Diecezje
Modlitwa w 33. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową bł. Jana Pawła II
Mieszkańcy Bydgoszczy oraz członkowie duszpasterstw działających na terenie wspólnoty Świętych Polskich Braci Męczenników dziękowali za pontyfikat Jana Pawła II w 33. rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową.
Misyjny Dzień Papieski
Zawody konne w skokach przez przeszkody, misyjne spotkanie dzieci, Eucharystia, koncert wykonań chóralnych – to tylko kilka z wielu punktów programu, jakie przygotowały Zgromadzenie Ducha Świętego z okazji Misyjnego Dnia Papieskiego.
Górale wspominali 33. rocznicę wyboru Jana Pawła II
Uroczysta procesja z banderią konną przez centrum Zakopanego, nieszpory papieskie na nowotarskim lotnisku, koncerty, projekcje filmowe – to tylko niektóre punkty podhalańskich obchodów 33. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
Abp Michalik – człowiek wielkich zalet umysłu i serca
Jan Paweł II uważał abp. Michalika za człowieka wielkich zalet umysłu i serca – stwierdził kard. Stanisław Dziwisz w archikatedrze przemyskiej.
Blisko 300 nauczycieli pielgrzymowało do relikwii Drzewa Krzyża Świętego
Blisko 300 nauczycieli z diecezji sandomierskiej wzięło udział 15 października br. w pielgrzymce nauczycieli na Święty Krzyż. Rozpoczęło ją nabożeństwo Drogi Krzyżową z Nowej Słupi do sanktuarium.
Eucharystii o godz. 11.30 przewodniczył i wygłosił homilię ks. dr Jerzy Dąbek. Koncelebrowali ją kapłani diecezji sandomierskiej oraz ojcowie oblaci.
VIII. Mazowiecki Turniej Szachowy im. bł. Jana Pawła II
Bartosz Czekaj, Krzysztof Wanecki i Bogdan Gąsiorowski zostali zwycięzcami VIII. Mazowieckiego Turnieju Szachowego im. bł. Jana Pawła II, który odbył się 15 października na terenie Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II w Płocku-Radziwiu. W zawodach wzięło udział trzydziestu sześciu uczestników z diecezji płockiej.
Duszpasterstwa akademickie wspólnie reklamują swoją działalność
6 tysięcy ulotek zapraszających do łódzkich duszpasterstw akademickich trafiło właśnie do studentów. Publikację można było znaleźć w domach studenckich, na uczelniach i podczas akademickich Mszy świętych.
Pielgrzymka rowerowa do miejsca śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki
Klub Sportowy „Viktoria” z parafii św. Józefa w Płocku był 15 października organizatorem pielgrzymki rowerowej do miejsca męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki – na tamę we Włocławku. Rowerzyści uczcili 27. rocznicę śmierci błogosławionego, składając kwiaty i zapalając znicze przy krzyżu upamiętniającym miejsce zamordowania kapelana „Solidarności”.
Bielsko-Biała: obchody Dnia Dziecka Utraconego
Różaniec, nabożeństwo maryjne i Msza św. złożyły się na obchody Dnia Dziecka Utraconego w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Przed tamtejszą Pietą modlili się rodzice dzieci przedwcześnie utraconych w wyniku poronień lub martwych narodzin. Począwszy od 2004 roku, każdego 15 października, obchodzony jest w Polsce Dzień Dziecka Utraconego.
Koszalin: Pochówek dzieci utraconych
W Dzień Dziecka Utraconego na koszalińskim Cmentarzu Komunalnym odbył się pochówek dzieci, które nie miały możliwości przyjść na świat. To inicjatywa, która wyróżnia Koszalin na mapie Polski.
To już drugi pogrzeb dzieci utraconych, których ciała pozostawione zostały w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Jest to efekt działań podjętych przez Komitet Budowy Pomnika Dzieci Utraconych, który został powołany na początku tego roku.


