Diecezje

02 kwietnia 2010 | 19:40

Abp Gądecki apeluje o szacunek dla znaku krzyża

Z apelem o szacunek dla znaku krzyża zwrócił się do wiernych podczas liturgii Męki Pańskiej abp Stanisław Gądecki. – Starajmy się przyjąć logikę krzyża jako klucz do zrozumienia siebie samych, bo życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa oraz wydarzenia z naszego życia wzajemnie się dopełniają i interpretują – mówił w poznańskiej katedrze wiceprzewodniczący Episkopatu Polski.

02 kwietnia 2010 | 19:14

Koprzywnica: pięciometrowe słupy ognia na liturgii w Wielką Sobotę

Niezwykłą oprawę ma co roku Msza św. rezurekcyjna kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Koprzywnicy k. Sandomierza. Podczas liturgii, która rozpocznie się w Wielką Sobotę o godz. 20, rozbłysną pięciometrowe słupy ognia. Koprzywniccy strażacy po Mszy św., wydmuchując z ust naftę na płonące pochodnie, oświetlać będą drogę księdzu niosącemu monstrancję. Zwyczaj ten nazywany jest „bziukaniem ognia”.

02 kwietnia 2010 | 18:37

Biskup polowy WP wzywa do obrony krzyża

Nauka krzyża to najtrudniejsza lekcja w szkole Chrystusa – mówił podczas wielkopiątkowego nabożeństwa w Katedrze Polowej WP w Warszawie ordynariusz wojskowy Tadeusz Płoski. Żołnierze, funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji, Straży Ochrony Kolei, Służb Celnych, pracownicy wojska, kombatanci i harcerze adorowali krzyż przywieziony kilka lat temu z ogarniętych wojną Bałkanów.

02 kwietnia 2010 | 18:15

Święty Krzyż: ponad 1000 pielgrzymów z całej Polski na uroczystościach wielkopiątkowych

Ponad 1000 pielgrzymów z regionu świętokrzyskiego i całej Polski uczestniczyło w Wielki Piątek w Liturgii Męki Pańskiej w klasztorze świętokrzyskim oraz w nabożeństwie Drogi Krzyżowej odprawionej na Drodze Królewskiej z Nowej Słupi na Święty Krzyż w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II.

02 kwietnia 2010 | 18:12

Mieszkańcy stolicy wspominają Jana Pawła II

Coraz więcej osób przybywa na warszawski Plac Piłsudskiego, by w 5. rocznicę śmierci Jana Pawła II wspominać jego postać i modlić się w intencji rychłej beatyfikacji Papieża.

02 kwietnia 2010 | 17:47

Abp Ziółek: Jan Paweł II doszedł do świętości

Rocznica śmierci Jana Pawła II przypomina nam o tym, jak bardzo Jezus przyciąga do siebie ludzi – mówił abp Władysław Ziółek podczas liturgii Wielkiego Piątku w łódzkiej katedrze. „Kiedy patrzymy na życie Jana Pawła II i innych ludzi, widzimy, że doszli do zwycięstwa, do zmartwychwstania, do świętości” – podkreślał metropolita łódzki.

02 kwietnia 2010 | 17:22

Opole: zbiórka krwi z okazji 5. rocznicy śmierci Jana Pawła II

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu rozpoczęło kwietniową akcję poboru krwi z okazji 5. rocznicy śmierci Jana Pawła II. Mottem są słowa Papieża: „Prawdziwe życie wyraża się darem z siebie”.

02 kwietnia 2010 | 17:14

Zduńska Wola: święto Eucharystii w kościele chrztu św. Maksymiliana

Biskup włocławski Wiesław Mering odprawił w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Pannie w Zduńskiej Woli liturgię Wielkiego Czwartku. Obecność ordynariusza diecezji związana była z oddaniem dla kultu Bożego nowo powstałej kaplicy codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Bazylika w Zduńskiej Woli jest Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Maksymiliana Kolbego.

02 kwietnia 2010 | 17:04

Białystok: Pogrzeb dzieci nienarodzonych

W Wielką Środę w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Białymstoku odbył się drugi pogrzeb dzieci zmarłych w wyniku aborcji, poronienia lub innych tragedii (pierwszy odbył się 15 września 2009).

02 kwietnia 2010 | 17:01

Wadowice: Koronka i Droga Krzyżowa obok rodzinnego domu Karola Wojtyły

Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiono na wadowickim rynku, nieopodal domu, w którym urodził się Karol Wojtyła. Modlitwom, w których udział wzięło kilkaset osób, przewodniczył proboszcz wadowickiej parafii pw. Ofiarowana Najświętszej Marii Panny ks. infułat Jakub Gil.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.