Diecezje
Abp Mokrzycki w Skoczowie: prawe sumienie nie może opowiadać się przeciwko życiu
Prawe sumienie zawsze prowadzi do dobra, miłości i poszanowania życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci – mówił abp Mieczysław Mokrzycki, który przewodniczył 23 maja Mszy św. w Skoczowie, w 15. rocznicę wizyty Jana Pawła II w diecezji bielsko-żywieckiej.
Bydgoszcz: „Kapłan przewodnikiem do nieba” – majówka dla niewidomych
Setki niewidomych i niedowidzących wzięły udział w bydgoskiej majówce, która przebiegała pod hasłem „Kapłan przewodnikiem do nieba”. W świętowaniu uczestniczył długoletni duszpasterz i przyjaciel niewidomych ks. kanonik Benon Kaczmarek, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich.
W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dziś zbiórka pieniędzy na powodzian
Na apel ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp. Stefana Regmunta, już dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, we wszystkich kościołach diecezji prowadzona jest zbiórka pieniędzy dla ludzi, którzy ucierpieli w wyniku powodzi.
Włocławek: modlitewne czuwanie w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego
Nocne czuwanie modlitewne pod przewodnictwem bp. Wiesława Meringa odbyło się w kościele św. Maksymiliana we Włocławku. W ten sposób mieszkańcy miasta a szczególnie członkowie ruchów katolickich przygotowywali się na obchodzoną dziś w Kościele uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Bydgoszcz: „Podaj rękę Guaranom” – XV Festyn Misyjny
„Podaj rękę Guaranom” – pod takim hasłem w Bydgoszczy odbywa się XV Festyn Misyjny zorganizowany przez Zgromadzenie Ducha Świętego. Od samego początku jego celem jest pomoc misjonarzom i mieszkańcom, wśród których posługują. Tym razem środki ze sprzedaży 10 tys. losów trafią do Paragwaju.
Włocławscy kapłani pielgrzymowali do Osięcin
Doroczna pielgrzymka kapłanów diecezji włocławskiej do Osięcin odbyła się w sobotę 22 maja. W tym roku pielgrzymka miała szczególny charakter z okazji 70. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionych księży: Wincentego Matuszewskiego i Józefa Kurzawy, męczenników Eucharystii i jedności kapłańskiej.
Zabrze: koncert Piccolo Coro Del Antoniano rozpoczął obchody III Metropolitalnego Święta Rodziny
Wielki koncert Piccolo Coro del Antoniano w Zabrzu rozpoczął obchody III Metropolitalnego Święta Rodziny. Impreza odbywająca się w kilkunastu miastach aglomeracji śląskiej w tym roku skupia się na roli ojca. Przygotowano wiele inicjatyw, zarówno konferencji, koncertów jak i pikników, które promują wartości familijne. Metropolitalne Święto rodziny potrwa do końca maja.
Sandomierz: Msze św. w kwaterach powodzian
Dzisiaj od samego rana odprawiane są Msze św. w miejscach, w których zakwaterowani zostali powodzianie z Sandomierza. Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zwraca szczególną wagę na to, by dotkniętych tragedią ludzi wesprzeć duchowo.
Abp Hoser do neoprezbiterów: jesteście powołani, by być ikoną Chrystusa w życiu Kościoła
Jesteście powołani, by być ikoną Chrystusa w życiu Kościoła – mówił 22 maja do neoprezbiterów abp Henryk Hoser. W katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana na warszawskiej Pradze święcenia kapłańskie przyjęło siedmiu diakonów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej.
Abp Nowak do ruchów katolickich: bądźcie mocni w Panu
Bądźcie mocni w Panu. W XXI wieku, żeby wytrwać w wierze, trzeba mocy – mówił metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak, który wieczorem 22 maja przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie na zakończenie IV Kongresu Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw archidiecezji częstochowskiej.


