Diecezje

14 października 2011 | 17:42

„Korowód Świętych” przypomni o budowniczych europejskiej cywilizacji

Po raz piąty w Bielsku-Białej odbędzie się „Korowód Świętych”. Odmawiając Litanię do Wszystkich Świętych uczestnicy specjalnego nabożeństwa przejdą 29 października br. do katedry św. Mikołaja. Niektórzy przebrani będą za postaci świętych i błogosławionych. Cykliczne wydarzenie przed uroczystością Wszystkich Świętych organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

14 października 2011 | 17:40

W sobotę koncert i otwarte papieskie apartamenty

Koncert pt. „Jan Paweł II. In Memoriam”, jaki odbędzie się jutro w sanktuarium maryjnym w Licheniu wpisuje się w obchody 33. rocznicy wyboru Jana Pawła II na papieża . – Będziemy dziękować Bogu za życie i świadectwo świętości Jana Pawła II – zapowiada ks. Piotr Kieniewicz, rzecznik prasowy licheńskiego sanktuarium.

14 października 2011 | 17:33

Diecezja zielonogórsko–gorzowska: rusza Diecezjalna Szkoła Liderów Parafialnych

Diecezjalna Szkoła Liderów Parafialnych ustanowiona przez ordynariusza diecezji zielonogórsko–gorzowskiej bp Stefana Regmunta po raz pierwszy rusza 22 października w Instytucie Filozoficzno–Teologicznym Edyty Stein w Zielonej Górze.

14 października 2011 | 17:32

Forum inicjatyw poświęconych Janowi Pawłowi II

Forum inicjatyw, poświęconych Janowi Pawłowi II odbędzie się w czwartek 20 października w Hotelu Europejskim w Warszawie. Inicjatorem wydarzenia jest Centrum Myśli Jana Pawła II, a jego celem wymiana doświadczeń instytucji, których misją jest popularyzacja dziedzictwa papieża Wojtyły oraz ich integracja. Gośćmi i uczestnikami forum będą m.in. bp warszawsko-praski abp Henryk Hoser, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i in.

14 października 2011 | 16:11

W świątyni odkryto cenne polichromie

Sceny m.in. „Modlitwy w Ogrójcu”, „Biczowania Pana Jezusa”, „Cierniem ukoronowania” przedstawiają cenne polichromie, które odkryto w świątyni Podwyższenia Krzyża Świętego w Żołędowie. Już teraz znawcy tematyki porównują mały drewniany kościół do tych w Gąsawie, Włókach czy Pieraniu.

14 października 2011 | 16:08

Rozpoczęło się 356. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski

W planie 356. zebrania plenarnego KEP nie ma dyskusji na temat powyborczej sytuacji w Polsce, ale biskupi prawdopodobnie będą na ten temat rozmawiać. „Obecność w Polsce każe odpowiedzialnie spojrzeć na to, co się dzieje” – powiedział abp Józef Michalik, przed rozpoczęciem obrad biskupów.

14 października 2011 | 15:43

Koło PTTK będzie miało sztandar z górską dewizą Jana Pawła II

Koło oddziału Babiogórskiego PTTK w Węgierskiej Górce, jedyne w Polsce turystyczne koło, które ma swój sztandar, poświęci wyhaftowany znak 22 października – w dzień liturgicznego wspomnienia swego patrona. bł. Jana Pawła II. Na awersie sztandaru widoczny jest Karol Wojtyła w papieskim stroju wędrujący po górach oraz dedykacja wpisana turystce spotkanej na szlaku: „W górach chodź zawsze tak, a by nie gubić znaków”.

14 października 2011 | 15:42

Nowa ewangelizacja jest konieczna, zwłaszcza po wyborach

„Problem nowej ewangelizacji nie podlega dyskusji, zważywszy sytuację, która zaistniała po wyborach” – powiedział KAI abp Stanisław Gądecki na temat powołanego dziś Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji w ramach Komisji KEP ds. Duszpasterstwa.

14 października 2011 | 15:41

16 października odbędzie się koncert pod Oknem Papieskim

Koncertem pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 krakowianie uczczą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00 pod Oknem Papieskim, w miejscu spotkań papieża z mieszkańcami Krakowa.

14 października 2011 | 15:40

Nagroda Czarodziejskiego Drzewa dla ewangelickiej parafii

Jedną z kilku statuetek Nagrody Czarodziejskiego Drzewa, wyróżnienia przyznawanego przez ekologów z Klubu Gaja na Podbeskidziu, otrzymała parafia ewangelicko-augsburska w Szczyrku-Salmopolu za utworzenie w Beskidach Ogrodu Reformacji. Projekt ogrodu zainicjował ks. Jan Byrt wiosną 2010 roku po to, by upamiętnić przypadającą w 2017 roku 500. rocznicę Reformacji. Proboszcz luterańskiej parafii odebrał nagrodę 13 października na szczycie Szyndzielni, gdzie uroczyście otwarto odnowione alpinarium ze 180 gatunkami roślin.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.