja. Monument upamiętnia około 15 tysięcy osób zamordowanych i pochowanych w lesie niedaleko Radomia w latach 1939-45.

02 listopada 2011 | 10:08

Zaduszkowe „Requiem” Mozarta na wałbrzyskim Podzamczu

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej wystąpiła z koncertem zaduszkowym w nocy z 1 na 2 listopada w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła na wałbrzyskim Podzamczu. Podczas liturgii trydenckiej zostało wykonane „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.