Diecezje
Białystok: 3-Majowa modlitwa za Ojczyznę
Mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny, w której wzięli udział białostoccy parlamentarzyści, minister nauki i szkolnictwa wyższego, najwyżsi przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich i samorządowych, służby mundurowe, kombatanci, harcerze oraz liczne poczty sztandarowe, przewodniczył Metropolita Białostocki, Arcybiskup Edward Ozorowski.
Poświęcenie kościoła seminarium Redemptoris Mater
Abp Kazimierz Nycz konsekrował 3 maja kościół archidiecezjalnego seminarium misyjnego Drogi Neokatechumenalnej w Warszawie.
Abp Ziółek: odzyskana wolność wymaga od Polaków odpowiedzialności
Mszą świętą w bazylice archikatedralnej rozpoczęły się 3 maja obchody święta Konstytucji 3 Maja w Łodzi. Liturgii przewodniczył abp Władysław Ziółek. Metropolita łódzki podkreślał w homilii, że odzyskana i uzyskana wolność wymaga od Polaków odpowiedzialności.
Wiktorówki: poświęcenie odremontowanej części maryjnego sanktuarium
Z okazji święta Królowej Polski w sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach odbyły się 3 maja uroczystości poświęcenia odremontowanej części kaplicy w samym centrum Tatr.
Bp Nitkiewicz do rodziców: wychowujcie dzieci w duchu religijno-patriotycznym
Bp Krzysztof Nitkiewicz zachęcał 3 maja w Stalowej Woli rodziców, aby wychowywali swoje dzieci w duchu religijno-patriotycznym. Ordynariusz sandomierski przewodniczył w bazylice konkatedralnej uroczystościom w święto NMP Królowej Polski.
Bydgoszcz: modlitwa maturzystów przed obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości
Maturzyści diecezji bydgoskiej zebrali się dzisiaj na wspólnej modlitwie w katedrze, aby zawierzyć Matce Bożej Pięknej Miłości jeden z najważniejszych egzaminów życiowych. Mszy św. przewodniczył dyrektor Wydziału Katechizacji i Szkół Katolickich Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy ks. dr Sylwester Warzyński.
Abp Zimoń: wolność i niepodległość jest wielkim zadaniem
„Odzyskana przez nas wolność i niepodległość jest wielkim zadaniem dla nas wszystkich” – powiedział abp Damian Zimoń, witając uczestników obchodów święta 3 Maja w czasie Mszy św. w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla.
Bp Zadarko na Górze Chełmskiej: zabierzmy do naszych domów Matkę Bożą Królową Polski
Szczególnie w tym miejscu uczymy się, jak brać Matkę Bożą do swojego domu – stwierdził bp pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko, który przewodniczył 3 maja Mszy Św. w Sanktuarium Maryjnym na Górze Chełmskiej. Eucharystia zakończyła tam trzydniową XVII Pieszą Pielgrzymkę ze Słupska do Koszalina.
Bp Kusz: trzeba promować swoją tożsamość narodową
O potrzebie nie tylko zachowania, ale i promowania tożsamości narodowej – mówił dzisiaj biskup pomocniczy gliwicki Gerard Kusz podczas uroczystości NMP Królowej Polski w Gliwicach. W homilii nawiązywał do 219. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Bp Skworc: nie odbierajmy antyświadectwem wiary i nadziei naszym rodakom
Biskup tarnowski Wiktor Skworc zaapelował, aby nie odbierać antyświadectwem wiary i nadziei naszym rodakom, szczególnie młodemu pokoleniu. Hierarcha, który w katedrze przewodniczył Mszy św. w intencji Ojczyzny mówił, by sprzeciwiać się demoralizacji i laicyzacji, moralnemu „widzi-mi-się” narodowego czy importowanego pogaństwa.


