Diecezje
Gniezno: ośmiu kleryków przyjęło święcenia diakonatu
Ośmiu kleryków Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie przyjęło 9 maja święcenia diakonatu. Obrzęd odbył się podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem bp. Bogdana Wojtusia.
Łódź: wernisaż malarstwa Mariana Kaczmarka
Wernisaż malarstwa Mariana Kaczmarka odbędzie się w niedzielę, 9 maja o godz. 12.00 w Europejskim Centrum Kultury Logos w Łodzi. Wystawa obejmuje prace z trzech obszarów tematycznych: dzieła o charakterze sakralnym, dotyczące kształtu Łodzi przedprzemysłowej i obrazy opisujące urodę otaczającego nas świata – pejzaże i martwe natury.
Łódź: ruszył III festiwal o. Tomasza Rostworowskiego
III Festiwal o. Tomasza Rostworowskiego "Bóg – Honor – Ojczyzna?" ruszył 8 maja w Łodzi. Do końca miesiąca łodzian czekają koncerty, konferencje, modlitwy i… honorowe oddawanie krwi. Celem imprezy jest przypomnienie mieszkańcom miasta pierwszego duszpasterza akademickiego w Łodzi.
Bp Nitkiewicz: diakonat to nie tylko jeden ze etapów do święceń kapłańskich
Nie możecie traktować diakonatu jedynie jako kolejnego etapu na drodze do święceń kapłańskich – powiedział 8 maja ordynariusz sandomierski udzielając święceń diakonatu siedmiu alumnom sandomierskiego WSD. Uroczystość odbyła się sandomierskiej bazylice katedralnej.
Łódź: francuskie małżeństwo ewangelizowało polskie pary
Francuskie małżeństwo Alex i Maud Lauriot-Prevost pokazywało w sobotę 8 maja w Łodzi, jak czerpać z Ewangelii wskazówki do dobrego życia małżeńskiego. Spotkania formacyjne i ewangelizacyjne z liderami wspólnoty Komunia Pryscylli i Akwili odbyło się w auli Wyższego Seminarium Duchownego i kościele Matki Bożej Anielskiej.
Rudy: bp Wieczorek udzielił święceń diakonatu
Ośmiu kleryków przyjęło w Rudach święcenia diakonatu. Uroczystość odbyła się w bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Święceń udzielił ordynariusz gliwicki bp Jan Wieczorek.
Prymas Kowalczyk: Kościół w Polsce potrzebuje wprowadzenia w życie nauczania Jana Pawła II
Kościół w Polsce potrzebuje wprowadzenia w życie nauczania ewangelicznego, które przekazał nam Jan Paweł II – powiedział KAI abp Józef Kowalczyk, nowy Prymas Polski.
Kraków: podsumowanie obrad grupy kontaktowej Episkopatów Polski i Niemiec
Wspólna obrona zagrożonego w Europie krzyża, działania na rzecz ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz rozwiązywanie problemów laicyzacji i sekularyzacji w Europie to najważniejsze obszary wspólnego zaangażowania Kościoła w Polsce i w Niemczech – uważają członkowie grupy kontaktowej Episkopatów Polski i Niemiec, która 8 maja zakończyła obrady w Krakowie. Podczas spotkania z dziennikarzami w pałacu Arcybiskupów Krakowskich, polscy i niemieccy biskupi podkreślali, że Europie i światu potrzebne jest świadectwo pojednanych narodów i Kościołów.
Bydgoszcz: 65. rocznica zakończenia II wojny światowej
Z udziałem władz miejskich, wojewódzkich, samorządowych, powstańców, kombatantów i żołnierzy rozpoczęto dzisiaj w Bydgoszczy obchody 65. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Pod pomnikiem na Placu Wolności odbył się apel, po którym przedstawiciele grup złożyli wiązanki i kwiaty.
Abp Życiński: dostrzegajmy też dusze szlachetne
Do dostrzegania też dusz szlachetnych, nie tylko osób, które kłócą się w telewizji i wytwarzają wokół siebie atmosferę zgiełku, apelował dziś w Lublinie abp Józef Życiński. Tego dnia w diecezji 18 kandydatów otrzymało święcenia diakonatu.


