Diecezje
Warszawa: kolejne spotkanie modlitewne „Radość Tory”
W niedzielę, 23 października br., odbędzie się w Warszawie doroczne spotkanie modlitewne chrześcijan i Żydów „Wspólna Radość Tory” organizowane przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów. Rozpoczęcie o godz. 17.00 w dolnym kościele księży jezuitów, ul. Rakowiecka 61.
Wrocław: międzynarodowa konferencja nt. myśli Edyty Stein na PWT i Politechnice
Międzynarodowa konferencja naukowa z okazji 120. rocznicy urodzin Edyty Stein rozpoczęła się 18 października we Wrocławiu. Mszy św. z tej okazji przewodniczył w katedrze abp Marian Gołębiewski, metropolita wrocławski.
Służba w kompaniach kleryckich to błogosławiona wina
„Błogosławioną winą” nazwał metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź przymusową służbę wojskową, którą musiał jako alumn odbyć podczas studiów w wyższym seminarium duchownym.
Kielce: 284. inauguracja roku akademickiego w WSD
284. inauguracja w Wyższym Seminarium Duchownym – najstarszej kieleckiej uczelni – odbyła się dzisiaj z udziałem biskupów kieleckich, ośmiu rektorów wyższych uczelni, 74 studentów seminarium oraz ponad 40-osobowej kadry profesorskiej.
Papieski Wydział Teologiczny wziął pod opiekę studium formacyjne dla młodych zakonnic
Trzyletnie Studium Formacyjne dla młodych sióstr zakonnych zostało w tym roku włączone do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Niewykluczone, że w przyszłości te z sióstr, które podejmą studia teologiczne, będą miały zaliczone niektóre z wykładów, których wysłuchają w czasie formacji zakonnej na studium w Warszawie.
Jutro konferencja „Myśl europejska Jana Pawła II” z udziałem prezydenta Komorowskiego
Konferencja: „Myśl europejska Jana Pawła II”, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego i z jego udziałem rozpocznie się 19 października o godz. 11 w Belwederze.
Dzisiaj obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona lekarzy i pielęgniarek
O centralnym miejscu pacjenta w całym systemie opieki zdrowotnej mówił bp Henryk Tomasik, który był gościem Radia Plus Radom. Dzisiaj obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona lekarzy i pielęgniarek.
Wspominają bp. Chrapka
Dzisiaj mija 10 lat od tragicznego wypadku, w którym zginął biskup Jan Chrapek. Zmarłego wspominają jego przyjaciele i znajomi: ks. Jacek Mizak, brat Marek Chrapek, Ewa Kopacz, Piotr Gaweł i kard. Kazimierz Nycz.
Kalwaria Zebrzydowska: bernardyńscy klerycy zebrali krew dla 2-letniego Kamila
Prawie 30 litrów krwi zebrali klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy w minioną niedzielę przeprowadzili akcję zbiórki krwi dla chorego na białaczkę, dwuletniego Kamila z Pszczyny. W akcji Franciszkańskiego Klubu HDK „FrancBloodersi” udział wzięły 64 osoby.
Katowice: kościół mariacki wyremontowany
Liczący ponad sto lat najstarszy kościół w Katowicach jest „na nowo piękny w swej neogotyckiej szacie” – powiedział abp Damian Zimoń. Metropolita katowicki poświęcił wyremontowaną świątynię 17 października wieczorem podczas uroczystej Mszy dziękczynnej.


