Diecezje

17 kwietnia 2010 | 19:49

Prymas Polski: obyśmy nie zaprzepaścili wyjątkowej szansy na pojednanie (rozszerzenie)

Obyśmy nie zaprzepaścili tej wyjątkowej szansy na pojednanie, która wynikła z tragicznych wydarzeń, apelował Prymas Polski abp Henryk Muszyński podczas Mszy św. żałobnej w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich w archikatedrze św. Jana w Warszawie. Trumny Pary Prezydenckiej przewieziono dzisiaj z Pałacu do katedry, gdzie przez całą noc trwać będzie modlitewne czuwanie. Eucharystii przewodniczył metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz.

17 kwietnia 2010 | 19:19

Prymas Polski: obyśmy nie zaprzepaścili wyjątkowej szansy na pojednanie

Obyśmy nie zaprzepaścili tej wyjątkowej szansy na pojednanie, która wynikła z tragicznych wydarzeń, apelował Prymas Polski abp Henryk Muszyński podczas Mszy św. żałobnej w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich w archikatedrze św. Jana w Warszawie. Trumny Pary Prezydenckiej przewieziono dzisiaj z Pałacu do katedry, gdzie przez cała noc trwać będzie modlitewne czuwanie. Eucharystii przewodniczył metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz.

17 kwietnia 2010 | 18:44

Rozpoczęła się Msza św. w intencji Pary Prezydenckiej w katedrze św. Jana w Warszawie

Msza św. żałobna w intencji Marii i Lecha Kaczyńskich, rozpoczęła się w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Trumny Pary Prezydenckiej na lawetach zostały przewiezione do katedry. W kondukcie szli Prymas Polski abp Henryk Muszyński, Prymas-senior kard. Józef Glemp, metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz, kilkunastu biskupów oraz najbliższa rodzina Pary Prezydenckiej.

17 kwietnia 2010 | 15:19

Warszawa: ekumeniczna modlitwa za ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskie (krótka 6)

Ekumeniczną modlitwę w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem poprowadzili 17 kwietnia na placu Piłsudskiego w Warszawie prawosławny abp Sawa, Metropolita Warszawski i całej Polski oraz bp Ryszard Bogusz – zwierzchnik diecezji wrocławskiej Kościoła ewangelickiego.

17 kwietnia 2010 | 15:17

Ceremoniarz papieski wręczył rodzinom ofiar różańce od Benedykta XVI (krótka 7)

Po żałobnej Mszy św. na pl. Piłsudskiego w Warszawie ceremoniarz papieski ks. prałat Konrad Krajewski wręczył rodzinom ofiar tragedii prezydenckiego samolotu różańce przekazane przez papieża Benedykta XVI. Był to znak modlitewnej więzi papieża z rodzinami ofiar.

17 kwietnia 2010 | 13:46

Abp Nycz: dziś cała ojczyzna potrzebuje pocieszenia (krótka 3)

Dziś cała ojczyzna potrzebuje pocieszenia – powiedział metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz na początku Mszy św. koncelebrowanej na stołecznym pl. Piłsudskiego pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego Józefa Kowalczyka.

17 kwietnia 2010 | 12:25

Pelplinianie modlili się w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Podczas Mszy św. wieczornej koncelebrowanej pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi w katedrze pelplińskiej modlono się w piątek 16 kwietnia w intencji ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Biskup przypisał w homilii ofiarom tego wydarzenia przesłanie zaczerpnięte z cmentarza na Monte Cassino: „Przechodniu powiedz Polsce, żeśmy polegli wierni w jej służbie”.

17 kwietnia 2010 | 12:09

Warszawa: rozpoczęły się uroczystości pożegnania Pary Prezydenckiej i ofiar katastrofy

W samo południe rozpoczęły się na Placu Piłsudskiego w Warszawie uroczystości pożegnania Pary Prezydenckiej i ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiej. Ceremonię rozpoczęły 2 minuty bicia w kościelne dzwony i dźwięk syren.

17 kwietnia 2010 | 12:05

Abp Hoser: czas pokaże rzeczywistą wartość wydarzeń i ich znaczenie

Czas pokaże rzeczywistą wartość wydarzeń, ich znaczenie i ich przeznaczenie – powiedział abp Henryk Hoser podczas wczorajszej Eucharystii sprawowanej w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana na warszawskiej Pradze w intencji ofiar zeszłotygodniowej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiej.

17 kwietnia 2010 | 11:25

Modlitwa ks. Skargi w każdą niedzielę aż do Adwentu

„Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi” w intencji ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku odmawiana będzie od jutra w każdą niedzielę i święto aż do Adwentu przez wiernych we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji sandomierskiej. Zdecydował o tym ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz wraz z całą Radą Kapłańską.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.